آموزش NFT

NFT رایگان – آموزش و راهنمای دریافت

نحوه دریافت NFT رایگان

راه های مختلفی وجود دارد که می توانید NFT رایگان کسب کنید. یکی از آنها انجام بازی های NFT است که به شما امکان بازی و کسب درآمد را میدهد. این بازی ها به صورت خاص و صرفا برای تشویق معاملات NFT طراحی شده اند. باتا آخر این مقاله همراه باشید تا شمارا با روش های کسب NFT رایگان آشنا کنیم.

 

NFT چیست؟

NFT یک نوع دارایی دیجیتال است که در زنجیره بلوکی یا همان بلاکچین وجود دارد. بلاکچین به عنوان یک دفتر کل عمومی عمل میکند که به هر کسی اجازه میدهد تا صحت یک NFT را تأیید و شناسایی کند.

هر NFT بر خلاف سایر اقلام دیجیتالی که میتوانند بی‌ پایان بازتولید شوند، منحصر به‌ فرد یا کمیاب هستند. آنها را میتوان با استفاده از ارز فیات یا ارزهای دیجیتال مختلف خریداری کرد و هر کسی میتواند آنها را مشاهده کند، اما فقط خریدار دارای مالکیت رسمی است.

NFT های محبوب شامل نقاشی دیجیتال، زمین های مجازی یا مواردی است که در بازی های مختلف استفاده میشود. با گسترش بازار، کاربران کریپتو راه‌ های خلاقانه‌ای برای استفاده از این دارایی‌ ها پیدا میکنند.

محبوبیت جهانی NFT ها تنها در چند سال گذشته شروع شده است. بازار NFT در سال ۲۰۲۱ به ۴۱ میلیارد دلار افزایش یافت. در مقایسه، بازار هنر کلاسیک و عتیقه در همان سال ۵۰ میلیارد دلار جمع‌آوری کرد. NFT ها به سرعت در حال رسیدن به بازار جهانی هنر کلاسیک هستند. این مستلزم رشد قابل توجه این بازار است.

 

مراحل دریافت NFT رایگان

ما در زیر ۵ مرحله برای دریافت NFT رایگان را توضیح داده ایم که شامل:

  • کسب NFT رایگان از طریق بازی
  • کسب NFT رایگان از طریق قرعه کشی یا هدایا
  • کسب NFT رایگان از طریق ایردراپ
  • کسب NFT رایگان از طریق به‌وجود آوردن آنها
  • کسب NFT رایگان از طریق مینت کردن

 

۱. کسب NFT رایگان از طریق بازی ها

همونطور که در لیست بالا دیدید اولین روش کسب NFT رایگان، ثبت نام در یک بازی رایانه ای مبتنی بر NFT است. بازی هایی که به طور خاص برای تشویق تجارت NFT طراحی شده اند. از برخی جهات، این یکی از  بهترین کاربردهای NFT است.

این نیز یک بازار رو به رشد است. احتمالاً اولین بازی NFT بازی Spells of Genesis بود. بازی هایی مانند Sorare و splinterlands از دیگر بازی هایی هستند که به این شکل عمل می کنند. کاربران می توانند NFT ها را جمع‌آوری کنند و در شروع بازی تعدادی کارت رایگان دریافت کنند. آنها می توانند از این کارت ها برای کسب ارز دیجیتال استفاده کنند.

برای مثال شبکه WAX برای بازی های NFT خود بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بازی هایی مانند Alien Worlds و Farmers World به گیمرها این امکان را میدهد که NFT های رایگان کسب کنند یا آنها را خریداری کنند. این NFT ها به آنها کمک می کند تا در بازی بهتر عمل کنند و توکن بومی خود را به دست آورند.

برای دیدن معرفی و آموزش بازی های NFT به این صفحه مراجعه نمایید.

 

کسب NFT رایگان از طریق بازی ها

 

۲. کسب NFT رایگان از طریق قرعه کشی یا هدایا

اغلب اوقات، پروژه های NFT به سبب مشارکت کاربران خود، به آنها با آیتم های دیجیتال رایگان پاداش میدهند. کانال های ارتباطی توییتر و تلگرام این پروژه ها هم منابع اطلاعاتی خوبی برای چنین هدایایی هستند.

برای مثال کانال دیسکورد CryptomonKeys به صورت رایگان NFT های خود را به اعضای خود ارائه می دهد. همچنین میتوانید برای مشارکت فعال خود در جوامعی مانند Alien Worlds جوایزی کسب کنید. این را میتوان به عنوان تلاشی برای تشویق کاربران کریپتو برای ادامه بازی در نظر گرفت.

این بازی ها با تعامل بیشتر کاربران پیشرفت می کنند. آنها فروش و توزیع کالای دیجیتال منحصر به فرد خود را تبلیغ می کنند. این در نهایت باعث افزایش مشخصات بازی و افزایش ارزش کوین آن میشود.

در توییتر، برخی از شرکت ها هدایایی را اعلام می کنند که به شما امکان می دهد NFT دریافت کنید. حتماً هشتگ‌ هایی را هدف قرار دهید که حاوی کلمه «NFT» هستند. اغلب، اینها شما را به سمت هدایای فعال سوق می دهند. غالباً، برندگان بالقوه تشویق میشوند تا نظر بدهند، به اشتراک بگذارند یا به طریقی در ارتباط با انتشار اخبار در مورد پروژه شرکت کنند.

این NFT ها میتوانند ارزشمند شوند. راه شروع پروژه کریپتوپانک را فراموش نکنیم، که در حال حاضر با ارزش ترین مجموعه NFT است. با این حال، در سال ۲۰۱۷، آنها به صورت رایگان به هر کسی که کیف پول ETH داشت NFT خود را هدیه دادند.

 

کسب NFT رایگان از طریق قرعه کشی یا هدایا

 

۳. ایردراپ های NFT

شرکت های سنتی اغلب با ارائه گزینه های سهام به عموم، سرمایه خود را افزایش می دهند. سازمان‌هایی که در Web3، اینترنت ادغام‌ شده با بلاکچین، کار میکنند، با راه‌اندازی توکنی که مردم میتوانند در صرافی‌ها خرید و فروش کنند، مسیر مشابهی را طی می‌کنند. آنها به عنوان هزینه های جذب مشتری توسط شرکت های رمزنگاری در نظر گرفته می شوند.

ایردراپ در نظر گرفته شده است که مردم را تشویق کند تا توکن های خود را نگه دارند و بیشتر خرید کنند. برخی از توکن‌ ها در طول زمان ارزشمندتر از سایرین هستند، در حالی که برخی از آنها کم‌ اهمیت میباشند. برای مثال، OpenDAO برای هر کسی که NFT های پروژه را معامله کرده بود، ایردراپ هایی از توکن خود، SOS، ارائه کرد. برخی از کاربران چند هزار دلار توکن دریافت کردند.

برخی از پروژه ها از افراد مشهور برای تبلیغ خود استفاده میکنند. برای مثال Bored Ape Yacht Club از افراد مشهوری مانند پاریس هیلتون و جیمی فالون استفاده کرد.

این دو سلبریتی در سال ۲۰۲۲ در یک برنامه تلویزیونی برای ایردراپ هایی از NFT های متعلق به این مجموعه شرکت کردند. با توجه به موفقیت Bored Ape Yacht Club، پروژه های مشابه به دنبال تقلید فرمول موفقیت آن هستند. این بدان معناست که هنوز برای استفاده از هدایای NFT دیر نیست.

 

ایردراپ های NFT

 

۴. کسب NFT رایگان از طریق به‌وجود آوردن آنها

همچنین پروژه‌ هایی وجود دارند که کاربران را تشویق میکنند تا NFT‌ های بیشتری را با هدف ایجاد سایر دارایی‌ های دیجیتال ارزشمند خریداری کنند. پروژه هایی مانند CryptoKitties یا Axie Infinity از این به عنوان پرورش یاد میکنند و هر دو پروژه بسیار محبوب هستند.

در CryptoKitties، کاربران به دنبال استفاده از دو NFT هستند که نشان دهنده kitties برای ایجاد NFT سوم لیست شده در بلاکچین اتریوم هستند.

هنگامی که یک CryptoKitty را خریداری کردید، زمان آن فرا رسیده است که رشد کند و نوزادان را به دنیا بیاورد. CryptoKitties باید متعلق به همان شخص باشد یا به کاربر دیگری پیشنهاد داده شود. کاربری که دارای دو کریپتو کیتی است که به هم مرتبط نیستند، می‌تواند از یکی به عنوان پدر و دیگری به‌عنوان مادر استفاده کند.

همینوطور در Axie Infinity روشی برای ایجاد اکسی های جدید با تولید یک تخم و جوجه کشی از آن است. هدف اصلی آن تولید Axies با ویژگی های دلخواه، از جمله کلاس کارت هی مختلف است.

برای ایجاد یک فرزند جدید، بازیکنان می توانند دو Axie را پرورش دهند. به این ترتیب، کاربران تشویق می شوند تا بیشتر به اکوسیستم بازی کمک کنند. هدف نهایی ایجاد مجموعه ای است که بتواند در طول زمان ارزشمند باشد.

 

کسب NFT رایگان از طریق به‌وجود آوردن آنها

 

۵. کسب NFT رایگان از طریق مینت کردن

این گام عمدتاً به دلیل هزینه‌ های بالای کارمزدی که قبلاً در استخراج NFT در نظر گرفته شده بود، برداشته شد.این کارمزدها باعث دلسردی هنرمندانی شد که به طور بالقوه به دنبال فروش آثار خود بودند.

راه حل لایه ۲، Polygon به کاربران اجازه میدهد تا اساساً به صورت رایگان مالکیت NFT ها را بر روی بلاکچین Polygon بدست آورند، خریداری کنند یا انتقال دهند. هنگامی که با استفاده از بلاکچین Polygon یک NFT مینت می کنید، همچنان میتوانید اقلام خود را با ارزش گذاری ETH بفروشید.

وقتی چیزی را در OpenSea مینت میکنید، باید کیف پول خود را به هم وصل کنید و سپس یک مجموعه راه‌اندازی کنید. مجموعه ها NFT شما را نگه میدارند. OpenSea اکنون به کاربران اجازه میدهد NFT های خود را با استفاده از MATIC ایجاد و بفروشند.

پس از پر کردن اطلاعات خود در صفحه مجموعه ها، به سادگی Polygon را به عنوان شبکه مورد نظر خود انتخاب کنید. سپس باید ارز دیجیتالی را انتخاب کنید که با آن باید برای NFT پرداخت کنید. پس از انتخاب آدرس کیف پول پرداخت، شما تمام کارهای اصلی را انجام داده اید.

اگر قصد ایجاد NFT را دارید حتما به مقاله “آموزش ساخت NFT رایگان در اوپن‌ سی” مراجعه کنید.

 

کسب NFT رایگان از طریق مینت کردن

 

کلام آخر

در حال حاضر میتوانید NFT ها را به صورت رایگان کسب کنید، در آینده NFT ها ممکن است فراتر از ارتباط آنها با هنر و بازی باشد. همچنین یادگیری کسب سود از این بازار می تواند مهم باشد. یکی از راه‌های انجام این کار، در نظر گرفتن NFT‌ های رایگان و نحوه دستیابی به آن‌ها است. امیدوارم این آموزش به شما در مورد نحوه کسب NFT های رایگان کمک کرده باشد.

۳/۵ - (۲ امتیاز)

آرمان محمدی

محقق و دوست‌دار دنیای کریپتو و دارای چند سال تجربه در زمینه ترید ارز دیجیتال و فارکس. یه گیمر که چند سالی هست در صنعت P2E و P2P فعالیت دارم. امیدوارم از مطالب و مقالات آموزشی من اطلاعات کافی رو کسب کنید تا بتوانید مسیر درستی را در زمینه ارزهای دیجیتال پیش ببرید. خیلی خوشحال میشم اگر نظر یا انتقادی دارید کامنت بزارید تا بتونم به شما کمک کنم و به نتایج بهتری برسیم. دوست دار شما آرمان

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا