آموزش بلاکچین

هایپرلجر Sawtooth – بلاکچینی برای تجارت

معرفی Hyperledger Sawtooth

هایپرلجر Sawtooth یک پروژه منبع باز است و به عنوان یک سیستم بلاکچین در سطح سازمانی کار می کند که برای ایجاد و راه‌اندازی برنامه ها و شبکه های دفتر کل توزیع شده به ویژه برای استفاده توسط شرکت ها استفاده می شود طراحی این پلتفرم که توسط بنیاد لینوکس با همکاری IBM، Intel و SAP توسعه یافته است، با هدف توزیع غیر متمرکز‌تر بلاکچین، و ایجاد قراردادهای هوشمند بسیار امن و در نتیجه مناسب برای مشاغل است.

این یک پیاده‌سازی بلاکچین به عنوان یک سرویس (BaaS) است. در اکثر سیستم‌های استاندارد مبتنی بر بلاکچین، هسته و برنامه‌ها بر روی یک پلتفرم میزبانی و اجرا می‌شوند، که ممکن است منجر به مشکلات عملکرد و همچنین نگرانی‌های امنیتی شود.

در مورد هایپرلجر Hyperledger – سازنده اکوسیستم های بلاکچین سازمانی در این مقاله بیشتر بخوانید.

Hyperledger Sawtooth سیستم دفتر کل اصلی را از محیط خاص برنامه جدا می کند، در نتیجه توسعه برنامه را ساده می‌کند و در عین حال سیستم را ایمن نگه می دارد. با استفاده از این معماری، یک توسعه‌دهنده می‌تواند برنامه‌هایی را به زبان برنامه‌نویسی انتخابی خود بسازد که می‌توانند بدون تداخل با سیستم بلاکچین اصلی، میزبانی و در حاشیه سیستم اجرا شوند.

زبان های پشتیبانی شده عبارتند از C++، Go، Java، JavaScript، Python و Rust. یک برنامه Sawtooth می تواند بر اساس منطق اصلی کسب و کار مورد نیاز برای یک نیاز تجاری باشد، یا می تواند به عنوان یک ماشین مجازی قرارداد هوشمند که دارای مکانیزمی خودگردان برای ایجاد، اطلاع رسانی و اجرای قراردادها بین شرکت کنندگان مختلف است، توسعه داده و اجرا شود.

سیستم اصلی به برنامه‌ها اجازه می‌دهد تا روی یک بلاکچین همزیستی داشته باشند، قوانین تراکنش را انتخاب کند، مکانیسم مجوز لازم را انتخاب کند و الگوریتم‌های اجماع را تعریف کند که برای نهایی کردن کار دفتر کل دیجیتال استفاده می‌شوند به نحوی که به بهترین شکل از نیازهای یک دفتر کل پشتیبانی کند.

 

نحوه کار Hyperledger Sawtooth

 

نحوه کار هایپرلجر Sawtooth

Sawtooth مجوزهای انتخابی را فعال می کند، یعنی می توان به راحتی دسته های انتخابی خاصی از نود های Sawtooth را با مجوزهای مختلف در یک بلاکچین مستقر کرد. دفتر کل جزئیات لازم در مورد مجوزها، نود ها و هویت ها را ذخیره می کند. عملکرد عملیاتی شبکه Sawtooth با مکانیسم اجرای تراکنش موازی افزایش می‌یابد، که نسبت به مکانیسم اجرای آن برتری دارد.

Sawtooth از مکانیسم اجماع اثبات زمان سپری شده (POET) پشتیبانی می کند که مزایای استفاده کم از منابع و مصرف کم انرژی را ارائه می دهد و معمولاً در شبکه های بلاکچین مجاز برای تصمیم گیری درباره حقوق استخراج یا برندگان بلوک در شبکه استفاده می شود.

برخی از نمونه‌های واقعی با استفاده از برنامه‌های مبتنی بر Sawtooth عبارتند از Sawtooth Supply Chain، که به شرکت کمک می‌کند اطلاعات زمینه‌ای و لجستیکی یک دارایی نشان‌داده‌شده در بلاکچین را پیگیری کند. Sawtooth Marketplace به شرکت‌کنندگان کمک می‌کند تا مقادیر مشخصی از دارایی‌های دیجیتال را تجارت کنند. Sawtooth Private UTXO که ایجاد و تجارت دارایی دیجیتال را تسهیل می کند، از جمله تراکنش های خارج از دفتر کل و معاملات خصوصی.

امتیاز دهید

آرمان محمدی

محقق و دوست‌دار دنیای کریپتو و دارای چند سال تجربه در زمینه ترید ارز دیجیتال و فارکس. یه گیمر که چند سالی هست در صنعت P2E و P2P فعالیت دارم. امیدوارم از مطالب و مقالات آموزشی من اطلاعات کافی رو کسب کنید تا بتوانید مسیر درستی را در زمینه ارزهای دیجیتال پیش ببرید. خیلی خوشحال میشم اگر نظر یا انتقادی دارید کامنت بزارید تا بتونم به شما کمک کنم و به نتایج بهتری برسیم. دوست دار شما آرمان

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا