آموزش کیف‌ پول

آموزش ساخت کیف پول ترون لینک + بازیابی کیف پول ترون

کیف پول ترون لینک

ترون لینک یک کیف پول کامل، جامع و رسمی ارز دیجیتال ترون میباشد، مناسب ترین کیف پول برای نگهداری ارز دیجیتال آن و استفاده از اکو سیستم ترون میباشد که توسط تیم رسمی این ارز نیز پیشنهاد شده است. این کیف پول در نسخه های مخصوص مرورگر، اندروید و IOS نیز در دسترس است.

نام این نرم‌افزار در نسخه اندروید Tronlink pro میباشد ولی در نسخه های IOS و مروگر ها با همان نام Tronlink عرضه شده است، بهترین راه برای دانلود این نرم‌افزار استفاده از وبسایت های اصلی و مورد تائید تیم این ارز دیجیتال میباشد که در سایت Tronlink.org به آن ها نیز اشاره شده است.

برای بررسی و آموزش کامل کیف پول ها از قسمت آموزش کیف پول Tronlink سایت ما بازدید نمائید.

 

آموزش ساخت کیف پول ترون لینک

۱-پس از نصب نرم‌افزار بر روی گوشی و یا اضافه کردن آن بر روی مرورگر، نرم‌افزار را باز کنید. وقتی برای اولین بار نرم‌افزار را باز میکنید این نرم‌افزار از شما درخواست رمز عبور خواهد کرد،سعی کنید از رمز عبور هایی استفاده کنید که به راحتی قابل حدس نباشند و رمز عبور را به صورت کاملا امن نگهداری کنید. این رمز در زمان تمام کارهای حیاتی کیف پول و عملیات های مربوط به آن از شما درخواست خواهد شد.

 

نصب کیف پول ترون لینک

 

۲-پس از انتخاب رمز مورد نظر، قسمت Create را انتخاب کنید تا کیف پول جدید خود را بسازید.

 

راهنمای نصب ولت ترون لینک

 

۳-در قسمت بعد با جای خالی مواجه خواهید شد که از شما میخواهد برای کیف پول خود اسم انتخاب کنید، این یک راهی است برای تشخیص کیف پول های مختلف زمانی که شما چند کیف پول داشته باشید.

 

راهنمای نصب و راه اندازی ترون لینک

 

۴-پس از آن نرم‌افزار از شما درخواست میکند که عبارات امنیتی را به ترتیب یادداشت کنید، دقت داشته باشید که این کلمات رمز ورود به کیف پول شما میباشد و بدون داشتن این کلمات و در دسترس نبودن کیف پول، شما هیچ دسترسی ای به دارایی های خود نخواهید داشت و بدون داشتن عبارات، بازگشت دارایی و کیف پول غیر ممکن میباشد پس در حفظ و نگهداری آن در محل مناسب کوشا باشید و این کلمات را در اختیار هیچ کس قرار ندهید.

 

کلمات بازیابی ترونلینک ولت

 

۵-پس از اینکه تمام عبارات امنیتی را یادداشت کردید وارد مرحله بعد خواهید شد، در این مرحله نرم‌افزار از شما میخواهد تا کلماتی که یادداشت کرده اید را به ترتیب وارد کنید. پس از اینکه کلمات را وارد کردید در صورت صحیح بودن کلمات و ترتیب آن میتوانید از این مرحله عبور کنید.

 

نصب ترون لینک ولت

 

۶-اگر تمام مراحل را مطابق با گفته های بالا به درستی پیش برده باشید کیف پول شما حاضر است و با تصویر زیر روبرو شده و میتوانید تراکنش های خود را آغاز کنید.

 

ولت ترونلینک

 

 

بازیابی کیف پول ترون لینک

بازگردانی کیف پول

برای بازگردانی کیف پول خود پس از نصب نرم‌افزار ترون لینک ولت مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

۱-وارد نرم‌افزار شده و روی قسمت Import wallet بزنید.

 

ترونلینک ولت

 

۲-عبارت بازیابی و یا کلید خصوصی کیف پول خود را وارد کنید، کلید خصوصی را به درستی وارد کرده و پس از آن Next را بزنید.

 

کیف پول ترونلینک

 

۳-نام و رمز ورود کیف پول خود را وارد کنید و بعد گزینه Import wallet را بزنید. از آنجا که ترون لینک یک کیف پول غیر متمرکز است در صورت فراموش کردن رمز عبور، تیم پشتیبانی به هیچ وجه قادر به بازگردانی رمز عبور نخواهد بود.

 

ترون لینک ولت

 

۴-زمانی که این صفحه و دارایی های خود را مشاهده کردید کار شما به درستی به اتمام رسیده است.

 

ترونلینک ولت

 

۵-اگر میخواهید اکانت های بیشتری را بازگردانی کنید علامت به علاوه بالای صفحه را زده و تمام مراحل قبل را تکرار کنید.

 

ترونلینک ولت

 

فراموشی رمز عبور کیف پول ترون لینک

همانطور که ذکر کردیم ترون لینک ولت یک کیف پول غیر متمرکز است و این مسئله نشان دهنده امنیت بسیار بالای این کیف پول میباشد، غیر متمرکز بودن باعث مییشود که هیچ کدام از سازندگان توانایی دزدیدن و یا جابجایی هیچ کدام از دارایی ها را ندارند پس توانایی دسترسی به هیچ کدام از رمز عبور و یا عبارات بازیابی شما را نیز نخواهند داشت.

تنها راه بالا آوردن دوباره کیف پول پس از فراموشی رمز عبور این است که شما نرم‌افزار را پاک کرده و رمز عبور را با وارد کردن کلید خصوصی یا عبارات بازیابی در این قسمت عوض کنید.

 

ترونلینک ولت

 

سخن پایانی

عبارات بازیابی و کلید خصوصی کلید اصلی کیف پول شما میباشد که با قرار دادن آن در اختیار دیگران شما دارایی های خود را در اختیار آنها قرار داده اید، هیچ وقت عبارات بازیابی را در اختیار کسی قرار ندهید و در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید تا دارایی های شما در امان باشد. درصورتی که شما رمز عبور خود را فراموش کردید و از کلید خصوصی یا عبارات بازیابی پشتیبانی نگرفته اید، دارایی های داخل کیف پول خود را از دست رفته بدانید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

علی کریمی

مترجم زبان انگلیسی، محقق، مقاله نویس و فعال در حوزه ارز های دیجیتال از سال 2019

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا