گلد فیور Goldfever – بازی نقش آفرینی بلاکچینی

معرفی بازی گلد فیور Goldfever

Gold Fever یک ترکیب RPG (نقش آفرینی) بقای چالش برانگیز است، که از قدرت بلاکچین برای ایجاد یک اقتصاد غیرمتمرکز حول منابع محدود و موارد مختلف NFT استفاده می کند.

در حالی که درگیر نبردهای سریع علیه جناح مخالف هستید، با وحشت جنگل تاریک و دلهره آور روبرو شوید. زمین های پیچیده و نقاط قوت و ضعف شخصیتی بسیار متفاوت، مبارزات شدید و بسیار استراتژیک را ایجاد می کند.

از طریق قدرت NFT ها، مواردی را که ایجاد می کنید، پیدا می کنید یا خریداری می کنید، در اختیار داشته باشید. در توسعه زیرساخت های مورد نیاز بازیکنان برای حرکت و بازی در دنیای عظیم این بازی شرکت کنید یا هواپیماهای گران قیمت یا ابزارهای طلا را خریداری کنید و آنها را به بازیکنان دیگر اجاره دهید.

برای کسب اطلاعات در رابطه با دیگر بازی‌ها، مقاله بازی های NFT را مطالعه نمایید.

 

یک معماری یا مدل جدید برای بازی ها

با پیشرفت تکنولوژی، دنیای دیجیتال به طور فزاینده ای منعکس کننده دنیای فیزیکی است. این در هیچ کجا به اندازه بازی‌ها آشکار نیست، جایی که فرهنگ‌های کامل حول محبوب‌ترین بازی‌ها توسعه می‌یابند – با الگوهای رفتاری، مدها، بازیکنان افسانه‌ای و غیره. با این حال، یکی از جنبه های دنیای درون بازی که تا حد زیادی دست نخورده باقی مانده است، توسعه اقتصادهای درون بازی قوی است. چنین اقتصادهایی، اگر به درستی طراحی شوند، پتانسیل افزایش رشد بازی و اکوسیستم اطراف آن را دارند.

گلدفیور به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا مالکیت واقعی آیتم‌های کمیاب درون بازی مانند شخصیت‌ها، سلاح‌ها و مصنوعات را در اختیار بگیرند. همچنین امکان توسعه جامعه وسیع‌تری از افراد را فراهم می‌کند که با انگیزه پتانسیل کسب سود، زمان و پول خود را در توسعه بازی، زیرساخت‌های آن و اکوسیستم اطراف آن سهیم می‌کنند.

با استفاده از یک ارز دیجیتال و فعال کردن کمبود دیجیتال از طریق توکن‌های غیرقابل تعویض، ما یک اقتصاد بازی ساختار یافته غیرمتمرکز ایجاد می‌کنیم. گلدفیور جریان جدیدی از درآمد را برای بازیکنان ایجاد می کند و این پتانسیل را دارد که روش توسعه دنیای بازی های آنلاین را متحول کند.

 

NFT ها در گلد فیور Goldfever

ما در این بازی سه دسته از NFT  هارو داریم، که در ادامه به توضیح هر کدام از این سه دسته موجود خواهیم پرداخت.

دسته اول اقلام ظاهری (Cosmetics)

 

دسته اول اقلام ظاهری (Cosmetics)

در حال حاضر، بازی‌های بلاکچین، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را به‌عنوان یک محصول و نه یک ویژگی در نظر می‌گیرند. تیم گلدفیور در حال ایجاد یک بازی برای گیمرها است. بنابراین، بازی محصول است، در حالی که NFT ها به عنوان یک ویژگی برای ایجاد یک مفهوم واقعاً متعلق به بازیکن ظاهر می شوند.

معرفی تعدادی از اقلام موجود در بازی:

بازیکنان شخصیت های خود را با استفاده از سبک های منحصر به فرد و اقلام ظاهری که می توانند از فروشندگان مختلفی که در سراسر نقشه پخش شده اند خریداری کنند، مطابق میل خود سفارشی می کنند. این توکن‌های کلکسیونی غیرقابل تعویض (NFT) هستند.

انواع اقلام:

انواع اقلام:

 • لباس: لباس های مختلفی برای سفارشی کردن شخصیت ها وجود دارد. از اقلام تشریفاتی گرفته تا جواهرات، دستکش یا کمربند، چیزهای زیادی در این بازی یافت می شود.
 • کلاه‌ها: این کلاه‌ها سبک‌های متفاوتی دارند و به بازیکنان کمک می‌کنند از خود در برابر شرایط آب و هوایی نامطلوب محافظت کنند و در عین حال استتار کارآمدی برای رویارویی‌های مشاجره‌آمیز برای آنها فراهم می‌کنند.

گلدفیور، در اصل، یک بازی ویدئویی چند نفره آنلاین هیجان‌انگیز و اعتیادآور است که دنیای فیزیکی را به دنیای دیجیتال بازتاب می‌دهد و به بازیکنان اجازه می‌دهد تا از طریق توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) مالکیت واقعی آیتم‌های کمیاب درون بازی را در دست بگیرند.

اقتصاد گلدفیور محل اتصال بسیاری از قطعات متحرک است که به صورت دینامیکی تنظیم می شوند. در گلدفیور، همه شرکت کنندگان یک صندلی پشت میز دارند. توانایی رای دادن و دیکته کردن آینده بازی از طریق توکن حکومتی. برای پیشنهادهایی در مورد چگونگی بهبود یا تکامل این اقتصاد جهانی دیجیتال استفاده می شود.

دسته دوم ساختمان و ابزار ها (Buildings and Tools)

دسته دوم ساختمان و ابزار ها (Buildings and Tools)

ساختمان ها: گلدفیور مجموعه‌ای از ساختمان‌ها را به نمایش می‌گذارد، که در بازی نمایشی از صنعت اولیه املاک و مستغلات است. هر یک از این ساختمان ها مزایا و معایب خود را هم برای صاحبان خود و هم برای افرادی که از آنها استفاده می کنند دارد.

انواع ساختمان:

 • اصطبل: برای تربیت، تغذیه و پرورش اسب استفاده می شود. اصطبل‌ها به بازیکنان اجازه می‌دهند تا اسب هایی را بخرند، اجاره کنند یا قرض دهند تا در سفرشان در تمام سرزمین موعود به آنها کمک کنند.
 • فرودگاه ها: این فرودگاه ها مملو از آشیانه ها، فرودگاه ها و برج های مراقبت هستند. در اینجا، بازیکنان می‌توانند هواپیماها را تعمیر، اجاره یا سوخت‌گیری کنند، در حالی که به بازیکنان دیگر پرواز ارائه می‌دهند، هزینه‌ای می‌گیرند و تکه‌ای از پای سرمایه‌داری مجازی را که گلدفیور است، می‌گیرند.

انواع ساختمان:

 ابزارها: ابزارها نقش اساسی در اقتصاد بازی دارند. گیمرها ابزارهای خود را می‌سازند، می‌خرند یا اجاره می‌کنند که بعداً برای استخراج طلای بومی (NGL$) از مجوز استخراج استفاده کنند.

انواع ابزار:

 • Rackers: ابزارهای اساسی که توسط معدنچیان طلا برای استخراج NGL$ استفاده می شود.
 • Sluice Box: یک ابزار استخراج طلا پیچیده و گران‌تر که توسط تیم‌های کوچک استفاده می‌شود.

انواع ابزار:

دسته سوم حمل و نق و مجوز معدن (Transportation and Mining Claims)

حمل و نقل: حمل و نقل به بازیکنان کمک می کند در زمان حرکت در نقشه صرفه جویی کنند. مالکان می توانند وسایل حمل و نقل را برای ایجاد درآمد غیرفعال اجاره کنند.

دسته سوم حمل و نق و مجوز معدن (Transportation and Mining Claims)

انواع حمل و نقل:

 • قایق ها: همه قایق ها را می توان برای حمل و نقل و ماهیگیری استفاده کرد، در حالی که قایق های کوچکتر فقط می توانند تعداد کمی از کاربران را حمل کنند، قایق های بزرگتر می توانند مسافران زیادی را حمل کنند.
 • هواپیماها: بر اساس هواپیماهای تغییر کاربری در جنگ جهانی اول (WWI)، این وسایل نقلیه سریعترین وسیله حمل و نقل در گلدفیور هستند.
 • اسب: اسب ها را می توان در اصطبل یا در طبیعت یافت.

انواع حمل و نقل:

 

سرمایه گذاران و مجوز استخراج (Mining Claims)

وظیفه کلیدی سرمایه گذاران هدایت اقتصاد گلدفیور است. یکی از راه‌هایی که سرمایه‌گذاران این کار را انجام می‌دهند، خرید مجوزهای استخراج است که با استفاده از ارزهای دیجیتال امکان پذیر است.

هر مجوز استخراج برای یک مکان خاص در جهان Gold Fever است و هر مجوز حاوی مقدار مشخصی از NGL (ارز رمزنگاری بومی Gold Fever که نشان دهنده طلا) است. سرمایه‌گذاران با پرداخت هزینه‌های ماینینگ با ارزهای دیجیتال، از NGL با ارزش واقعی برای همه شرکت‌کنندگان اکوسیستم گلدفیور حمایت می‌کنند. البته، سرمایه گذاران به این امید که در نهایت بتوانند ارزش بیشتری را در قالب NGL استخراج کنند.

دارندگان مجوز استخراج معدن قوانینی را برای هر بازی تعیین می کنند تا ماجراجویان را جذب کنند، که تنها شرکت کنندگانی هستند که قادر به استخراج طلا (NGL) از نقشه هستند. ماجراجویان بخشی از طلایی را که در طول بازی پیدا می کنند نگه می دارند، در حالی که سرمایه گذاران (صاحبان مجوز) بقیه را به جیب می زنند. به این ترتیب سرمایه گذاران به ماجراجویی نیاز دارند و ماجراجویان به سرمایه گذاران نیاز دارند.

در همین حال، شرکت انگیزه های لازم را برای جذب قبایل که به عنوان یک نیروی متعادل کننده مهم عمل می کنند، تعیین کرد. علاوه بر این، Tribals با انگیزه بالا برای فعال کردن بیشتر گیم پلی استراتژیک و اکشن در Gold Fever ضروری هستند. قبایل با کشتن ماجراجویان و بازگرداندن طلاهای دزدیده شده به خدایان اجدادی خود طلا بدست می آورند.

هر مجوز استخراج معدن برای مکان خاصی در جهان گلدفیور کار می کند و هر مجوز حاوی مقدار مشخصی از NGL دلار است. البته، بازیکنان در ماینینگ Claims سرمایه گذاری می کنند به این امید که در نهایت بتوانند ارزش بیشتری را در قالب NGL$ استخراج کنند.

سرمایه گذاران و مجوز استخراج (Mining Claims)

مجوز استخراج معدن: اگر هدف شما تبدیل شدن به یکی از برترین غول های طلا در این دنیای مجازی است، احتمالاً این مجوز مهم ترین نکته ای است که باید داشته باشید.

انواع مجوز استخراج معدن:

 • مجحوز استخراج معدن ۱ کیلومتر مربع: مجوز بهره برداری از طلا در ۱ کیلومتر مربع را ارائه می دهد که ۵ تا ۱۰ ماجراجو می توانند در آن ثبت نام کنند.
 • مجحوز استخراج معدن ۴ کیلومتر مربع: مجوز بهره برداری از طلا در ۴ کیلومتر مربع را ارائه می دهد که ۲۵ تا ۵۰ ماجراجو می توانند در آن ثبت نام کنند.

هنگامی که بازیکنان برای اولین بار به گلدفیور ملحق می شوند، از یک نوع حالت آموزشی عبور می کنند. بازی‌های اولیه کاملاً رایگان هستند، اما با پیشرفت بازیکنان، تشویق می‌شوند تا به بازی‌های واقعی بپیوندند.

هدف تب طلایی با همسوسازی دقیق انگیزه‌های اقتصادی، استفاده از نیروهای اقتصادی برای کمک به بازی برای دستیابی به رشد انفجاری است. برای درک اینکه چگونه این مسئله کار می کند،به این مثال توجه کنید:

یک دور معمولی با بازیکنی شروع می شود که یک یا چند مجوز ماینینگ را با استفاده از پول واقعی (به شکل ارز رمزنگاری شده) خریداری کرده است، یک Arena را با استفاده از مجوز استخراج خود راه اندازی می کند و به دست می آورد.
حقوق بهره برداری از طلا در داخل مجوز بازی در یک بخش کوچک از فضای بازی جنگل بزرگتر اتفاق می افتد.
طلا به شکل NGL، رمزارز بومی و قابل تعویض گلدفیور دریافت میشود. مقدار دقیق طلا (NGL) موجود در هر نقشه با مقدار موجود در مجوز تعیین می شود.

توجه داشته باشید که ارزش کل NGL موجود در هر مجوز ماینینگ به طور قابل توجهی بیشتر از ارزش ارز دیجیتالی است که توسط خریدار خرج شده است.

البته، افراد دارای مجوز استخراج معدن از آن دسته نیستند که دست خود را با کسب و کار ناخوشایند حفاری طلا کثیف کنند، بنابراین در عوض افراد ماجراجو را به کار می گیرند. بازی به این افراد یک میزان انعطاف پذیری نسبت به شرایط استخدام به عنوان مثال، آنها ممکن است به ماجراجویان این فرصت را بدهند که ۲۰٪ از هر چیزی را که در طول بازی در Arena پیدا می کنند نگه دارند(صاحبان محدودیت زمانی را نیز تعیین می کنند). درعوض، شاید آنها برای دسترسی به زمین او مبلغی از Adventurers دریافت کنند اما سهم قابل توجهی از غنایم را به آنها ارائه دهند. افراد دارای مجوز نیاز خواهند داشت برای تنظیم انگیزه ها بر اساس عواملی مانند در دسترس بودن فعلی ماجراجویان، مقدار طلای باقی مانده در مجوز استخراج آنها و موارد دیگر را در نظر بگیرند.

 

نقش قبیله ها در اکوسیستم گلدفیور به شکل است؟

۱. متعادل کردن قدرت ترکیبی مالکان مجوز استخراج معدن و ماجراجویان.
۲. بهبود گیم پلی و بهینه سازی آن برای سرگرمی چالش برانگیز.
انگیزه دادن به بازیکنان برای ایفای نقش Tribals ضروری است. بنابراین، جولیوس و شرکتش قوانینی را برای نحوه جبران زحمات قبایل تعیین کردند.
طلایی که قبایل بر اساس مقدار طلایی که می‌دزدند و نحوه عملکردشان در طول مسابقه (مانند کشتار، اقلام تخریب شده) برای خود نگه می‌دارند.
توجه داشته باشید که اگر قبیله‌های بسیار با انگیزه قصد سرقت طلای آنها را داشته باشند، ممکن است ماجراجویان برای پیوستن به آن مردد باشند.
هدف دستیابی به تعادل مطلوب همانطور که می بینیم، ملاحظات زیادی مطرح می شود و گلدفیور را تبدیل به یک بازی با پتانسیل بالا برای نتایج بسیار متنوع می کند.

در پایان هر بازی، هر طلایی (NGL) که Adventurers استخراج نکرده باشد، در Mining Claim باقی می‌ماند، به این معنی که مالکان می‌توانند بعداً میزبان Arena دیگری باشند.
همانطور که انتظار می رود، طلا ستون فقرات اقتصاد Gold Fever را تشکیل می دهد. بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که طلا (NGL) در دنیای واقعی ارزش دارد و اقتصاد Gold Fever را بسیار متفاوت می کند.

از ارز بومی NGL چه استفاده هایی میشود؟

 

از ارز بومی NGL چه استفاده هایی میشود؟

۱. بازیکنان برای خرید مجوز استخراج معدن حاوی طلا (NGL) پول خرج می کنند.
۲. NGL، به عنوان یک ارز ERC-20، می تواند (با توجه به برخی شرایط) با هر توکن دیگری و در نهایت به ارز محلی بازیکنان مبادله شود.
طلای بومی (NGL) البته در دنیای مجازی نیز ارزش دارد و ارز اصلی درون بازی است. می توان از آن به عنوان نوعی پرداخت برای پیوستن به Arenas، خرید اشیاء با ارزش یا سرمایه گذاری استفاده کرد.

هر نقشه شامل مصنوعات و آیتم های جایزه است که می تواند به موجودی بازیکنان اضافه شود، مانند سلاح ها، کیت های بقا، جانوران بار، مهارت های استخراج طلا و موارد دیگر. آیتم هایی که بازیکنان پیدا می کنند.
در طول مسیر با شخصیت آنها برای استفاده در Arenas های آینده بمانید و می توانید با بازدید از یکی از بازارهای شهرهای حاشیه جنگل بین بازیکنان دیگر خرید، فروش یا معامله کنید.
علاوه بر این، بازیکنان باید از طریق نقشه بزرگتر که شامل کل فضای مجازی است حرکت کنند. انجام این کار ممکن است نیاز به استفاده از آیتم های درون بازی مانند راه آهن، هواپیما و سایر وسایل حمل و نقل داشته باشد
مواد و روش ها. این به بازیکنان اجازه می دهد تا زیرساخت ایجاد کنند و امکانات بیشتری برای توسعه بازی فراهم کنند.
توجه داشته باشید که امتیازاتی مانند حقوق مالکیت زیرساخت در بازی باید به دست آید و به عنوان شکل مهمی از درآمد برای شرکت نشان داده شود.

ارز JBR چیست و چگونه بدست می‌آید؟

 

ارز JBR چیست و چگونه بدست می‌آید؟

Julius’s Brain (JBR) یک توکن حکومتی ERC20 است که به صورت دوره ای برای شرکت کنندگان در بازی پخش می شود. این درگیری شما و پارامترهای متعددی مانند استفاده از توکن درون بازی، حقوق به دست آمده، شهرت، تامین نقدینگی استخر و غیره را در نظر می گیرد.

بیایید عمیق‌تر در گیم‌پلی غوطه‌ور شویم تا بفهمیم چگونه می‌توان از طریق ادعای مجوز استخراج، کسب شهرت، یا امتیاز تجربه، جوایزی به دست آورد.

گیم پلی گلدفیور

گیم پلی گلدفیور

شروع یک دور معمولی توسط بازیکنی دیکته می شود که مجوز ماینینگ را با استفاده از پول دنیای واقعی به شکل ارز دیجیتال خریداری می کند. سپس این بازیکن یک عرصه را راه اندازی می کند و حقوق بهره برداری از طلا را در آن منطقه به دست می آورد و تیمی از ماجراجویان را جمع می کند.

همانطور که اقتصاد دیجیتال شروع به گسترش می کند، نقش های شغلی ظاهر می شود و ماجراجویان این شانس را دارند که به صاحبان کمک کنند و برای آن پول دریافت کنند. مالک تصمیم می گیرد که پرداخت ها چگونه انجام شود، از طریق درصدی از طلای استخراج شده، کارمزد اولیه یا سهمی از کل غنائم.

فراموش نکنیم که این مناظر مملو از بومیان متخاصم است که برای دفاع از قلمرو خود نیز پول می گیرند. در مورد آنها، پرداخت به صورت شهرت، تجربه و البته پاداش هایی است که توسط شرکت پرداخت می شود. جوایز به کشتار، طلای خارج شده از بازیکنان دیگر یا تجهیزات نابود شده بستگی دارد.

پیمایش در اطراف نقشه بزرگتر نیز برای به دست آوردن امتیازات، آیتم ها و فرصت های منحصر به فرد کلیدی است. انجام این کار ممکن است نیاز به استفاده از آیتم های درون بازی مانند راه آهن، هواپیما یا سایر وسایل حمل و نقل داشته باشد. توانایی داشتن زیرساخت نیز امکانات بیشتری برای توسعه فراهم می کند و به عنوان شکل مهمی از درآمد برای شرکت های درون بازی عمل می کند.

تمام روش‌های ذکر شده در بالا برای اطمینان از نقدینگی و پرداخت‌ها برای بازیکنان، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به بازی اجازه می‌دهد تا مقیاس‌پذیر شود، شروع به توسعه و رشد کند و در عین حال بازی را برای کاربرانش چالش‌برانگیز و سرگرم‌کننده باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مرتضی علیپور

دانشجوی ارشد مدیریت سیستم های اطلاعاتی، برنامه نویس و طراح سایت - علاقمند به یادگیری مداوم در حوزه IT و تکنولوژی - محقق ارزهای دیجیتال و گاهی یک تریدر

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا