اخبار بلاکچیناخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتالاخبار هک و امنیت

همکاری دانشگاه هاروارد و بنیاد Filecoin

در ۲۷ ژوئیه، بنیاد Filecoin برای وب غیرمتمرکز (FFDW) اعلام کرد که از ابتکاری با آزمایشگاه نوآوری کتابخانه دانشگاه هاروارد (LIL) به نام برنامه دموکراتیک کردن دانش باز (Democratizing Open Knowledge) حمایت خواهد کرد. با پشتیبانی FFDW، LIL قصد دارد فناوری‌های غیرمتمرکز را که می‌توانند اطلاعات دیجیتال را حفظ کنند، کشف کند.

 

دموکراتیک کردن دانش باز (Democratizing Open Knowledge)

در حالی که اطلاعات زیادی برای مصرف در سال ۲۰۲۲ وجود دارد، تأیید اینکه چه چیزی مشروع است دشوار است و مقدار قابل توجهی بی اعتمادی نسبت به منابع رسانه ای اصلی وجود دارد. برای مثال در ایالات متحده، در نظرسنجی اخیر گالوپ که در این ماه منتشر شد، سطح اعتماد و اطمینان آمریکا به رسانه ها به پایین ترین حد خود رسید.

 

از میان بزرگسالان آمریکایی که مورد بررسی قرار گرفتند، تنها ۱۶ درصد گفتند که به اخبار منتشر شده امروز اعتماد بسیار زیادی دارند و تنها ۱۱ درصد به اخبار تلویزیون اعتماد دارند. علاوه بر این، در چند سال گذشته، اطلاعات نادرست و بحث های زیادی در مورد تعاریف فنی وجود داشته است.

 

به عنوان مثال، در هفته گذشته، زمانی که کاخ سفید دو پست را منتشر کرد که توضیح دولت از معنای این کلمه را نشان می‌داد، اصطلاح رکود به موضوعی بحث‌برانگیز در مورد تعریف آن تبدیل شد. سپس در ۲۷ ژوئیه، در طول یک دوره ۲۴ ساعته، تعریف کلمه رکود در ویکی‌پدیا ده ها بار اصلاح شد. بازنگری‌های ویکی‌پدیا تا امروز ادامه دارد و صفحه ویکی خاطرنشان می‌کند که رسانه‌ها نسخه قدیمی این مقاله را منتشر کرده‌اند. با استفاده از داده‌های ذخیره‌شده در archive.org، تقریباً برای هر ماه از سال به جز ژوئیه، داده‌های آرشیو شده نشان می‌دهند که تعریف کلمه رکود از آن زمان تا حد زیادی تغییر کرده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا