هشدار گلدمن ساکس درباره عواقب فاجعه‌بار بدهی آمریکا

یکی از مدیران گلدمن ساکس که همچنین به عنوان رئیس کمیته مشورتی خزانه‌داری فعالیت می‌کند، هشدار داده است که نکول بدهی ایالات متحده خطری واقعی برای دلار آمریکا دارد. وی تاکید کرد هر چیزی که ما را از تلقی شدن به عنوان ارز ذخیره جهان، به عنوان امن‌ترین دارایی در جهان دور کند، برای مردم آمریکا مضر است، برای دلار و برای دولت آمریکا بد است.

 

گلدمن ساکس با یلن در مورد ریسک‌های نکول بدهی آمریکا به توافق رسید

بت هامک، مدیر اجرایی گلدمن ساکس، در مصاحبه‌ای در تلویزیون بلومبرگ در مورد خطرات ناشی از عدم تعهد ایالات متحده به تعهدات بدهی خود هشدار داد. هامک یکی از مدیران گروه مالی جهانی گلدمن ساکس در بخش بانکداری سرمایه‌گذاری (IBD) و یکی از اعضای کمیته مدیریت شرکت است. او همچنین به عنوان رئیس کمیته مشاوره استقراض وزارت خزانه‌داری ایالات متحده خدمت می‌کند.

 

او در مورد احتمال نکول بدهی ایالات متحده گفت:

این یک معمای همه سرمایه‌گذاران بین‌المللی است. آنها نمی‌دانند که چرا ما این اعتبارات را اختصاص داده‌ایم و حاضر نیستیم صورت‌حساب‌هایی را که قبلاً توافق کرده‌ایم پرداخت کنیم و بنابراین من فکر می‌کنم که این واقعا گیج‌کننده است.

 

مدیر اجرایی گلدمن ساکس هشدار داد:

من فکر می‌کنم ریسک واقعی برای دلار آمریکا وجود دارد، زیرا ما این موضوع را در یک وضعیت طولانی‌تر مذاکرات رها می‌کنیم.

 

هر چیزی که ما را از نگاه کردن به عنوان ارز ذخیره جهان دور کند، به عنوان امن‌ترین دارایی در جهان، برای مردم آمریکا بد است، برای دلار و برای دولت ایالات متحده بد است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا