ساخت NFT رایگان، NFT خودت را رایگان خلق کن

ساخت ان اف تی رایگان

NFT ها را می‌توان به عنوان یک راه‌حل عالی برای ثبت آثار دیجیتال در بلاکچین دانست تا اطمینان حاصل شود آن اثر منحصر به فرد بوده و مالکیت خواهد داشت. برای ساخت NFT نیازی نیست که تجهیزات فوق‌العاده گران‌قیمت و پیشرفته‌ای داشته باشید یا متخصص بلاکچین و برنامه‌نویسی باشید، در عین حال نیاز به سرمایه بسیار زیادی نیست تا بتوانید یک NFT تولید کنید، با یک کامپیوتر یا گوشی موبایل و اطلاعات متوسط در مورد NFT ها نیز می‌توانید به ساخت آن‌ها بپردازید.

در این مقاله قصد داریم به نحوه ساخت NFT رایگان و بدون نیاز به هزینه بپردازیم، اما قبل از ساخت NFT رایگان لازم است موارد مهم در این زمینه را بررسی کنیم تا بتوانیم در مسیر ساخت NFT به بهترین شکل پیش برویم.

اگر می‌خواهید در حوزه NFT ها و تمامی موارد مربوط به آن به یک متخصص تبدیل شوید پیشنهاد می‌شود از مقاله آموزش NFT بازدید نمائید.

 

NFT چیست؟

NFT ها در سال ۲۰۲۱ با رشد چشمگیری مواجه شدند و اخبار بسیاری از آن‌ها به گوشمان رسیده است، برخی از آثار NFT با قیمت‌های چند میلیون دلاری به فروش رسیده‌اند در حالی که هزینه مینت کردن آن‌ها در بلاکچین چندین دلار بود.

طی این اخبار و سوق بسیاری از سرمایه‌گذاران به سمت این حوزه، بسیاری از افراد به دنبال ساخت NFT خودشان هستند و می‌خواهند آثار خود را بسازند و در بازار NFT ها به فروش برسانند. اما قبل از شروع به ساخت NFT رایگان نیاز است به این بپردازیم که NFT ها دقیقا چه چیزی هستند؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم NFT ها یک دارایی دیجیتال هستند که بر روی بلاکچین ذخیره می‌شوند، NFT ها می‌توانند هر چیزی باشند از آثار هنری و نقاشی گرفته تا موسیقی، ویدیو و آیتم‌های درون بازی که هر کدام از هر نظر منحصر به فرد و خاص هستند.

ساخت NFT رایگان

طیف وسیعی از دارایی‌های دیجیتال می‎توانند به NFT تبدیل شوند و NFT ها قدرت این را دارند که بتوانند به شیوه مالکیت و تعامل دارایی‌های دیجیتال را متحول کنند، تا همین جای کار هم NFT ها را می‌توان به عنوان موجی از یک انقلاب فرهنگی عظیم دانست، برای درک کامل مفهوم NFT که یکی از پیش زمینه‌های ساخت NFT رایگان است پیشنهاد می‌شود از مقاله NFT چیست؟ بازدید نمائید. در ادامه به بررسی مفهوم مینت کردن NFT می‌پردازیم.

 

مینت کردن NFT چیست؟

به طور کلی به فرآیند ایجاد یک NFT و ثبت آن در بلاکچین، مینت کردن NFT می‌گویند. روش کلی مینت کردن اینگونه است که شما باید یک دارایی دیجیتال داشته باشید و این دارایی دیجیتال می‌تواند هر نوع فایلی باشد، سپس برای تبدیل این دارایی دیجیتال به NFT باید در یک مارکت پلیس NFT ثبت نام کنید تا از آن طریق بتوانید دارایی خود را در بلاکچین ثبت کنید.

پس از ثبت کردن در بلاکچین شما یک NFT دارید که منحصر‌به‌فرد است و مالکیت آن در روی بلاکچین برای شما می‌باشد، حال می‌توانید دارایی خود را در همان بازار معامله کنید، از طریق مینت کردن شما می‌توانید دارایی‌های دیجیتال خود را به NFT تبدیل کنید و آن را منحصر به فرد و بی همتا کنید زیرا NFT ها بی همتا هستند و این ماهیت آن‌ها است اما باید بدانید که پروسه مینت کردن NFT هزینه بر است اما ما در این مقاله قصد داریم ساخت NFT رایگان را برای شما شرح دهیم.

 

برای اطلاعات بیشتر در Minting پیشنهاد می‌شود از مقاله مینت NFT چیست؟ بازدید نمائید، در ادامه به مراحل و حزئیات ساخت NFT رایگان می‌پردازیم پس تا پایان این سفر کلمه‌ای در دنیای NFT ها همراه ما باشید.

 

نکات مهم برای مینت کردن NFT

همانطور که در بالا اشاره کردیم برای مینت کردن NFT نیازمند پرداخت کارمزد‌های مختلف هستیم اما روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید بدون پرداخت کارمزد به ساخت NFT بپردازید، در این قسمت به نکات مهم و تاثیر‌گذار در مورد ساخت NFT رایگان می‌پردازیم.

ساخت NFT رایگان2

 

کیف پول ارز دیجیتال مناسب

برای ساخت NFT نیاز است که یک کیف پول سازگار با بلاکچین و مارکت پلیسی که می‌خواهید NFT را در آن بسازید داشته باشید، برای مثال زمانی که می‌خواهید اثر خود را در شبکه اتریوم مینت کنید می‌توانید از کیف پول متامسک استفاده کنید. همچنین برای معاملات مربوط به NFT ها و ورود به بازار NFT به این کیف پول نیاز خواهید داشت.

 

انتخاب مارکت پلیس NFT مناسب

پس از راه‌اندازی کیف پول وقت آن رسیده است که آماده تکمیل ثبت‌نام در مارکت پلیس مورد نظر شوید تا بتوانید NFT خود را در آن مینت کنید و برای فروش لیست کنید. مارکت پلیس‌های Opensea و Rarible از محبوب‌ترین مارکت پلیس‌های بازار ارز دیجیتال هستند که می‌توانید برای مینت NFT در آن ثبت نام کنید.

 

اثر خود را مینت کنید

پس از تکمیل ثبت نام در مارکت پلیس مورد نظر وقت آن رسیده است که اثر خود را در مارکت پلیس آپلود کنید تا بتوانید در بلاکچین مورد نظر مینت کنید. اثر دیجیتالی شما که می‌خواهید NFT کنید می‌تواند هر چیزی باشد اما باید در نظر داشته باشید حجم فایلی که آپلود می‌کنید در کارمزد تاثیر‌گذار خواهد بود.

برای مینت کردن در شبکه نیاز است کارمزد پرداخت کنید اما روش‌هایی در مارکت پلیس‌ها وجود دارد که از آن طریق می‌توانید بدون پرداخت کارمزد NFT خود را مینت کنید. به این روش Lazy Minting می‌گویند.

 

فروش NFT

پس از مینت کردن وقت آن رسیده است فروش اثر خود را آغاز کنید، هر چه قدر اثر شما هنری یا خاص باشد نیاز است که افراد را از آن مطلع کنید و برای آن تبلیغ کنید، تا کاربران ندانند که اثر شما خاص است یا چیست نمی‌توانند آنرا بخرند زیرا نمی‌دانند اصلا چنین اثری وجود دارد. برای مطلع‌کردن کاربران تبلیغ کنید. در مقاله فروش NFT به بررسی راهکار‌هایی برای فروش آن پرداخته‌ایم.

 

Lazy Minting چیست؟

Lazy Minting یکی از روش‌های مینت کردن NFT است که در آن هزینه‌های مینت و کارمزد‌ها تا زمانی که اثر شما به فروش نرسیده باشد از شما گرفته نخواهد شد، در این روش NFT در خارج از زنجیره بلاکچین در لیست فروش مارکت پلیس قرار دارد و در زمانی که اثر شما فروش رفت، مارکت پلیس بلافاصله آن اثر را در بلاکچین مینت می‌کند و کارمزد‌ها را از مبلغ فروش رفته کسر می‌کند.

در این روش شما به صورت رایگان می‌توانید اثر خود را در مارکت پلیس NFT قرار دهید و نیازی به پرداخت کارمزد یا هزینه‌های دیگر برای فروش NFT خود نخواهید داشت در حال حاضر مارکت پلیس های Opensea و Rarible با این روش به کاربران خود اجازه می‌دهند به صورت رایگان اثر خود را برای فروش در این مارکت پلیس قرار دهند.

در این روش می‌توانید به صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه اثر خود را در مارکت پلیس برای فروش لیست کنید، برای NFT هایی که مطمن نیستید می‌توانید آنها را به فروش برسانید یکی از مناسب ترین روش ها است. همچنین با این روش می‌توانید در هزینه‌های مینت کردن مجموعه NFT خود صرفه جویی کنید، در روش مینت کردن معمولی شما باید کارمزد بالایی برای مینت کردن مجموعه NFT خود بپردازید اما بای این روش در کارمزد مینت کردن صرفه جویی کرده‌اید.

 

بهترین مارکت پلیس ها برای ساخت NFT رایگان

در زیر به بررسی بهترین مارکت‌پلیس‌ها برای ساخت NFT پرداخته‌ایم، پس با ادمه این مطلب همراه ما باشید.

مارکت پلیس OpenSea

مارکت پلیس اوپن سی به عنوان اولین و بزرگترین مارکت پلیس دنیای NFT معرفی می‌شود که از شبکه‌های مختلفی از جمله اتریوم، پالیگان و چندین شبکه دیگر پشتیبانی می‌کند، در این بازار می‌توانید انواع NFT در دسته‌بندی‌های مختلف از جمله هنر، دنیای مجازی، آیتم‌های بازی، آثار کلکسیونی و انواع دیگر را مشاهده کنید.

این مارکت پلیس به کاربران خود اجازه می‌دهد NFT خود را به صورت رایگان برای فروش قرار دهند و پس از فروش هزینه‌های مربوط را از مبلغ فروش کسر خواهد کرد. اوپن سی یکی از بزرگترین بازار‌های NFT است که کاربران بسیاری در آن به معامله NFT ها می‌پردازند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این مارکت پلیس پیشنهاد می‌شود از مقاله مارکت پلیس OpenSea بازدید نمائید.

ساخت NFT رایگان3

 

مارکت پلیس Rarible

Rarible از دیگر مارکت پلس‌های محبوب در دنیای NFT ها است، قابلیت های بسیاری از جمله حق امتیاز خالق اثر باعث محبوبیت این بازار NFT شده است که باعث کسب درآمد غیر فعال برای شما می‌شود. در زمان نوشتن این مقاله رتبه دوم بازار NFT ها به رریبل تعلق دارد و این بازار لایق این جایگاه می‌باشد.

Rarible نیز امکان ساخت NFT رایگان را برای کاربران خود فراهم کرده است و همین مسئله باعث جذب کاربران بیشتر به این مارکت پلیس شده است، در این بازار می‌توانید انواع NFT ها در حوزه‌های هنزی، موسیقی، ویدیو و آیتم‌های مختلف را معامله کنید.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می‌شود از مقاله مارکت پلیس Rarible بازدید نمائید

 

ساخت NFT رایگان در مارکت پلیس Opensea

برای شروع نیاز است که یک کیف پول مناسب با این مارکت پلیس داشته باشید، کیف پول‌های زیادی برای اتصال به این مارکت پلیس وجود دارد اما پیشنهاد ما متامسک است، در بالا به مقاله متامسک اشاره کردیم که از طریق آن می‌توانید به نصب و راه‌اندازی این کیف پول بپردازید.

ایجاد حساب در این مارکت پلیس یکی از اولین مراحلی است که باید طی کنید، مرحله بعد اتصال کیف‌ پول است، پس از ورود به وبسایت OpenSea.io بر روی علامت کیف پول کلیک کنید تا اتصال کیف پول به اکانت شما انجام شود.

پس از متصل شدن می‌توانید مراحل ساخت NFT رایگان خود را آغاز کنید، برای هر اثری که انتخاب می‌کنید نیاز است نام، توضیحات و مشخصات تعیین کنید. برای ساخت به صورت رایگان باید شبکه پالیگان را انتخاب کنید، این شبکه از کارمزد‌های تراکنش پایین‌تری نسبت به اتریوم برخوردار است و تراکنش‌های سریع‌تری را برای NFT ها فراهم کرده است.

ساخت NFT رایگان4

پس از طی کردن مراحل می‌توانید NFT خود را لیست کنید و قیمتت مناسبی برای NFT خود در نظر بگیرید، به یاد داشته باشید که پس از فروش، مبلغ کارمزد از پول اثر شما کسر خواهد شد پس این مبلغ را در هنگام قیمت‌گذاری مد نظر داشته باشید.

در مقاله ساخت NFT رایگان در Opensea ما به بررسی کامل و آموزش مرحله به مرحله آن پرداخته‌ایم که پیشنهاد می‌شود برای آموزش کامل از این مقاله بازدید نمائید.

 

ساخت NFT رایگان در مارکت پلیس Rarible

همانند مارکت پلیس اوپن سی، داشتن کیف پول مناسب یکی از پیش نیاز‌های اصلی برای اتصال به این بازار NFT است، پیشنهاد ما باز هم کیف پول متا مسک است که مناسب اتصال به این مارکت پلیس نیز می‌باشد.

برای شروع به کار با این مارکت پلیس نیاز است که یک حساب ایجاد کنید تا بتوانید به تمامی خدمات دسترسی داشته باشید و کارایی کامل در اختیار شما باشد. با رفتن به وبسایت Rarible.com میتوانید وارد حسابتان شوید و ماجراجویی را آغاز کنید.

پس از ورود به حساب باید بر روی گزینه Create بزنید تا مراحل ساخت NFT شما آغاز شود. نیاز است در مراحل ساخت اطلاعاتی همانند نام اثر، نوع فایل، قیمت، دسته‌بندی و درصد حق خالق اثر را مشخص کنید.

ساخت NFT رایگان5

سپس برای ساخت NFT رایگان باید گزینه مینت رایگان را در مراحل خود فعال کنید، پس از طی کردن این مراحل می‌توانید اثر خود را در ابن بازار لیست کنید البته لازم به ذکر است هزینه‌های کارمزد پس از فروش از قیمت اثر شما کسر خواهد شد که در حین قیمت گذاری نیاز است این مسئله را مد نظر قرار دهید.

در مقاله ساخت NFT رایگان در Rarible ما به برررسی کامل و آموزش مرحله به مرحله آن پرداخته‌ایم پیشنهاد می‌شود برای آموزش کامل از این مقاله بازدید نمائید.

 

جمع‌بندی

بسیاری از آثار در دنیای NFT ها با چندین دلار هزینه در شبکه مینت شده‌اند و با قیمت‌های چند هزار دلار تا چند میلیون دلار به فروش رفته‌اند، NFT ها را می‌توان به عنوان انقلابی برای دارایی‌های دیجیتال دانست که در عرصه‌های مختلف کاربرد های بسیاری دارند.

برای ساخت NFT نیاز است هزینه کنید و هزینه ساخت NFT در هر شبکه با شبکه دیگر متفاوت است اما مارکت پلیس‌هایی وجود دارد که با روش Lazy Minting اثر شما را به صورت رایگان بر روی بلاکچین مینت می‌کنند و هزینه‌های کارمزد را پس از فروش آن اثر، از پول شما کسر می‌کنند.

این روش بهترین راه برای ورود به دنیای NFT ها به عنوان خالق است، در بالا به بررسی نحوه ساخت NFT رایگان در مارکت پلیس‌های مختلف پرداختیم، امیدواریم با مقاله بالا، ابهامات و سوالاتی که در این زمینه برای شما ایجاد شده بود برطرف شده باشد.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

علی کریمی

من عاشق تحقیق و کاوش در این دنیای بی پایان بودم و در مورد همه موضوعات تحقیق میکردم تا اینکه در سال 2019 با دنیای کریپتو آشنا شدم و به شدت به بلاکچین و دنیای ارز های دیجیتال علاقمند شدم. کریپتو هم عین انسان ها برام جذابه چون هر دو غیرقابل پیش بینی و بی انتها هستند، به همین دلیل به دنیای رمز ارزها به اندازه دنیای روانشناسی علاقمندم. باور من اینه زمانی که انسان ها قدرت کلمات رو درک کردند، متوجه شدند که گلوله ها به اندازه کلمات کشنده نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا