هات بیت عملیاتش را متوقف می‌کند

هات‌بیت به کاربران خود اطلاع داد که دارایی‌های باقی مانده خود را قبل از ۲۱ ژوئن برداشت کنند. صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در شانگهای، هات بیت، تصمیم خود را برای توقف کلیه عملیات خود از ۲۲ می اعلام کرد. تیم پشت پلتفرم معتقد است مبادلات متمرکز به طور فزاینده‌ای دست و پاگیر می‌شوند. همچنین افزوده است که کسب‌وکارهای بسیار پیچیده و به هم پیوسته، خواه به دلیل انطباق و یا غیرمتمرکز، به سختی رعایت می‌شوند و بعید است که با روندهای بلندمدت مواجه شوند.

 

صرافی هات بیت نیز معاملات را متوقف می‌کند

صرافی کریپتویی هات بیت توضیح داد که فروپاشی پی در پی موسسات متمرکز بزرگ باعث شده است که صنعت یا مقررات را بپذیرد یا غیرمتمرکزتر شود. این تغییر روند در صنعت کریپتو عامل مهمی است که آن را وادار به تعطیلی کرده است.

 

هات بیت در این پست وبلاگی به کاربران خود اطلاع داد که دارایی‌های باقی مانده خود را قبل از ۲۱ ژوئن سال جاری برداشت کنند و اشاره کرد که تصمیم خود بر اساس دلایل دیگری نیز است. این پلتفرم همچنین بدتر شدن شرایط عملیاتی را در نتیجه یک سری بحران‌های متعاقب، از جمله سقوط FTX و بحران‌های بانکی که باعث بروز حوادث غیرمترقبه USDC شد، مقصر دانست.

 

این رویدادها منجر به خروج مداوم وجوه از کاربران CEX از جمله هات بیت شد. این اعلامیه تقریباً یک سال پس از توقف تجارت، برداشت و سپرده‌های این پلتفرم صورت می‌گیرد، زیرا مقامات مجری قانون برخی از دارایی‌های آن را در ارتباط با سوء رفتار مجرمانه یک کارمند سابق مسدود کردند. هات بیت متحمل حملات سایبری مکرر و سوء استفاده از نقص پروژه توسط کاربران مخرب شد که ضررهای قابل توجهی را به همراه داشت. به همین دلیل، تیم گفت مدل عملیاتی فعلی آن برای حمایت از طیف متنوعی از دارایی‌ها از دیدگاه مدیریت ریسک ناپایدار است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا