استخر ماینینگ ارز دیجیتال را چگونه انتخاب کنم؟

نحوه انتخاب یک استخر ماینینگ ارز دیجیتال

هنگامی که استخراج ارز دیجیتال را درک کردید و تصمیم گرفتید آن را امتحان کنید، ممکن است به یک استخر ماینینگ بپیوندید زیرا به احتمال زیاد برای کار خود پاداش دریافت خواهید کرد. با این حال، انتخاب یک استخر استخراج میتواند چالش برانگیز باشد.

 

تجهیزات استخر ماینینگ خود را انتخاب کنید

در صورت توانایی، میتوانید ارز دیجیتال را با دستگاه های مختلف استخراج کنید. اکثر برنامه های ماینینگ به واحد پردازش گرافیکی (GPU) یا واحد پردازش مرکزی (CPU) نیاز دارند.

با این حال، استخراج GPU و CPU به دلیل افزایش زمان و مصرف انرژی که برای استخراج یک توکن صرف می شود، مانند گذشته سودآور نیست، بهتر است از یک ریگ ماینینگ استفاده کنید که به طور خاص برای استخراج ارزهای دیجیتال به نام مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) طراحی شده است. همچنین میتوانید رایانه های چند GPU را به‌طور خاص برای استخراج بسازید، اما هنوز هم قدرت محاسباتی بسیار پایین تری نسبت به ASIC دارند.

چندین ASIC برای خرید از خرده فروشان آنلاین موجود است. هنگام انتخاب یک ASIC، درک میزان هش یا نرخی که ASIC می تواند کار ماینینگ را با آن انجام دهد، بسیار مهم است. 

هرچه هش ریت بالاتر باشد، سریع‌تر ماین را انجام میدهید؛ اما پیشاپیش هزینه بیشتری پرداخت خواهید کرد. نکته دیگر مصرف انرژی است. به عنوان مثال، Goldshell KD5 ASIC دارای هش ۱۸ Th/s (تراهش در ثانیه) است اما دارای برچسب قیمتی نزدیک به ۶۵۰۰۰ دلار است و به طور میانگین حدود ۲۰۰ دلار برق در ماه مصرف می کند.

یک مدل قدیمی تر، Goldshell KD2 ASIC، دارای هش ۶ Th/s است و فقط حدود ۷۱ دلار در ماه مصرف می کند. قیمت آن حدود ۲۷۰۰۰ دلار است. یک مدل قدیمی‌تر «ارزان‌تر» است، اما به سختی میتوانید با ماینر هایی که ریگ های قوی تری دارند همراه شوید.

مهم: همچنین باید مطمئن شوید که حداقل سرعت اتصال شبکه به سرور استخر را دارید. علاوه بر این، خنک کردن اتاقی که ماینر شما در آن است، خود یک چالش با هزینه نسبتا بالایی است.

 

طرح پرداخت استخر را پیدا کنید

 

اطمینان حاصل کنید که استخر ماینینگ شفاف است

اپراتور استخر ماینینگ باید برای اطمینان از شفافیت و قابل اعتماد بودن در بین اعضای استخر منصفانه عمل کند. به عنوان مثال، باید بررسی کنید که آیا نرخ هش کل اعلام شده در سطح استخر درست به نظر می رسد یا خیر.

همچنین باید به دنبال نشانه هایی باشید که نشان میدهد اپراتورهای استخر از طرح های پرداخت کمتری استفاده می‌کنند. میخواهید مطمئن شوید که استخراج ارزش وقت شما را نیز دارد. اگر استخر های ماینینگ مورد نظر شما داشبورد بلادرنگی ندارند که شفافیت را به ارمغان می آورد، بهتر است استخر دیگری را در نظر بگیرید.

 

طرح پرداخت استخر ماینینگ را پیدا کنید

اگر دستگاه‌های ماینینگ سخت‌افزاری پایین‌تری دارید، باید از استخرهایی با آستانه های بالاتر برای پرداخت پیدا کنید. خروجی محاسباتی کمتری خواهید داشت که منجر به درآمد کمتر خواهد شد.

بسیاری از استخرها از روش های پرداخت به ازای سهم (PPS) یا پرداخت به ازای آخرین n سهم (PPLNS) برای طرح های پرداخت خود استفاده می کنند. اگر استخر از PPS استفاده میکند، مبلغ ثابتی به ازای هر سهم ارسال شده از کار دریافت میکنید. به طور کلی، زمانی که سهم شما ارسال می شود، به شما پرداخت میشود.

PPLNS با استفاده از یک سیستم وزنی به ماینرها پول می پردازد، هنگامی که یک بلوک استخراج می شود پول پرداخت می شود و یک کوین به استخر پاداش داده می شود. تعداد سهامی که ارسال کرده اید بر تعداد کل سهام ارسال شده توسط استخر تقسیم می شود که در پاداش بلوک ضرب می شود. پاداش ارز دیجیتال برای ایجاد یک بلوک جدید در بلاکچین است.

 

به دنبال پایداری استخر ماینینگ باشید

یکی دیگر از عوامل مهمی که باید قبل از پیوستن به یک استخر در نظر گرفت، ارزیابی پایداری آن است. ثبات به این اشاره دارد که آیا استخر دچار خرابی هایی می شود که بر توانایی استخراج و سود شما تأثیر می گذارد.

به طور کلی، شما باید اطلاعاتی در مورد تاریخچه استخر پیدا کنید. بسیاری از استخرها دارای صفحات پشتیبانی هستند که در آن میتوانید بحث‌ها، نکات و اطلاعیه هایی را بیابید که می توانند شما را به مسائل پایداری در گذشته راهنمایی کنند. می‌توانید منابع اینترنتی دیگر را برای گزارش های خرابی استخر جستجو کنید، اما ممکن است همیشه قابل اعتماد نباشند.

ارزهای دیجیتال هنوز به اندازه کافی جدید هستند که پیدا کردن منابع معتبر و قابل اعتماد باشد.

 

اگر این مقاله برای شما قابل درک نیست پس حتما درمورد ماینینگ اطلاعی ندارید پیشنهاد میکنم برای درک بهتر مطالب حتما مقاله “ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال به چه معناست؟” را بخوانید.

 

هزینه های استخر ماینینگ را بررسی کنید

تقریباً همه استخرها نیاز به هزینه دارند، اما برخی از آنها به گونه ای طراحی شده اند که بدون آنها کار کنند. برای مثال، قدیمی‌ترین استخر ماینینگ که هنوز در حال کار است، SlushPool است. آنها برای پرداخت های کمتر از ۰.۰۱ بیت‌کوین، ۲% از پاداش شما را کارمزد می‌گیرند.

P2Pool یکی دیگر از قدیمی ترین استخر های باقیمانده است. زیرا هیچ هزینه‌ای ندارد، اما قدرت هش آن ممکن است پایین‌تر باشد زیرا کاملاً یک استخر استخراج همتا به همتا است بدون اینکه مزرعه ماینینگ به عنوان ماینر مرکزی کار کند.

 

اندازه و قدرت استخر های ماینینگ

 

اندازه و قدرت استخر ماینینگ

در یک استخر استخراج، تعداد کوین های استخراج شده در یک دوره متناسب با قدرت محاسباتی استخر است. به طور کلی، هر چه یک استخر شرکت کنندگان بیشتری داشته باشد، زمان کمتری برای استخراج نیاز دارد. اندازه استخر میتواند با زمان محاسباتی، کم و بیش برابر باشد.

استخرهای بزرگتر به دلیل قدرت محاسباتی بزرگتر، احتمال بیشتری برای ایجاد بلوک دارند، در حالی که استخر های کوچکتر معمولاً زمان بیشتری نیاز دارند. اندازه یک استخر استخراج نیز میتواند تا حدی نشان دهنده قابل اعتماد بودن آن باشد. به عنوان مثال، بسیاری از ماینرهای فعال در یک استخر پیشنهاد می کنند که استخر و مدیریت آن قابل اعتماد باشد.

 

استخر ماینینگ خود را انتخاب کنید

هنگامی که ویژگی استخر های استخراج مختلف را سنجیدید، باید به راحتی یکی را انتخاب کنید که برای شرایط و بودجه شما مناسب باشد. با توجه به این نکته مهم است که اگر رایانه شخصی خود دارای یک پردازنده گرافیکی سازگار باشد، میتوانید به یک استخر استخراج بپیوندید، اما سود آن بسیار کم خواهد بود.

اگر فقط به دنبال چند دلار در ماه برای خرج کردن هستید، استخراج GPU روش قابل قبولی برای استفاده از تجهیزاتی است که از قبل برای جوایز کوچک در اختیار دارید. و اگر استخر خود را با دقت انتخاب کنید، یک استخر استخراج می تواند به شما در افزایش این پاداش ها کمک کند.

آیا هر کسی میتواند به یک استخر ماینینگ بپیوندد؟

هر کسی که تجهیزات و تمایل به استخراج ارز دیجیتال را داشته باشد، میتواند به یک استخر استخراج بپیوندد.

چگونه می توانم به استخر ماینینگ خود بپیوندم؟

استخر خود را بر اساس معیار های خود انتخاب کنید و آدرس لایه را در نرم‌افزار خود اضافه کنید. سپس، کیف پول خود را متصل کنید.

آیا می توانم بیت کوین را بدون پیوستن به یک استخر ماینینگ استخراج کنم؟

بله، کاملا امکان‌پذیر است. با این حال، پیوستن به یک استخر راه بسیار سودآورتری برای استخراج بیت کوین است، به خصوص که سختی آن با هر سکه اعطایی افزایش می یابد. برای رقابتی بودن، بهتر است به یک استخر بپیوندید، مگر اینکه منابع لازم برای ایجاد خود یا خرید چندین ماینر ASIC پیشرفته را داشته باشید.
۵/۵ - (۱ امتیاز)

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا