هکرها حساب‌های ایمیل AT&T را هک می‌کنند

گزارش شده است که مجرمان سایبری به حساب‌های ایمیل AT&T نفوذ کرده اند و از دسترسی به دست آمده برای سرقت دارایی‌های کریپتویی قربانیان خود استفاده می‌کنند. در حالی که سخنگوی AT&T ادعاهایی مبنی بر دسترسی هکرها به سیستم‌های داخلی این شرکت را رد کرده است، گزارشی حاکی از آن است که ممکن است ۲۰ میلیون دلار ارز دیجیتال به سرقت رفته باشد.

 

مجرمان از دسترسی به API استفاده کردند

گزارش شده است که مجرمان سایبری به حساب‌های ایمیل AT&T دسترسی پیدا کرده‌اند و از آن برای هک کردن حساب‌های ارز دیجیتال قربانیان استفاده می‌کنند. بر اساس یک گزارش Techcrunch، مجرمانی که از این شیوه عملیاتی استفاده می‌کنند ممکن است دارایی‌های کریپتویی را به ارزش بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون دلار سرقت کرده باشند.

 

اگرچه گفته می‌شود دو قربانی سرقت را تایید کرده‌اند، سخنگوی AT&T در این بین پیشنهادهایی مبنی بر دسترسی مجرمان به سیستم‌های داخلی شرکت را رد کرده است.

 

هیچ نفوذی در هیچ سیستمی برای این سوء استفاده وجود نداشت. جیم کیمبرلی، سخنگوی AT&T گفت بازیگران بد از دسترسی به API استفاده می‌کردند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا