همکاری تنظیم‌کننده هنگ کنگ با دنیای کریپتو

مرجع پولی هنگ کنگ (HKMA)، نهاد بانک مرکزی و تنظیم‌کننده منطقه، از بانک‌ها خواسته است تا خدماتی را به شرکت‌های ارز دیجیتال ارائه دهند.

 

بانک مرکزی هنگ کنگ از بانک‌ها خواسته است قبل از دریافت مجوز، خدماتی را به شرکت‌های کریپتویی ارائه کنند

در ۲۷ آپریل، HKMA بخشنامه‌ای در رابطه با دسترسی مشتریان شرکتی به خدمات بانکی صادر کرد. در این سند، رگولاتور از مؤسسات مجاز به نام AI خواسته است تا رویکردی مبتنی بر ریسک را در تلاش‌های مبارزه با پولشویی اتخاذ کنند. HKMA همچنین از موسسات در هنگ کنگ خواست تا به تحولات بازار توجه کنند و رویکردی آینده‌نگر به بخش‌های جدیدی مانند بازار کریپتو داشته باشند.

 

بانک مرکزی هنگ کنگ به طور خاص مؤسسات را ملزم به کمک به ارائه‌دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) در دریافت خدمات بانکی کرده است و بیان می کند:

AIها باید تلاش کنند تا از VASPهای دارای مجوز و تنظیم‌شده توسط کمیسیون اوراق بهادار و آتی در مورد نیاز قانونی آنها به حساب‌های بانکی در هنگ کنگ حمایت کنند. اقدامات بررسی دقیق مشتری (CDD) باید متناسب با سطح ریسک مشتریان باشد تا بار نامناسبی برای مشتریان ایجاد نشود.

 

HKMA گفت:

برای مثال، اگر یک VASP تحت رژیم جدید نظارتی رمزارز هنگ کنگ درخواست مجوز کرده باشد و فقط بخواهد برای استفاده شرکتی خود حساب باز کند، AI باید این سرویس را حتی قبل از تایید ارائه کند.

 

این مقام نوشت:

موسسات مجاز باید به جای اینکه تا زمانی که مجوز VASP واقعاً اعطا نشده است، به تأیید اصولی صادر شده توسط مقام مربوط برای متقاضیان مجوز VASP در فرآیند CDD توجه لازم را داشته باشند.

 

علاوه بر این، این بیانیه وام‌دهندگان را تشویق کرد تا کارکنان را آموزش دهند و بخش‌های اختصاصی را برای حمایت از صنعت کریپتو تشکیل دهند و در عین حال از رویکرد کاهش ریسک عمده‌فروشی که صنایع جدید یا ملیت‌های خاص را دور می‌زند اجتناب کنند. این خبر در حالی منتشر می‌شود که هنگ کنگ در حال آماده شدن برای تصویب مقررات جدید کریپتویی است که به طور رسمی به سرمایه‌گذاران خرد اجازه می‌دهد تا ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین را بخرند و بفروشند. همانطور که قبلاً گزارش شده بود، رژیم جدید مجوز کریپتو قرار است در تاریخ ۱ ژوئن ۲۰۲۳ اجرا شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا