مخفی کردن پول‌های هک شده اتمیک ولت

هکرها که گمان می‌رود گروه لازاروس باشند، پس از سرقت‌های موفق، بارها از جهش زنجیره‌ای استفاده کرده‌اند. هکرهایی که در اوایل ماه جاری میلادی کیف پول اتمیک را هدف قرار دادند، پس از هک کردن ارزهای دیجیتال به ارزش ۳۵ میلیون دلار، مسیرهای زنجیره‌ای خود را با استفاده از پروتکل نقدینگی زنجیره‌ای THORChain پوشش دادند.

 

هکرهای کیف پول اتمیک از THORchain برای مخفی کردن ۳۵ میلیون دلار استفاده کردند

بر اساس پلتفرم ردیابی رمزارز MistTrack، آدرس هکر ۵۰۳ اتر (ETH) را طی دو روز گذشته به THORChain منتقل کرده است. سپس آن وجوه با بیت کوین (BTC) مبادله شد. علاوه بر این، بسیاری از ETH به سرقت رفته با استفاده از بلاکچین SWFT به BTC تبدیل شد.

 

کارآگاه زنجیره‌ای ZachXBT در این ماه تخمین زد که کاربران کیف پول اتمیک پس از دریافت گزارش‌های متعدد از کاربرانی که ادعا می‌کردند سرمایه‌شان تخلیه شده است، در مجموع بیش از ۳۵ میلیون دلار ضرر کرده‌اند. دارایی‌های دزدیده شده عبارتند از BTC ،ETH ،Tether (USDT) ،Dogecoin (DOGE) ،Litecoin (LTC) ،Binance Coin (BNB) و Polygon (MATIC).

 

شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین Elliptic بعد از شستن وجوه دزدیده شده از طریق Sinbad.io، یک میکسر سکه که توسط این گروه استفاده می‌شد، بعداً گروه هکر کره شمالی لازاروس را به سرقت متصل کرد. هفته بعد، هکرها برخی از دارایی‌های دزدیده شده را به صرافی رمزارز روسی Garantex که توسط اداره کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده (OFAC) تحریم شده است، منتقل کردند. قبل از آن، هکرها از ۱INCH برای مبادله دارایی‌های خود با USDT استفاده می‌کردند.

 

هکرهای گروه لازاروس بارها از chain-hopping برای پنهان کردن وجوه استفاده کرده اند. پس از هک ۶۰۰ میلیون دلاری پل رونین در سال گذشته، این گروه از پروتکل REN و سایر CEXها برای انتقال داراییهای دزدیده شده خود به بیت کوین استفاده کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا