ساخت NFT در مارکت پلیس بایننس، آموزش تصویری ۰ تا ۱۰۰

ساخت کالکشن NFT در مارکت پلیس Binance

ساخت NFT در مارکت پلیس بایننس می‌تواند کار راحتی باشد، اگر تمامی موارد را به درستی انجام دهید. شما می‌توانید به راحتی در مارکت‌پلیس بایننس، کالکشن NFTهای خود را بر روی بایننس اسمارت چین (BSC) یا شبکه اتریوم (ETH) بسازید. به یاد داشته باشید تنها، کسانی که مراحل تائید هویت این پلتفرم را پشت سر گذاشته‌اند و حداقل دارای ۲ دنبال کننده در پروفایل اکانت بایننس خود می‌باشند، می‌توانند به عملیات ساخت NFT بپردازند.

پیشنهاد مطالعه: مارکت پلیس بایننس چیست؟

برای انجام مراحل ساخت NFT، ابتدا باید یک کالکشن برای NFT مد نظر خود ایجاد کنید که پلتفرم بایننس باید این کالکشن را تائید کند. همچنین باید از موجودی ارز BNB یا ETH در کیف پول خود اطمینان حاصل کنید. برای ساخت یک کالکشن NFT مراحل زیر را اانجام میدهیم.

۱- وارد پروفایل خود در سایت مارکت ‌پلیس بایننس شوید، روی گزینه “Create New Collection” در پروفایل خود کلیک کنید:

مارکت پلیس NFT بایننس

۲- شما به صفحه ساخت کالکشن جدید منتقل می‌شوید. در این صفحه باید جزئیات مربوط به کالکشن NFT خود را وارد کنید. این جزئیات شامل موارد زیر می‌باشد:

  • نام: در این قسمت نام کالکشن خود را قرار می‌دهید. این گزینه پس از ساخت کالکشن قابل تغییر نمی‌باشد.
  • توضیحات: در این بخش می‌توانید یک توضیح مختصر راجع‌به کالکشن خود بدهید.
  • دسته بندی: دسته بندی کالکشن خود را باید در این قسمت انتخاب کنید. این دسته بندی‌ها شامل عنوان‌های هنر، ورزش، سرگرمی، بازی، کالکشن، بازی‌های آنلاین و NFTها می‌‍باشد. این گزینه پس از ساخت کالکشن قابل تغییر نمی‌باشد.
  • تصویر لوگو: هر کالکشن نیاز به یک لوگو دارد. تصویر لوگوی کالکشن خود را انتخاب و در این بخش بارگذاری کنید.
  • تصویر بنر: در این قسمت باید یک عکس به عنوان بنر کالکشن خود بارگذاری کنید.
  • شبکه: شبکه دلخواه خود را از بین “بایننس اسمارت چین” یا “شبکه اتریوم” در این بخش انتخاب کنید. این گزینه پس از ساخت کالکشن قابل تغییر نمی‌باشد.
  • نماد: در این قسمت باید نماد مد نظر کالکشن خود را انتخاب کنید که در پرانتز کنار اسم کالکشن شما قرار می‌گیرد و درواقع برای ساخت قرارداد هوشمند شما، مورد استفاده می‌باشد. شما می‌توانید نام نماد خود را با استفاده از حداکثر ۱۰ کاراکتر انتخاب کنید (فقط از حروف و اعداد استفاده شود). بهتر است نام نماد و نام کالکشن مشابه باشند. در نظر داشته باشید که این نماد پس از انتخاب و تکمیل مراحل ساخت لیست، دیگر قابل تغییر نمی‌باشد.
  • آدرس قرارداد هوشمند مالک (اختیاری): شما می‌توانید یک کیف پول را به کالکشن خود متصل کنید و در نظر داشته باشید که اگر آدرس کیف پول خود را ارائه ندهید، نمی‌توانید مالکیت کالکشن خود را در بازارهای DeFi ادعا کنید. به یاد داشته باشید که مالک قرارداد هوشمند می‌تواند پس از ساخت کالکشن تغییر کند. اما برای انجام این کار میزان کمی کارمزد از شما گرفته می‌شود.
  • حق امتیاز: شما به عنوان مالک کالکشن ساخته شده، از هر بار فروش NFTهای کالکشن خود، سود دریافت می‌کنید. در قسمت حق امتیاز می‌توانید میزان این سود را بین ۱ تا ۱۰% تعیین کنید. به یاد داشته باشید که شما نمی‌توانید پس از ساخت کالکشن، میزان حق امتیاز خود را تغییر دهید.
  • لینک رسانه‌های اجتماعی: در این قسمت، شما می‌توانید لینک یا آدرس دیگر رسانه‌های اجتماعی خود را قرار دهید. مانند اینستاگرام، توئیتر، دیسکورد، تلگرام و فیسبوک.

۳- در مرحله بعد باید موارد قوانین ساخت یک NFT در مارکت‌پلیس بایننس را با دقت بخوانید و تائید کنید. سپس روی گزینه “Create” کلیک کنید.

۴- پس از انتخاب گزینه “Create”، یک پنجره برای شما باز می‌شود، که حاوی یک پیام یادآوری است: “فروش اولیه NFT شما شامل یک دوره تسویه ۱۰ روزه می‌شود”. برای ثبت درخواست و پرداخت کارمزد قرداد هوشمند، روی گزینه “Continue” در قسمت پایین این پیام کلیک کنید.

مارکت پلیس ان اف تی بایننس

از آنجاییکه برای ساخت یک کالکشن، استقرار یک قراداد هوشمند نیاز است، ممکن است انجام این مرحله توسط بلاکچین مدتی طول بکشد، صبورانه منتظر تکمیل شدن مراحل باشید. زمانی که کالکشن آماده شود، شما یک پیام از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.

۵- پس از تکمیل مراحل ساخت و دریافت پیام تائیدیه، پنجره زیر برای شما باز می‌شود و به شما اطلاع می‌دهد که عملیات موفقیت آمیز بوده است.

مارکت پلیس ان اف تی بایننس

ساخت NFT در مارکت پلیس بایننس

پس از ساخت یک کالکشن در مارکت‌پلیس بایننس، می‌توانید مراحل ساخت NFTهای خود را شروع کنید. قبل از شروع حتما از موجودی ارز BNB یا ارز ETH در کیف پول خود جهت پرداخت کارمزد ساخت NFT، اطمینان حاصل کنید. همچنین تکمیل مراحل احراز هوییت برای ساخت NFTها الزامی است. مراحل ساخت NFT به شکل زیر می‌باشد:

۱. وارد بخش مارکت‌پلیس در سایت Binance.com شوید و بر روی گزینه “Create” کلیک کنید.

مارکت پلیس ان اف تی بایننس

۲. تمام مراحل و شرایط مارکت‌پلیس NFT بایننس را بخوانید و با کلیک بر روی گزینه “Accept” آن را تائید کنید. (در نظر داشته باشید اگر اکانت شما خط مشی‌های مدیریت بایننس را نقض کند، شما نمی‌توانید به ساخت NFT بپردازید).

مارکت پلیس ان اف تی بایننس

۳. سپس به صفحه مینت NFT هدایت می‌شوید. اطلاعات NFT خود را در این صفحه پر کنید:

نام: نام NFT خود را در این قسمت وارد کنید.

توضیحات (اختیاری): در این بخش یک توضیح مختصر راجب NFT خود بدهید.

شبکه: شبکه دلخواه خود را از بین “بایننس اسمارت چین” یا “شبکه اتریوم”، انتخاب کنید.

کالکشن: در این قسمت، باید کالکشن مد نظر خود را انتخاب کنید تا NFT شما در آن مجموعه قرار بگیرد. در این مرحله شما لیستی از کالکشن‌های ایجاد شده روی شبکه‌ای که در مرحله قبل انتخاب کردید را مشاهده می‌کنید. برای مثال اگر شبکه “بایننس اسمارت چین” را انتخاب کرده باشید، لیستی از کالکشن‌های ساخته شده بر روی این شبکه نمایان می‌شود.

مارکت پلیس ان اف تی بایننس

ویژگی: در این بخش شما باید ویژگی‌های NFT خود را انتخاب کنید. با کلیک بر وری گزینه “Add More” می‌توانید ۱۰۰ ویژگی دیگر اضافه کنید.

مارکت پلیس ان اف تی بایننس

سپس فایل شما شروع به بارگذاری می‌کند. سیستم در حال بررسی و تائید NFT شما است. باید صبورانه منتظر باشید.

مارکت پلیس ان اف تی بایننس

زمانی که فرایند ساخت NFT کامل شود، یک پنجره با عنوان “Minting Complete” برای شما باز می‌شود که در آن آدرس قرارداد و شناسه NFT شما، نشان داده شده است. برای مشاهده کالکشن NFT خود بر روی گزینه “View Item” و برای لیست کردن کالکشن NFT خود برای فروش، بر روی گزینه “List NFT” کلیک کنید.

مارکت پلیس ان اف تی بایننس

پس از این مرحله، سیستم دوباره به بارگذاری NFT شما می‌پردازد. پنجره‌ای برای شما باز می‌شود و به اطلاع شما می‌رساند که در صورت موفقیت آمیز بودن فرایند ساخت، پیامی از طریق ایمیل به شما فرستاده می‌شود.

مارکت پلیس ان اف تی بایننس

در صورت عدم موفقیت عملیات ساخت NFT، یک پیام خطا مشاهده می‌کنید. این پیام ممکن است به هر دلیلی پدیدار شود، برای مثال اگر NFT شما حاوی محتوای نامناسبی باشد، آن را مشاهده خواهید کرد. اگر این خطا ۵ بار یا بیشتر دیده شود، شما قادر نخواهید بود تا ۲۴ ساعت آینده به ساخت دوباره NFT خود بپردازید.

 

کارمزد ساخت NFT در مارکت پلیس NFT Binance

زنجیره هوشمند بایننس و اتریوم هر دو برای اجرای تراکنش‌ها، کارمزد شبکه دریافت می‌کنند. بدیهی است که کارمزد یک جزء جدا نشدنی هنگام خرید یا فروش NFTها می‌باشد. در پایین به معرفی کارمزد‌های موجود در مارکت‌پلیس NFT بایننس می‌پردازیم:

کارمزد مینت

برای مینت یا ساخت NFT در مارکت‌پلیس بایننس، بر روی بایننس اسمارت چین (BSC) کارمزدی به مبلغ ۰,۰۰۵ BNB دریافت می‌شود. اما بر روی بلاکچین اتریوم کارمزدی به مبلغ ۰,۰۰۱ ETH دریافت می‌شود. بنابراین در مارکت‌پلیس بایننس، کارمزدها هم با پرداخت BNB و هم با پرداخت ETH قابل قبول می‌باشد.

کارمزد قرارداد هوشمند

زمانی که یک کالکشن جدید از NFTها در مارکت‌پلیس بایننس می‌سازید، بایننس به طور خودکار یک قرارداد هوشمند مبتنی بر بلاکچین BSC یا ETH، ترتیب می‌دهد. شما باید آدرس یک کیف پول را برای این قرارداد هوشمند ارائه دهید. این آدرس ادعای مالکیت شخص را ارائه می‌دهد و فرد توسط آن می‌تواند حق امتیاز مجموعه NFTهای خود را در بایننس دریافت کند. استقرار این قرارداد هوشمند مستلزم پرداخت کارمزد برای بلاکچین می‌باشد که این کارمزد متغییر است و میتوانید در زمان ساخت و انجام پروسه میزان کارمزد را مشاهده کنید.

مارکت پلیس ان اف تی بایننس

کارمزد حق امتیاز

شما به عنوان مالک یک کالکشن ساخته شده در مارکت‌پلیس بایننس، از هر بار فروش NFTهای کالکشن خود سود دریافت می‌کنید. به عبارت دیگر کارمزد حق امتیاز جهت بازپرداخت درصدی از قیمت فروش به سازنده اصلی یک NFT ارائه می‌شود. برای مثال، ممکن است سازنده‌ یک اثر حق دریافت ۵% کارمزد از هربار به فروش رفتن اثر خود را داشته‌باشد.

به طور کل فروشندگان آن NFT باید کارمزدی بین ۱ تا ۱۰% را به خالق اصلی آن پرداخت کنند. میزان این کارمز همیشه ثابت است و اولین بار در حین خلق هنر توسط خالق آن اثر تعیین می‌شود.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

علی کریمی

من عاشق تحقیق و کاوش در این دنیای بی پایان بودم و در مورد همه موضوعات تحقیق میکردم تا اینکه در سال 2019 با دنیای کریپتو آشنا شدم و به شدت به بلاکچین و دنیای ارز های دیجیتال علاقمند شدم. کریپتو هم عین انسان ها برام جذابه چون هر دو غیرقابل پیش بینی و بی انتها هستند، به همین دلیل به دنیای رمز ارزها به اندازه دنیای روانشناسی علاقمندم. باور من اینه زمانی که انسان ها قدرت کلمات رو درک کردند، متوجه شدند که گلوله ها به اندازه کلمات کشنده نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا