خودداری حماس از پذیرش کمک مالی با بیت کوین

گردان‌های القسام فلسطینی ظاهراً به دلیل نگرانی در مورد ایمنی اهداکنندگان، کمک‌های BTC را متوقف خواهند کرد. طبق گزارش‌ها، سازمان حماس، گردان‌های القسام، به دلیل نگرانی برای امنیت کمک‌کنندگان، دریافت کمک‌های مالی به بیت کوین را متوقف خواهد کرد. قبلاً تخمین زده شده بود که این نهاد برخی از کمپین‌های خود را از طریق ارزهای دیجیتال تأمین مالی کرده است.

 

بازگشت به روش‌های سنتی

یک رسانه محلی گزارش داد که جنبش مقاومت اسلامی دیگر از طریق بیت کوین کمک دریافت نخواهد کرد، روشی که این سازمان سال‌ها از آن استفاده می‌کرد. به نظر می‌رسد دلیل اصلی این حرکت، افزایش حمایت از ایمنی اهداکنندگان باشد.

 

در بیانیه حماس آمده است:

این ناشی از نگرانی در مورد ایمنی اهداکنندگان و در امان ماندن از هرگونه آسیبی است.

 

محمد ابوجیاب، اقتصاددان غزه، معتقد است که این سازمان از ترس اینکه آژانس‌های اسرائیل بتوانند افرادی را که از این طریق وجوه را انتقال داده‌اند شناسایی کنند یا به کیف پول آنها برسند، کمک‌های ارزهای دیجیتال را متوقف کرده است. او همچنین گفت که گردان‌های القسام به سمت روش‌های مالی سنتی روی آورند یا گزینه‌های پیشرفته‌تری را بیابند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا