اگر Microstrategy جای بیت کوین، اتریوم می‌خرید

ساعت ۱:۱۹ بعد از ظهر به وقت شرقی یکشنبه ۱۱ ژوئن ۲۰۲۳، Microstrategy، یک شرکت سهامی عام، ۱۴۰,۰۰۰ بیت کوین (BTC) در ترازنامه خود داشت. علیرغم این رقم چشمگیر، یک تحلیلگر داده در blockchaincenter.net معیارهایی را گردآوری کرد که نشان می‌دهد ارزش سرمایه‌گذاری شرکت ۱۴٪ کاهش یافته است. این داده‌ها همچنین نشان می‌دهد که اگر Microstrategy به جای BTC روی اتریوم (ETH) سرمایه‌گذاری می‌کرد، سبد سهام شرکت تا ۵۴ درصد افزایش می‌یافت.

 

مجموعه داده‌های There Is No Second Best Blockchaincenter.net

Microstrategy، شرکتی که هوش تجاری، نرم‌افزار موبایل و خدمات مبتنی بر کلود ارائه می‌دهد، در حال حاضر بیشترین مقدار بیت کوین (BTC) را در بین شرکت‌های فهرست شده عمومی در اختیار دارد. در ماه آپریل، این شرکت ۱,۰۴۵ بیت کوین اضافی را خریداری کرد و مجموع موجودی خود را به ۱۴۰,۰۰۰ رساند. با این حال، آمارهای اخیر نشان می‌دهد که ارزش سبد بیت کوین Microstrategy تا روز یکشنبه ۱۴ درصد کاهش یافته است. این بدان معناست که کش این شرکت که به مبلغ ۴.۲۰۶ میلیارد دلار خریداری شده بود، اکنون ۳.۶۳۱ میلیارد دلار ارزش دارد.

 

آمارهای آرشیو blockchaincenter.net نشان می‌دهد که اگر این شرکت به جای بیت کوین (BTC) روی اتریوم (ETH) سرمایه‌گذاری می‌کرد، امروز پورتفولیوی Microstrategy سودآورتر بود. این مجموعه داده‌ها که There is no second best نامیده می‌شود، نظر مایکل سیلور، موسس Microstrategy را به چالش می‌کشد که معتقد است بیت کوین پیشرو دارایی‌های دیجیتال است و بهترین دومی وجود ندارد. خالق مجموعه داده‌ها، هولگر از blockchaincenter.net، این معیارها را جمع‌آوری کرد، زیرا او خود را یک دوستدار داده می‌داند و معتقد است که ادعای دومین دارایی کریپتویی خوب وجود ندارد کمی نامعقول است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا