هارد دیسک با کلیدهای کیف‌پول ساتوشی

برای سال‌ها، کریگ رایت، دانشمند کامپیوتر استرالیایی، ادعا کرده است که او شخصیت افسانه‌ای است که بیت کوین را خلق کرده است. اما به گفته جامعه کریپتو، حقیقت اینطور نیست. اعتبار این مرد در میان آخرین شکایت از او ضربه دیگری خورده است. در این بین کریگ رایت به دادگاه نروژی اعلام کرده است که برای اثبات اینکه خالق بیت کوین است، تنها به رمزنگاری تکیه نمی‌کند.

 

عجیب تر از این نمی‌تواند باشد

رایت برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ پس از اینکه چندین رسانه او را ساتوشی می‌نامیدند، به شهرت رسید. با این حال، چندین تحقیق دیگر نشان داد که شواهد ضعیف ارائه شده بسیار ناکافی است. رایت سال بعد به یک تور مطبوعاتی رفت و در آنجا ادعا کرد که خود بنیانگذار بیت کوین است.

 

پس از تلاش های بی‌شمار ناموفق، او دیگر سعی نمی‌کند با رمزنگاری ثابت کند که ساتوشی است. درعوض، رایت ادعا می‌کند که تنها مدرک خود را پس از نابود کردن هارد دیسک حاوی کلیدهای مورد نیاز برای دسترسی به کلیدهای خصوصی ساتوشی ناکاموتو، طبق اظهاراتش در دادگاه نروژی، از بین برده است و در نتیجه اثبات ادعای خود را بسیار دشوار می‌کند.

 

این دانشمند کامپیوتر استرالیایی تاکنون نتوانسته از ادعای خود دفاع کند و در حال حاضر این موضوع در مرکز محاکمه او در نروژ قرار دارد. به طور همزمان، رایت همچنین درگیر یک دعوای حقوقی با شخصیت رمزنگاری توییتر Hodlonaut بر سر یک سری توییت‌هایی است که رایت را یک کلاهبردار می‌نامید.

 

هنگامی که وکیل Hodlonaut از او پرسید که آیا عمداً هارد دیسک را از بین برده است، رایت پاسخ داد:

بله، می‌توان گفت که این مهم‌ترین کاری است که در زندگی‌ام انجام داده‌ام.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا