مارکت پلیس NFT

آموزش ثبت نام در مارکت پلیس فاندیشن

معرفی مارکت پلیس Foundation

برای آموزش ثبت نام در فاندیشن در وهله ی اول باید توضیحی مختصر در ارتباط با این پلتفرم بدهم. Foundation یک بازار NFT مبتنی بر اتریوم است که در سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد.

این پلتفرمی است که هدف آن ایجاد یک اقتصاد خلاق جدید است که در آن سازندگان می توانند از بلاکچین اتریوم برای ارزش گذاری کار خود به روش های کاملاً جدید و ایجاد ارتباطات قوی تر با حامیان خود استفاده کنند.

در حال حاضر دارای ۲۶۰۰۰۰ عضو ثبت شده و بیش از ۱۰۰۰۰۰ NFT برای فروش است. همه NFT ها با استفاده از ETH فروخته می شوند و کاربران باید ETH را در کیف پول خود داشته باشند تا در یک مزایده شرکت کنند.

در حال حاضر سه نوع NFT در پلتفرم Foundation ارائه میشود: تصاویر، ویدئوها و آثار هنری سه بعدی.

 

معرفی مارکت پلیس فاندیشن

 

دو نوع بازار NFT وجود دارد: اولیه و ثانویه. بازارهای اولیه، بازارهایی برای NFT هستند که برای اولین بار فروخته می شوند. بازارهای ثانویه برای NFT هایی هستند که قبلاً فروخته شده اند و مجدداً فروخته می شوند.

گردآورندگان می توانند برای NFT های بازار ثانویه مانند NFT های بازار اولیه پیشنهاد دهند. پلتفرم فاندیشن برای تمام فروش های موجود در بازار هزینه خدمات ۱۵٪ را دریافت می کند.

برای کسب طالاعات بیشتر در رابطه با مارکت پلیس فاندیشن این مقاله را مطالعه کنید.

 

سیستم دعوت Foundation.app

پلتفرم Foundation تمرکز هنرمند محور دارد و به کیفیت NFT های آنها اهمیت میدهد. پلتفرم‌های رقیب مانند OpenSea  به هر کسی که حساب کاربری دارد این امکان را میدهد تا شروع به استخراج NFT و فروش آنها کند.

سیاست فاندیشنال به سازندگان اجازه نمیدهد NFT‌ ها را در پلتفرم خود بفروشند مگر اینکه توسط سازنده دیگری دعوت شده باشند. علاوه بر این، سازنده باید حداقل ۱ NFT در Foundation فروخته باشد تا توانایی ارسال دعوتنامه را داشته باشد.

 

سیستم دعوت Foundation.app

 

گزینه هایی هم مانند عضویت پولی وجود ندارد که به کاربران اجازه دهد از الزامات دعوت رد شوند. برای تبدیل شدن به یک خالق NFT، بهترین راه ایجاد یک رابطه نزدیک با یکی از اعضای فعلی جامعه فاندیشنال است.

سازندگان مشتاق می توانند، یکی از حراج های فروخته شده در بنیاد را بازدید کنند و با استفاده از اطلاعات تماس در نمایه خود به اعضای مستقر پیام دهند، تا از این طریق بتوانند درخواست دعوت بدهند. فاندیشنال گاهی اوقات برای افرادی که در کانال Discord خود پست می گذارند، جوایزی را اهدا میکند.

 

آموزش ثبت نام در مارکت پلیس Foundation

در زیر تمام مراحل گام به گام برای شما عزیزان توضیح داده شده است:

به Metamask متصل شوید

حساب شما باید به کیف پول Metamask شما و همچنین سایر حساب های بازار متصل باشد. بهتر است قبل از دعوت، حساب فاندیشنال خود را با Metamask راه‌اندازی کنید، اگرچه می توانید پس از دریافت دعوت نامه نیز یک حساب ایجاد کنید.

در قدم اول وارد سایت Foundation بشوید.

سپس روی اتصال کیف پول (Connect Wallet) در بالای سمت راست کلیک کنید.

 

اتصال کیف پول (Connect Wallet)

 

پیام “Connect Your Wallet” ظاهر می شود.

 

پیام "Connect Your Wallet" ظاهر می شود

 

سپس روی “MetaMask” کلیک کنید و جهت متصل شدن به کیف پول گزینه “Continue” را بزنید.

 

سپس روی "MetaMask" کلیک کنید و پنجره Metamask را مشاهده خواهید کرد.

 

پنجره Metamask را مشاهده خواهید کرد.

جهت ادامه روند ثبت نام و اتصال در پنجره مربوط به متامسک گزینه “Sign” را بزنید.

 

پنجره Metamask را مشاهده خواهید کرد

 

پس از تمام مراحل از جمله امضا، اکنون به حساب کاربری خود بروید.

 

My Profile

 

اکنون می توانید اطلاعات و تصاویر نمایه خود را از دکمه “Edit Profile” ویرایش کنید.

 

اکنون می توانید اطلاعات و تصاویر نمایه خود را از دکمه "Edit Profile" ویرایش کنید.

 

در این مرحله، شما هنوز به عنوان خالق اثر در Foundation ثبت نام نکرده اید و واجد شرایط نیستید که NFT های خود را در بازار فاندیشن فهرست کنید. شما اکنون فقط به عنوان جمع‌کننده ثبت نام کرده اید. برای شروع ساخت NFT های خود، باید یک دعوت نامه داشته باشید تا بتوانید به عنوان سازنده فعالیت کنید.

 

دعوت را بپذیرید و خود را به عنوان یک خالق فعال کنید

 

زمانی که لینک مربوط به دعوت نامه را بدست آوردید، آن را باز کنید تا پیام بالا را مشاهده کنید. روی دکمه “Accept Invite” کلیک کنید تا به صفحه ویرایش نمایه هدایت شوید.

 

روی دکمه «پذیرش دعوت»

 

حالا شما دعوتید! و قادر به ساخت مجموعه NFT خود هستید.

 

حالا شما دعوتید!

 

برای فعال‌سازی، از شما خواسته میشود تا حساب توییتر خود را تأیید کرده و آن را به حساب فاندیشن خود متصل کنید. این یک مرحله ضروری برای فعال کردن حساب شما است. با کلیک کردن روی دکمه “Verify Twitter” ادامه دهید.

 

فعال‌سازی

 

این سیستم به شما امکان میدهد یک توییت با شناسه (آدرس کیف پول) خود ارسال کنید.

 

این سیستم به شما امکان می دهد

 

پس از ارسال توییت، فراموش نکنید که URL توییت را کپی کنید.

 

پس از ارسال توییت، فراموش نکنید که URL توییت را کپی کنید.

 

در آخر به صفحه ویرایش برگشته و لینک توییت خود را در جایگاه مخصوص توییتر کپی کرده؛ و پس از اتمام این فرآیند حساب شما تایید میشود و سپس نام کاربری توئیتر شما نمایش داده خواهد شد.

تمام مراحل فعال سازی به خوبی انجام شده است و الان شما به عنوان یک سازنده ی NFT هم قادر به فعالیت خواهید بود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مرتضی علیپور

دانشجوی کارشناسی ارشد، برنامه نویس و علاقمند به یادگیری مداوم حوزه IT - محقق ارزهای دیجیتال و گاهی یک تریدر

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا