راه‌اندازی آزمایشی ارز دیجیتال هنگ کنگ

اداره پولی هنگ کنگ (HKMA) آغاز به کار آزمایشی e-HKD خود را اعلام کرده است که به بررسی موارد استفاده بالقوه در شش دسته می‌پردازد. مؤسسه بانک مرکزی توضیح داد که این آزمایش، راه را برای اجرای احتمالی ارز دیجیتال بانک مرکزی خرده فروشی (CBDC) هموار می‌کند.

 

برنامه آزمایشی برای e-HKD آغاز می‌شود

سازمان پولی هنگ کنگ (HKMA) روز پنجشنبه آغاز برنامه آزمایشی e-HKD را اعلام کرد. موسسه بانک مرکزی فاش کرد که ۱۶ شرکت از بخش‌های مالی، پرداخت و فناوری برای شرکت در اولین دور آزمایشی e-HKD برای سال ۲۰۲۳ انتخاب شده اند.

 

آزمایش‌کنندگان در شش دسته از موارد استفاده بالقوه، از جمله پرداخت‌های تمام عیار، پرداخت‌های قابل برنامه‌ریزی، پرداخت‌های آفلاین، سپرده‌های توکن‌شده، تسویه تراکنش‌های Web3 و تسویه دارایی‌های توکن‌شده، به بررسی عمیق خواهند پرداخت.

 

مقام پولی توضیح داد:

HKMA یک سری آزمایش‌ها را با همکاری نزدیک با سهامداران مختلف برای بررسی موارد استفاده و همچنین اجرا و طراحی مسائل مربوط به e-HKD انجام خواهد داد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا