آموزش کیف‌ پول

آموزش اتصال بلاکچین پالیگان به متامسک

اتصال بلاکچین Polygon به کیف پول MetaMask

ما در این مقاله قصد آموزش اتصال بلاکچین پالیگان به متامسک را داریم، بنابراین برای شروع با توضیحی مختصر از کیف پول متامسک شروع میکنیم. MetaMask یک برنامه کیف پول رمزنگاری و افزونه مرورگر است که به طور پیش فرض به شبکه اصلی اتریوم متصل است. میتوانید افزونه را در وب‌سایت رسمی MetaMask پیدا کنید، که شما را به مکان صحیح دانلود آن راهنمایی می‌کند.

برای اتصال به شبکه های دیگر مانند Polygon، باید برخی از اطلاعات اولیه بلاکچین را به MetaMask اضافه کنید. این شامل URL سفارشی RPC، شناسه زنجیره و نام شبکه است.

برای افزودن توکن های چند ضلعی، یک آدرس رمز باید وارد شود. یادگیری افزودن یک بلاکچین جدید به MetaMask یک مهارت قابل انتقال است و میتوان از آن برای افزودن سایر شبکه‌ های EVM مانند زنجیره هوشمند Binance استفاده کرد.

با این حال، MetaMask به طور پیش فرض Polygon را به عنوان یک شبکه اضافه نکرده است. تنظیم کیف پول مرورگر خود برای اتصال به Polygon ساده است و تنها در چند دقیقه انجام می شود.

 

اگر نیاز به آشنایی بیشتری با این کیف دارید به مقاله “کیف پول متامسک چیست؟ – غیرحضانتی با امکانات بینظیر” مراجعه کرده و آن را به دقت بخوانبد.

 

نصب و راه‌اندازی MetaMask

۱. MetaMask برای دانلود و نصب در Chrome، iOS یا Android از طریق وب سایت MetaMask در دسترس است. همیشه بررسی کنید که آیا از وب سایت رسمی استفاده می کنید تا مطمئن شوید که برنامه افزودنی واقعی MetaMask را دانلود می کنید.

 

1. MetaMask برای دانلود و نصب در Chrome، iOS یا Android از طریق وب سایت MetaMask در دسترس است. همیشه بررسی کنید که آیا از وب سایت رسمی استفاده می کنید تا مطمئن شوید که برنامه افزودنی واقعی MetaMask را دانلود می کنید.

 

۲. پس از دانلود و نصب افزونه، با صفحه خوش آمدگویی متامسک مواجه خواهید شد. برای شروع روی [Get Started] کلیک کنید.

 

2. پس از دانلود و نصب افزونه، با صفحه خوش آمدگویی متامسک مواجه خواهید شد. برای شروع روی [شروع به کار] کلیک کنید.

 

۳. اگر قصد ایجاد یک کیف پول جدید را دارید، روی دکمه [Create a Wallet] کلیک کنید. همچنین می توانید یک کیف پول قدیمی را با استفاده از عبارت seed آن با گزینه [Import wallet] وارد کنید.

 

3. اگر در حال ایجاد یک کیف پول جدید هستید، روی دکمه [Create a Wallet] کلیک کنید. همچنین می توانید یک کیف پول قدیمی را با استفاده از عبارت seed آن با گزینه [Import wallet] وارد کنید.

 

۴. MetaMask از شما می پرسد که آیا می خواهید داده های استفاده ناشناس را با آنها به اشتراک بگذارید تا به بهبود برنامه افزودنی کمک کند. پذیرفتن یا رد این مورد بر استفاده از MetaMask شما تأثیری نخواهد داشت.

 

4. MetaMask از شما می پرسد که آیا می خواهید داده های استفاده ناشناس را با آنها به اشتراک بگذارید تا به بهبود برنامه افزودنی کمک کند. پذیرفتن یا رد این مورد بر استفاده از MetaMask شما تأثیری نخواهد داشت.

 

۵. یک رمز عبور امن برای ورود به کیف پول خود از مرورگر خود انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این عبارت اولیه شما نیست. رمز عبور یک اقدام امنیتی برای جلوگیری از دسترسی افرادی که از دستگاه شما استفاده می کنند به کیف پول شما می باشد. اگر رمز عبور خود را فراموش کردید، همیشه می توانید با عبارت seed خود به رمز ارز خود دسترسی داشته باشید.

 

5. یک رمز عبور امن برای ورود به کیف پول خود از مرورگر خود انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این عبارت اولیه شما نیست. رمز عبور یک اقدام امنیتی برای جلوگیری از دسترسی افرادی که از دستگاه شما استفاده می کنند به کیف پول شما می باشد. اگر رمز عبور خود را فراموش کردید، همیشه می توانید با عبارت seed خود به رمز ارز خود دسترسی داشته باشید.

 

۶. پس از انتخاب رمز عبور، MetaMask اطلاعاتی در مورد عبارت seed کیف پول شما ارائه می دهد. اگر با نحوه عملکرد کیف پول کریپتو آشنایی ندارید، حتماً آن را بخوانید.

 

6. پس از انتخاب رمز عبور، MetaMask اطلاعاتی در مورد عبارت seed کیف پول شما ارائه می دهد. اگر با نحوه عملکرد کیف پول کریپتو آشنایی ندارید، حتماً آن را بخوانید.

 

۷. اکنون عبارت seed مخصوص شما را به شما نشان میدهد. روی قفل کلیک کنید تا کلمات را مشاهده کنید و آنها را به ترتیب صحیح یادداشت کنید. عبارت را در مکانی امن (ترجیحا آفلاین) نگه دارید و هرگز آن را با کسی به اشتراک نگذارید. این رشته از اعداد آخرین نسخه پشتیبان از کیف پول شما و محتویات آن است. برای ادامه بر روی بعدی کلیک کنید.

 

 

7. اکنون عبارت seed خود را به شما نشان می دهد. روی قفل کلیک کنید تا کلمات را مشاهده کنید و آنها را به ترتیب صحیح یادداشت کنید. عبارت را در مکانی امن (ترجیحا آفلاین) نگه دارید و هرگز آن را با کسی به اشتراک نگذارید. این رشته از اعداد آخرین نسخه پشتیبان از کیف پول شما و محتویات آن است. برای ادامه بر روی بعدی کلیک کنید.

 

۸. اکنون باید عبارت seed خود را با انتخاب کلمات در پایین صفحه به ترتیب مناسب تکرار کنید. پس از تکمیل، روی [Confirm] کلیک کنید.

 

8. اکنون باید عبارت seed خود را با انتخاب کلمات در پایین صفحه به ترتیب مناسب تکرار کنید. پس از تکمیل، روی [تأیید] کلیک کنید.

 

۹. کیف پول MetaMask شما اکنون آماده استفاده راه‌اندازی می شود. برای مشاهده کیف پول خود روی [All Done] کلیک کنید.

 

9. کیف پول MetaMask شما اکنون آماده استفاده راه اندازی می شود. برای مشاهده کیف پول خود روی [All Done] کلیک کنید.

 

۱۰. برای سهولت دسترسی به MetaMask، می توانید با کلیک کردن روی نماد پازل و پین کردن MetaMask به نوار ابزار، آن را به مرورگر کروم خود پین کنید. پس از راه‌اندازی اولیه، MetaMask فقط به اتریوم متصل می شود. در ادامه نحوه اتصال Metamask را به Polygon خواهیم دید.

 

10. برای سهولت دسترسی به MetaMask، می توانید با کلیک کردن روی نماد پازل و پین کردن MetaMask به نوار ابزار، آن را به مرورگر کروم خود پین کنید. پس از راه اندازی اولیه، MetaMask فقط به اتریوم متصل می شود. در ادامه نحوه اتصال Metamask را به Polygon خواهیم دید.

 

پیکربندی کیف پول

۱. افزودن پشتیبانی Polygon به کیف پول شما شامل افزودن برخی جزئیات شبکه به برنامه افزودنی است. ابتدا MetaMask را باز کنید و روی منوی کشویی شبکه کلیک کنید.

 

1. افزودن پشتیبانی Polygon به کیف پول شما شامل افزودن برخی جزئیات شبکه به برنامه افزودنی است. ابتدا MetaMask را باز کنید و روی منوی کشویی شبکه کلیک کنید.

 

۲. اکنون روی [Add Network] در پاپ آپ کلیک کنید.

 

2. اکنون روی [Add Network] در پاپ آپ کلیک کنید.

 

۳. باید جزئیات زیر را در صفحه [Add a network] که باز می شود، اضافه کنید. وقتی کارتان تمام شد، روی [Save] کلیک کنید.

نام شبکه Polygon

URL جدید RPC

یکی از موارد زیر را انتخاب کنید:

  • https://polygon-rpc.com
  • https://rpc-mainnet.maticvigil.com
  • https://rpc-mainnet.matic.network
  • https://rpc-mainnet.matic.quiknode.pro
شناسه زنجیر ۱۳۷
نماد ارز MATIC
URL Explorer را مسدود کنید https://polygonscan.com/

 

3. باید جزئیات زیر را در صفحه [Add a network] که باز می شود، اضافه کنید. وقتی کارتان تمام شد، روی [ذخیره] کلیک کنید.

 

۴. اکنون با موفقیت به شبکه Polygon متصل خواهید شد.

 

اضافه کردن توکن های Polygon به MetaMask

برای اینکه توکن های Polygon غیر از MATIC در رابط کاربری کیف پول ظاهر شوند، باید آنها را به صورت دستی اضافه کنید. توجه داشته باشید که کیف پول شما همچنان می تواند توکن هایی را دریافت کند که وارد نشده اند.

۱. ابتدا به PolygonScan بروید و قرارداد توکن و جزئیات توکنی را که میخواهید اضافه کنید پیدا کنید. اگر توکن در PolygonScan نیست، مطمئن شوید که آدرس قرارداد را از وب سایت رسمی پروژه یا کانال های رسانه های اجتماعی دریافت کنید. مراقب قراردادهای جعلی ایجاد شده توسط کلاهبرداران باشید.

 

1. ابتدا به PolygonScan بروید و قرارداد توکن و جزئیات توکنی را که می‌خواهید اضافه کنید پیدا کنید. اگر توکن در PolygonScan نیست، مطمئن شوید که آدرس قرارداد را از وب سایت رسمی پروژه یا کانال های رسانه های اجتماعی دریافت کنید. مراقب قراردادهای جعلی ایجاد شده توسط کلاهبرداران باشید.

 

۲. به MetaMask برگردید و روی [Import tokens] کلیک کنید.

 

2. به MetaMask برگردید و روی [Import tokens] کلیک کنید.

 

۳. آدرس قرارداد توکن را کپی کنید و MetaMask باید به طور خودکار بقیه جزئیات را پر کند. اگر نه، آنها را به صورت دستی اضافه کنید. برای پایان، روی [Add Custom Token] کلیک کنید.

 

3. آدرس قرارداد توکن را کپی کنید و MetaMask باید به طور خودکار بقیه جزئیات را پر کند. اگر نه، آنها را به صورت دستی اضافه کنید. برای پایان، روی [Add Custom Token] کلیک کنید.

 

۴. روی [Import Tokens] کلیک کنید.

 

4. روی [Import Tokens] کلیک کنید.

 

‍‍‍‍‍۵. اکنون کیف پول شما با موفقیت موجودی توکن اضافه شده را نمایش می دهد.

 

‍‍‍‍‍5. اکنون کیف پول شما با موفقیت موجودی توکن اضافه شده را نمایش می دهد.

 

نتیجه نهایی

با راه‌اندازی Polygon در MetaMask، می توانید شروع به انجام تراکنش ها، جمع‌آوری NFT در تعامل با DeFi DApps و دارایی های خود را مدیریت کنید.

حتی می‌توانید بدون خروج از برنامه افزودنی، توکن‌ها را تعویض کنید. MetaMask فقط برای شبکه اتریوم و Polygon نیست. در واقع از کل اکوسیستم بلاکچین ماشین مجازی اتریوم (EVM) از جمله زنجیره هوشمند بایننس پشتیبانی می کند.

با دنبال کردن راهنمای ما، اکنون می‌توانید زنجیره‌های بیشتری را اضافه کنید و شروع به کاوش کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا