آموزش کیف‌ پول

مقایسه کیف پول گرم و کیف پول سرد

تفاوت کیف پول گرم و کیف پول سرد

یکی از دغدغه های سرمایه گذاران در دنیای ارزدیجیتال استفاده از کیف پول ها است، در این مقاله سعی داریم تفاوت کیف پول گرم و کیف پول سرد را بررسی کنیم.

کیف پول گرم: به طور کلی به یک کیف پول مبتنی بر صرافی اشاره دارد. با این حال، برخی از پلتفرم های تجاری برجسته وجود دارند که تصمیم گرفته اند اکثر دارایی های اعضای خود را در سردخانه نگه دارند تا امنیت صندوق را افزایش دهند. کیف پول های گرم که از وب یا موبایل استفاده می کنند به این قابلیت مجهز نیستند.

در مقایسه با کیف‌پول‌های سرد، کیف‌پول‌های گرم به دلیل سادگی آن‌ها برتر هستند.

بزرگترین نقطه ضعف آنها امنیت است. از آنجایی که کیف پول های آنلاین و تلفن همراه، وجوه شما را در برابر خطرات امنیتی احتمالی آسیب پذیر می‌کنند، ذخیره مقادیر قابل توجهی از دارایی های دیجیتال در یک کیف پول گرم، مانند کیف پول وب یا کیف پول موبایل، توصیه نمیشود.

انواع کیف پول های گرم را در مقاله “۱۰ کیف پول گرم برای تازه کاران” ببنید.

کیف پول سرد: ذخیره‌سازی سرد (که به عنوان کیف پول سرد نیز شناخته می شود) امن ترین راه برای ذخیره بیت کوین است، زیرا به اینترنت متصل نیست. اگر نیاز به تراکنش دارید، به سادگی کیف پول سرد خود را به اینترنت متصل کنید.

از نظر کیف پول سرد، هر دو کیف پول سخت افزاری و کیف پول کاغذی گزینه های مناسبی هستند. در حالی که کیف پول های دسکتاپ و موبایل محبوب ترین هستند، استفاده از کیف پول های سخت افزاری آسان تر است و با کمک مشتری از طرف سازنده همراه است.

شما ارز دیجیتال خود را از یک کیف پول گرم به آدرس عمومی کیف پول سخت افزاری خود منتقل می کنید تا با خیال راحت آن را ذخیره کنید. در عوض، کیف پول سخت افزاری خود را از طریق نرم‌افزار تخصصی کیف پول به اینترنت متصل می کنید و سپس تراکنش را با کلید خصوصی خود امضا می کنید.

اگرچه امنیت ارائه شده توسط کیف پول های سرد بسیار عالی است، اما نقطه ضعف اصلی این است که آنها برای استفاده روزانه از ارزهای دیجیتال غیرعملی هستند زیرا ارسال رمزنگاری از یک کیف پول سرد یک دردسر است.

امتیاز دهید

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا