خرابکاری اقتصادی IMF و WB در نیجریه

فمی فالانا، فعال حقوق بشر و وکیل نیجریه‌ای، صندوق بین المللی پول (IMF) و بانک جهانی (WB) را به خرابکاری در قرارداد مبادله ارز بین چین و نیجریه متهم کرده است. فالانا گفت که بانک مرکزی نیجریه و دو موسسه مالی جهانی به تداوم سلطه دلار ایالات متحده در نیجریه کمک می‌کنند.

 

دولت فدرال نیجریه به دلاری کردن اقتصاد متهم شد

فمی فالانا، فعال حقوق بشر نیجریه‌ای گفت صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی با بانک مرکزی نیجریه (CBN) همدست هستند تا ترتیبات مبادله ارزی این کشور را خراب کنند. در بیانیه خود که توسط The Punch منتشر شده است، فالانا که برای پیوستن نیجریه به برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی در بلوک بریکس فشار می‌آورد، همچنین دولت فدرال نیجریه را متهم کرده است که به دلاری کردن اقتصاد ادامه می‌دهد در حالی که سایر کشورها در حال تلاش برای تبلیغ ارزهای خود هستند.

 

ادعاهای فالانا به دنبال افشای این موضوع است که توافق مبادله ارز کشورش با چین به نفع نیجریه نبوده است. همانطور که در ماه آپریل گزارش شد، برخی از کارشناسان اقتصادی نیجریه بر این باورند که قرارداد سوآپ ارزی پنج ساله این کشور با چین نتوانسته فشار بر پول محلی را کاهش دهد. کارشناسان معتقدند عدم تعادل تجاری بین دو کشور یکی از دلایل شکست توافق مبادله است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا