رای قاضی هنگ کنگ درباره کریپتو

در یک پرونده قضایی مرتبط با صرافی ارز دیجیتال از بین رفته گیت کوین، یک قاضی هنگ کنگی حکم داده است که ارزهای دیجیتال اموالی هستند که قابلیت نگهداری در امانت را دارند. به گفته شرکت حقوقی هوگان لاولز، این پرونده باید شفافیت بیشتری را برای متصدیان ورشکستگی و سایر حوزه‌های قضایی عرفی فراهم کند.

 

قاضی هنگ کنگ دارایی‌های کریپتویی را به عنوان اموالی تعیین کرد که می‌تواند در امانت نگه داشته شود

بر اساس خلاصه‌ای از حکم منتشر شده در ۱۸ آپریل ۲۰۲۳، قاضی لیندا چان در هنگ کنگ دارایی‌های کریپتویی را به عنوان اموال طبقه‌بندی کرده است. این تصمیم در رابطه با پرونده دادگاه انحلال صرافی گیت کوین از سال ۲۰۱۹ گرفته شد. شرکت حقوقی هوگان لاولز معتقد است که این تصمیم برای مقامات، تنظیم‌کننده‌ها و سایر حوزه‌های قضایی عرفی شفافیت می‌دهد. در ایالات متحده، در حال حاضر بحثی در کنگره در مورد اینکه آیا برخی از دارایی‌های کریپتویی باید به عنوان اوراق بهادار یا کالا طبقه‌بندی شوند وجود دارد.

 

در ابتدای فرآیند انحلال گیت کوین، انحلال‌کنندگان در تعیین اینکه آیا دارایی‌های کریپتویی نوعی دارایی هستند یا خیر، مشکل داشتند. طبق خلاصه Hogan Lovells، قاضی چان دارایی‌های کریپتویی را به عنوان نوعی از دارایی تعریف کرده است که می‌تواند بر روی اعتماد نگهداری شود. هوگان لاولز خاطرنشان می‌کند که این حکم باید شفافیت بیشتری را در مورد ماهیت و دامنه دارایی‌های دیجیتال یک شرکت در یک سناریوی انحلال برای متخصصان ورشکستگی هنگ کنگ ارائه کند.

 

این موسسه حقوقی می‌افزاید:

تأیید اینکه دارایی‌های ارزهای دیجیتال دارایی است که با سایر دارایی‌های نامشهود مانند سهام برابری می‌کند، هنگ کنگ را با سایر حوزه‌های قضایی حقوق رایج که دادگاه‌های آنها قبلاً در مورد این موضوع تصمیم‌گیری کرده‌اند، همسو می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا