مقررات سخت‌گیرانه هنگ کنگ برای رمزارزها

این منطقه نشان داده است شرکت‌هایی که با طرح تبدیل هنگ کنگ به هاب دارایی‌های دیجیتال جذب شده اند باید منتظر مقررات سختگیرانه باشند. مقامات در حال تهیه قوانین مجوز جدید برای ارائه‌دهندگان خدماتی هستند که با ارزهای دیجیتال کار می‌کنند و دستورالعمل‌هایی برای بانک‌هایی که با شرکت‌های کریپتویی تعامل دارند.

 

هاب کریپتویی هنگ کنگ هیچ قصدی برای تصویب مقررات ساده ندارد

مؤسسه بانک مرکزی هنگ کنگ به صراحت اعلام کرده است که شرکت‌های کریپتویی که با تلاش این شهر برای تثبیت خود به عنوان کانونی برای تجارت دارایی‌های دیجیتال فریفته شده‌اند، تحت مقررات بسیار ضعیف عمل نخواهند کرد.

 

در مصاحبه‌ای در روز سه‌شنبه، ادی یو، مدیر اجرایی اداره پولی هنگ کنگ (HKMA) توضیح داد:

مقررات ما سخت خواهد بود. ما به آنها اجازه می‌دهیم اکوسیستم را در اینجا ایجاد کنند و این در واقع هیجان زیادی را به همراه دارد. اما این به معنای تنظیم مقررات سبک نیست.

 

بلومبرگ در گزارشی به نقل از اظهارات یوه اشاره کرد که در اول ژوئن، هنگ کنگ یک رژیم مجوز جدید برای ارائه‌دهندگان خدمات دارایی مجازی راه‌اندازی خواهد کرد. این طرح همچنین به سرمایه‌گذاران خرد اجازه می‌دهد تا ارزهای دیجیتال اصلی مانند بیت کوین و اتر را خریداری و معامله کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا