اخبار بیت‌ کویناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

صحبت های Grayscale درباره‌ی SEC

مدیر عامل Grayscale Investments توضیح می‌دهد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) می‌تواند به طور بالقوه قانون رویه اداری را با تأیید نکردن یک صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) نقض کند.

 

SEC تایید ETF بیت‌کوین نقطه‌ای مسئله زمان است و نه اگر!

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اکنون نه یک، بلکه دو ساختار متفاوت از صندوق های معامله آتی بیت کوین (ETF) را تایید کرده است. این امر منجر به خوش‌بینی در صنعت کریپتو شده است که ناظر اوراق بهادار به تأیید ETF بیت‌کوین نزدیک‌تر است.

اولین ساختار از قانون شرکت سرمایه گذاری ۱۹۴۰ (قانون ۴۰) استفاده می کند. اکثر صندوق های سرمایه گذاری آتی بیت کوین تا به امروز تحت این قانون ثبت می شوند. دومی از قانون اوراق بهادار ۱۹۳۳ (قانون ۳۳) استفاده می کند. ETF معاملات آتی Teucrium Bitcoin در اوایل ماه جاری با استفاده از ساختار اخیر تأیید شد.

مدیر عامل شرکت Grayscale Investments، Michael Sonnenshein هفته گذشته به CNBC توضیح داد:

از دیدگاه SEC، چندین محافظت وجود داشت که محصولات ۴۰ Act از آن برخوردار بودند که ۳۳ محصول (قانون اوراق بهادار ۱۹۳۳) فاقد آن بودند، اما هرگز این حمایت ها نگرانی SEC در مورد بازار اصلی بیت کوین و احتمال تقلب یا دستکاری را برطرف نکردند.

 

او افزود:

بنابراین این واقعیت که آن‌ها اکنون تفکر خود را تکامل داده‌اند و محصول ۳۳ Act با Teucrium را تأیید کرده‌اند، واقعاً این استدلال را باطل می‌کند و در مورد ارتباط بین معاملات آتی بیت‌کوین و بازارهای نقدی بیت‌کوین زیربنایی صحبت می‌کند که به قراردادهای آتی ارزش می‌دهد.

 

سوننشاین نظر داد:

اگر کمیسیون بورس و اوراق بهادار نتواند به دو موضوع مشابه، یعنی ETF آتی و ETF نقطه ای، از یک دریچه نگاه کند، در واقع، به طور بالقوه زمینه ای برای نقض قانون رویه اداری است.

 

قانون رویه اداری (APA) فرآیندی را که توسط آژانس‌های فدرال تدوین و صادر می‌کند، کنترل می‌کند

Grayscale در ۱۹ اکتبر سال گذشته در SEC ثبت نام کرد تا پرچمدار اعتماد بیت کوین (GBTC) خود را به یک ETF بیت کوین تبدیل کند. GBTC بزرگترین محصول Grayscale با تقریباً ۲۶ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت از ۱۵ آپریل است. در صورت تایید SEC، GBTC به جای OTCQX در بورس نیویورک پذیرفته می شود.

این شرکت منتظر است تا در اوایل ماه جولای از SEC در مورد اینکه آیا پرونده تأیید می شود یا خیر، بشنود. مدیرعامل اشاره کرده است که شکایت از SEC گزینه احتمالی است که شرکت در صورتی که آژانس تبدیل GBTC را تایید نکند، انتخاب کند.

Sonnenshein در مورد اینکه آیا SEC یک ETF بیت کوین را تایید خواهد کرد یا خیر، تاکید کرد:

به نظر ما واقعاً این موضوع مربوط به زمان و نه اگر!

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا