اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

آیداهو درباره کلاهبرداری‌های رمزنگاری هشدار می‌دهد!

وزارت دارایی ایالت آیداهو آمریکا به سرمایه گذاران در مورد یک سری کلاهبرداری از ارزهای دیجیتال هشدار داده است که بازدهی بالای ۸۰ درصد را در هر ۲۴ ساعت بدون هیچ خطری برای سرمایه گذاران تضمین می کنند.

 

کلاهبرداری های کریپتو با بازده بالا

وزارت دارایی آیداهو روز چهارشنبه یک سری از کلاهبرداری‌ها را اعلام کرد. طرح‌های ارزهای دیجیتال اخیراً سرمایه‌گذاران آیداهو را هدف قرار داده‌اند. رگولاتور توضیح داد:

شرکت ها مدعی هستند که بازدهی بالا و بدون ریسک برای سرمایه گذار ارائه می کنند. این طرح‌های متقلبانه تحت نام‌ها و وب‌سایت‌های Crypto FX Direct، Shield Investors Ltd.، Quartz FX Trade و Finvest Trading فعالیت می‌کنند. در زمان نگارش مقاله، برخی از وب سایت های طرح ها آفلاین شده اند.

 

رگولاتور اضافه کرد:

این وب‌سایت‌ها اظهارات و ادعاهای ظالمانه و آشکارا نادرست مانند بازده سرمایه‌گذاری تضمین شده به میزان ۶۵ تا ۸۰ درصد را هر ۲۴ ساعت ارائه می‌کنند.

 

بخش مالی توضیح داد که برای شروع سرمایه گذاری با این شرکت ها، سرمایه گذاران باید یک طرح سرمایه گذاری با استفاده از ارز دیجیتال خریداری کنند. یکی از این شرکت ها، Finvest Trading، برای شروع معاملات بین ۵۰۰ تا ۱۰۰,۰۰۰ دلار هزینه می گیرد.

رگولاتور توضیح داد:

آنها با هر طرحی سرمایه‌گذاری‌های سودآوری را ارائه می‌کنند و ادعا می‌کنند که هر چه سرمایه‌گذاری بیشتر شود، بازدهی بیشتری خواهد داشت.

 

در پایان دوره معامله توافق شده، مشاوران سرمایه گذاری با سرمایه گذاران تماس گرفتند و به آنها اطلاع دادند که بازده قابل توجهی از سرمایه گذاری خود داشته اند. با این حال، آنها مجبور بودند برای دریافت بازده سرمایه گذاری خود هزینه ای بپردازند. سپس به سرمایه گذاران در مورد هزینه ها و جریمه های اضافی قبل از دریافت پرداخت توصیه شد.

 

رگولاتور خاطرنشان کرد که این نهادها نه برای فروش اوراق بهادار در آیداهو ثبت نام کرده اند.

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا