اخبار جهاناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کوین

استفاده غیرقانونی از ارز دیجیتال، یک افسانه است

یک قانونگذار بلندپایه روسی اخیراً اعلام کرده است که تنها بخش کوچکی از تراکنش‌های ارزهای دیجیتال دارای اهداف غیرقانونی هستند و استفاده از سکه‌های دیجیتال در فعالیت‌های غیرقانونی در بیشتر موارد یک افسانه است. آندری لوگووی، که یکی از معاونانی است که روی مقررات جدید کریپتو کار می کند، همچنین گفت که روسیه می تواند به یک رهبر جهانی در استخراج کریپتو تبدیل شود.

 

توسعه‌دهندگان روسی روی نرم‌افزاری کار می‌کنند که ارز دیجیتال کثیف را شناسایی می‌کند

به گفته آندری لوگووی، یکی از اعضای کارگروه تنظیم مقررات رمزنگاری در دومای ایالتی، مجلس سفلی پارلمان روسیه، استفاده غیرقانونی از ارزهای دیجیتال تا حد زیادی یک افسانه است. این قانونگذار به Parlamentskaya Gazeta گفت:

طبق بزرگترین صرافی های رمزنگاری، بیش از ۴ تا ۶ درصد از گردش ارزهای دیجیتال در فعالیت های غیرقانونی دخیل است.

 

لوگووی، که همچنین معاون کمیته امنیت و مبارزه با فساد است، خاطرنشان کرد که ابزارهای موثری برای شناسایی کیف‌پول‌هایی وجود دارد که برای اهداف غیرقانونی استفاده می‌شوند، مانند مواردی که توسط شرکت‌های تحلیل بلاک چین Chainalysis و Crystal ارائه می‌شوند. وی افزود که توسعه دهندگان IT روسی نیز روی نرم افزار داخلی کار می کنند که قادر به شناسایی ارزهای دیجیتال کثیف است.

این معاونت خاطرنشان کرد:

به گفته کارشناسان، ۱۱ تا ۱۳ درصد گردش مالی نقدینگی در فعالیت‌های غیرقانونی استفاده می‌شود. او متقاعد شده است که معرفی مقررات شفاف رمزنگاری در روسیه، همراه با شناسایی کاربران ارزهای دیجیتال، مبارزه با پنهان‌کاری درآمد را برای دولت ممکن می‌سازد.

 

این هفته، کمیته بازار مالی پارلمانی اصلاحاتی را تصویب کرد که اجازه مالیات بر عملیات با ارزهای دیجیتال را می دهد، در حالی که وزارت دارایی از پیشنهادات آژانس های مجری قانون روسیه برای قانون جدید در مورد ارز دیجیتال حمایت کرد. هر دو قانون باید در طول جلسه بهار دوما به تصویب برسد تا به طور جامع فضای رمزنگاری روسیه را تنظیم کند، همراه با قانون دارایی های مالی دیجیتال که در اوایل سال ۲۰۲۱ لازم الاجرا شد.

 

آندری لوگووی در بیانیه‌های قبلی درخواست‌ها برای اعمال ممنوعیت کلی فعالیت‌های مرتبط با رمزنگاری در روسیه را رد کرده است. او اکنون اذعان می کند که اجماع گسترده ای در میان نهادهای دولتی در مسکو وجود دارد که نمی توان از ارزهای دیجیتال برای پرداخت استفاده کرد. وی در مصاحبه اخیر خود افزود که بیت کوین و موارد مشابه باید در قانون جدید به عنوان دارایی تعریف شوند.

 

این نماینده دوما تاکید کرد:

در عین حال، مقامات روسیه قصد ندارند محدودیتی برای مالکیت دارایی های رمزنگاری ایجاد کنند. با این حال، صاحبان ارزهای دیجیتال احتمالاً موظف خواهند بود دارایی های دیجیتال خود را به دولت اعلام کنند.

 

Lugovoy گفت:

تغییرات قانونی همچنین با هدف بیرون آوردن میلیون‌ها استخراج‌کننده رمزنگاری خاکستری از سایه‌ها انجام می‌شود. او سهم روسیه در این بازار را با نزدیک به ۱۲ درصد هش ریت جهانی بیت کوین و رتبه سوم در میان مقاصد ماینینگ برجسته کرد. این قانونگذار توضیح داد که با توجه به آب و هوای سرد کشور و مازاد برق ارزان قیمت، روسیه می تواند به رهبر معدنکاری جهان تبدیل شود.

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا