اخبار بیت‌ کویناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

سود خالص غیر واقعی بیت کوین!

علیرغم رکود مداوم بازار، تقریباً نیمی از بیت کوین‌ها در سود خالص غیر واقعی نگهداری می‌شوند. در نمای ۶M و ۱Y، نمودار قیمت بیت کوین زمستان کریپتو را به رخ می‌کشد. نوامبر گذشته قیمت ۶۸ هزار دلار بود. با این حال، از اواسط ژوئن امسال، محدوده آن حدود ۲۰ هزار دلار است. اما امروز، کمی بیش از نیمی از دارندگان سود خالص غیر واقعی در دست دارند.

 

نیمی از بیت کوین‌ها با سود خالص غیر واقعی نگهداری می‌شوند

قیمت بیت کوین هفته گذشته و از چهارشنبه ناگهان افزایش یافت. پادشاه PoW در اوج افزایش در روز جمعه یک درصد افزایش دو رقمی را ثبت کرد و از آن زمان به بعد به افزایش خود ادامه می‌دهد. پس از بهبودی در بالای سطح ۲۰,۰۰۰ دلار در این هفته، ۱۶۰ میلیون دلار معامله شورت بیت کوین لیکویید شد.

 

اما حتی قبل از این رالی، نزدیک به ۵۰ درصد از دارندگان بیت کوین در قلمرو سود مثبت یا غیر واقعی بودند. این بر اساس یک معیار زنجیره‌ای به نام سود یا زیان خالص غیر واقعی (NUPL) است. تحقق نشده با غیر واقعی به این معنی است که این معیار برای کسانی است که هنوز نفروخته اند. این معیاری است که نشان می‌دهد در صورت فروش با میانگین قیمت فعلی بازار، سود می‌برند یا ضرر می‌کنند.

 

طبق برخی برآوردها، از چهارشنبه هفته گذشته، درست قبل از افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین در هفته، ۴۷ درصد یا تقریباً نیمی از دارندگان بیت کوین در سود بودند. در حال حاضر، این تعداد حتی بیشتر شده است. برآورد دیگری از اوایل این هفته، بر اساس تجزیه و تحلیل داده‌های CryptoQuant شاخص NUPL در -۰.۰۷ است.

 

NUPL توضیح می‌دهد که آیا دارندگان بیت کوین سود میبرند یا در ضرر هستند. زمانی که این عدد مثبت باشد، سرمایه‌گذاران بیشتری سودهای محقق نشده نگه می‌دارند و زمانی که منفی است، زیان‌های محقق نشده بیشتری را نگه می‌دارند. با این عدد بسیار نزدیک به ۰، درصد بیت کوینی که در سود نگهداری می‌شود تقریباً برابر با درصدی است که با ضرر نگه داشته می‌شود، اگر دارنده در روزی که معیار اندازه‌گیری شده است بفروشد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا