آموزش ماینینگ

استخراج لایت کوین + آموزش استخراج LiteCoin با گوشی

استخراج Litecoin

لایت کوین یک ارز دیجیتال است که در سال ۲۰۱۱ راه‌اندازی شد، این ارز دیجیتال همانند بیت کوین ااز الگوریتم اجماع اثبات کار استفاده میکند و این الگوریتم اجازه استخراج لایت کوین را با استفاده از دستگاه های به خصوصی به کاربران میدهد.

Litecoin از الگوریتم هش Scrypt استفاده میکند که این الگوریتم نیازمند دستگاه هایی خاصی برای استخراج است. استخراج لایت کوین پس از تاسیس آن در سال ۲۰۱۱ توسط چارلی لی آغاز شد و دقیقا مثل اوایل استخراج بیت کوین میتوانستید مقدار زیادی لایت کوین را با کامپیوتر ها و دستگاه های دیجیتالی ساده استخراج کنید.

ماینر ها برای استخراج نیاز به اینترنت و برق دارند تا از این طریق معادلات ریاضی را حل کنند، ماینر ها اعتبار سنجی تراکنش ها را انجام میدهند و بلاک را به شبکه اضافه میکنند و سپس بلاک جدیدی را ایجاد میکنند، در ازای بستن بلاک، به ماینر پاداش داده میشود.

پاداش های لایت کوین همانند بیت طی مدت زمان مشخص نصف میشود که به آن هاوینگ میگویند، در بیت کوین پس از هر ۲۱۰,۰۰۰ بلاک، پاداش نصف میشود و در لایت کوین پس از ۸۴۰,۰۰۰ بلاک هاوینگ اتفاق می افتد که زمان بعدی هاوینگ لایت کوین در سال ۲۰۲۳ خواهد بود.

لایت کوین 3

 

نحوه استخراج لایت کوین

برای شروع باید روی نرم‌افزار های استخراج و دستگاه های ماینر مربوط به آن تحقیق و تمرکز کنید، استخراج لایت کوین به گونه ای است که با یک دستگاه ماینر، یک لپ تاپ یا کامپیوتر شانس زیادی برای اضافه کردن یک بلاک به شبکه نخواهید داشت یا بهتر بگوییم شانس شما بسیار محدود خواهد بود.

برای مثال ماینر لایت کوین L7 میتواند با سرعت ۹ گیگاهش استخراج کند در حالیکه یک CPU میتواند هزارن هش بر ثاینه استخراج داشته باشد اما یک استخر ماینینگ بیش از ۱۲۰ ترا هش در ثانیه استخراج میکند و این مقال به طور واضح نشان دهنده شانس بسیار کم ماینر های انفرادی یا کامپیوتر و لپ تاپ ها برای دریافت پاداش است.

شما برای شروع نیاز به یک یا چندین دستگاه ماینر لایت کوین دارید، پس از متصل کردن دستگاه های ماینر به اینترنت یک استخر ماینینگ لایت کوین را باید انتخاب کنید، پس از انتخاب استخر، طبق دستور العمل ها باید دستگاه و نرم‌افزار خود را تنظیم کنید و استخراج را آغاز کنید. همچنین یک کیف پول برای ذخیره‌سازی کلید های خصوصی شما نیاز است که میتوانید از کیف پول Exodus یا Mycelium استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد میشود از مقاله ارز لایت کوین چیست؟ – تفاوت Litecoin با بیت کوین بازدید نمائید.

 

نحوه انتخاب ماینر لایت کوین

انتخاب سخت‌افزار و نرم‌افزار ماینینگ لایت کوین بر اساس فاکتور های مختلفی انجام میشود، از جمله این فاکتور ها میتوان به اهداف و انتظارات شما از ماین کردن لایت کوین، قیمت دستگاه ماینر، مصرف انرژی و هزینه های تعمیر و نگهداری ماینر، Hashrate و مدل استخراج شما که انفرادی خواهد بود یا قصد دارید به یک استخر بپیوندید.

استخراج لایت کوین2

تمام موارد بالا باید قبل از شروع ماینینگ بررسی شود تا شما نسبت به اهداف و هزینه های خود بهترین مسیر را برای ماین کردن لایت کوین و درآمد مربوط به آن انتخاب کنید. در ادامه به بررسی این موارد میپردازیم.

 

هدف از استخراج لایت کوین

هدف های مختلفی برای استخراج لایت کوین وجود دارد، ممکن است بخواهید لایت کوین ماین کنید و بفروشید یا پس از ماین کردن آنرا هولد کنید، هدف شما از این استخراج هر چه که باشد باید این مسئله را در نظر داشته باشید که این مسیر به گونه ای طی شود که قبل از سرمایه گذاری در سخت‌افزار مربوط به ماینینگ لایت کوین، بازدهی که مد نظر دارید را برداشت خواهید کرد یا خیر.

 

هزینه تجهیزات

در حال حاضر سود آور ترین سخت‌افزار برای استخراج لایت کوین ماینر L7 میباشد، این ماینر سود آور است اما مبلغ حدود ۱۸,۵۰۰$ برای خرید آن لازم است، شما با خرید این دستگاه میتوانید سود کسب کنید اما سالها زمان میبرد تا هزینه ای که برای این دستگاه انجام شده است را از طریق ماینینگ به دست آورید.

میتوانید از دستگاه های ماینر دست دوم استفاده کنید اما دستگاه های دست دوم سخت کار کرده اند و احتمال خرابی در آنها بسیار زیاد است پس باید هزینه های تعمیر در دستگاه های دست دوم را مد نظر داشته باشید.

استخراج لایت کوین4

 

میزان مصرف انرژی و هزینه ها

در هنگام محاسبه میزان درآمد در مبحث استخراج لایت کوین شما باید هزینه انرژی را مد نظر داشته باشید، همچنین دستگاه های ماینر برای ود آوری بیشتر برای در ۲۴ ساعت شبانه روز کارکنند که این مسئله باعث تولید گرمای زیادی میشود و شما باید به متعادل کردن دمای محیط توجه داشته باشید که خود این مسئله باعث افزایش هزینه ها خواهد شد.

 

Hashrate

هش ریت یکی دیگر از موارد مهم در استخراج است، بیشتر استخر های ماینینگ لایت کوین به میزان مشارکت شما در استخر به شما پاداش خواهند داد و تقسیمات مربوط به استخر بر اساس میزان هش ریتی خواهد بود که شما به استخر اضافه کرده اید. هر چه ماینر ضعیف تری داشته باشید میزان درآمد شما از استخر کمتر خواهد بود.

 

استخراج با استخر یا انفرادی

یکی از تصمیمات مهم در مورد استخراج لایت کوین، انتخاب استخراج انفرادی یا استخراج با استخر است، استخراج انفرادی ممکن است شما را با دوره های طولانی بدون کسب پاداش مواجه کند و اگر موفق به استخراج انفرادی یک بلاک شوید مقدار ۱۲.۵ لایت کوین را به عنوان پاداش ثبت بلوک خواهید داشت.

استخراج با استخر که تعداد زیادی از ماینر ها را در خود جای داده است نیز راه دیگر است که بر اساس قدرت هش به شما پاداش تعلق خواهد گرفت، شما با استخر درآمد ثابت تری خواهید داشت و برش کوچکی از پاداش هر بلاک به شما تعلق خواهد گرفت. وبسایت های litecoinpool.org، antpool.com و prohashing.com از بهترین استخر ها برای استخراج لایت کوین میباشند.

 

سایت استخراج لایت کوین

یکی دیگر از راه های استخراج لایت کوین از طریق وبسایت های اینترنتی میباشد، در اینترنت انواع وبسایت های رایگان و پولی وجود دارد که از طریق آنها میتوانید لایت کوین استخراج کنید، در ضمن باید توجه داشته باشید که درآمد حاصل از این وبسایت ها بسیار کم بوده و با درآمد استخراج با ماینر قابل مقایسه نمیباشد.

استخراج لایت کوین3

لازم به ذکر است قبل از هر گونه مراجعه به هر کدام از این وبسایت ها لازم است خودتان تحقیق کنید تا از شما کلاهبرداری نشود، استخراج رایگان نسبت به پولی روند کندتری دارد و زمان زیادی طول میکشد تا سود قابل توجهی کسب کنید، در ادامه لیستی از محبوب ترین وبسایت ها در زمینه استخراج ابری یا کلود ماینینگ را مشاهده میکنید.

 

استخراج لایت کوین با کامپیوتر

نرم‌افزار هایی وجود دارد که با استفاده از قدرت محاسباتی کامپیوتر یا لپ تاپ شما برای استخراج، پاداشی در قالب ارز دیجیتال به شما پرداخت میکنند. این برنامه ها پس از نصب یک گزارش کامل از فعالیت استخراج و درآمد به شما ارائه میدهند. در ادامه به برخی از نرم‌افزار ها که برای استخراج لایت کوین میتوانید آنرا بر روی کامپیوتر یا لپ تاپ خود نصب کنید اشاره میکنیم.

 

استخراج لایت کوین با گوشی

همانطور که متوجه شدید در بالا به انواع روش هاس استخراج لایت کوین از جمله استخراج با ماینر، استخراج از طریق کلود ماینینگ و استخراج با کامپیوتر یا لپ تاپ پرداختیم. یکی دیگر از راه هایی که میتوانید لایت کوین استخراج کنید استفاده از نرم‌افزار هایی که برای استخراج با موبایل طراحی شده اند، میباشد.

استخراج لایت کوین5

در این قسمت به معرفی چندین نرم‌افزار استخراج لایت کوین برای گوشی میپردازیم لازم به ذکر است میزان درآمد از این نوع استخراج نیز کم بوده و با میزان درآمد استخراج از طریق ماینر قابل مقایسه نمیباشد.

 

زمان مورد نیاز برای استخراج لایت کوین

پاداش به ازای ثبت هر بلاک برابر ۱۲.۵ لایت کوین میباشد، این پاداش هر ۸۴۰,۰۰۰ بلاک نصف میشود که تقریبا چهار سال است و هر ۲.۵ دقیقه یک بلاک لایت کوین به شبکه اضافه میشود. لازم به ذکر است تعداد کل قابل عرضه برای لایت کوین برابر با ۸۴,۰۰۰,۰۰۰ واحد میباشد که تا کنون تعداد ۷۲,۰۵۸,۱۹۲ واحد از آن استخراج شده است.

 

جمع‌بندی

ماینینگ لایت کوین یکی از روش هایی است که بسیاری از کاربران بازار ارز های دیجیتال با استفاده از آن کسب درآمد میکنند، قبل از استخراج لایت کوین باید به این امر توجه داشته باشید که هدف شما از استخراج چیست و چه قدر میتوانید برای استخراج لایت کوین سرمایه گذاری کنید.

بهترین راه برای استخراج لایت کوین خرید چندین دستگاه ماینر و پیوستن به یک استخر استخراج است در غیر اینصورت قدرت هش کافی برای استخراج را نخواهید داشت و ممکن است مدت ها بدون پاداش بمانید. همچنین روش های مختلفی برای استخراج با گوشی، کامپیوتر و وبسایت های کلود ماینینگ وجود دارد که میتواند از طریق آنها کسب درآمد کنید. در بالا به بررسی موارد مربوط به ماینیگ لایت کوین پرداختیم، امیدواریم با مقاله بالا، ابهامات و سوالاتی که در این زمینه برای شما ایجاد شده بود برطرف شده باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

علی کریمی

مترجم زبان انگلیسی، محقق، مقاله نویس و فعال در حوزه ارز های دیجیتال از سال 2019

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

3 + نه =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا