طلا در سال ۲۰۲۳ به ۲۵۰۰ دلار در هر اونس می‌رسد

یک استراتژیست کالایی بانک مرکزی آمریکا (BOFA) فرض کرده است که اگر طلا در سال ۲۰۲۳ به رشد خود ادامه دهد، می‌تواند راه را برای صعود به ۲۵۰۰ دلار در هر اونس هموار کند. این فلز گرانبها که در زمان نگارش این مقاله ۱۹۸۳ دلار در هر واحد قیمت دارد و کمی از آستانه ۲,۰۰۰ دلار فاصله دارد. با این حال، اگر قرار بود به هدف ۲۵۰۰ دلاری پیش‌بینی شده دست یابد، ارزش آن باید بیش از ۲۶ درصد در برابر دلار آمریکا افزایش یابد.

 

خریدهای غیرتجاری نیازی به افزایش مادی ندارند تا قیمت طلا را به ۲,۵۰۰ دلار توجیه کند

در سال ۲۰۲۳ تاکنون، طلا عملکرد قابل تحسینی از خود نشان داده است و قیمت آن در مدت شش ماه بیش از ۱۹ درصد افزایش یافته است. به ویژه در ۳۰ روز گذشته شاهد افزایش قابل توجه ۱.۳۳ درصدی قیمت این فلز ارزشمند بوده ایم. علاوه بر این، یادداشتی که اخیراً از سوی یک استراتژیست کالای BOFA منتشر شده است، معتقد است که برای تحقق نقطه عطف پیش‌بینی شده ۲,۵۰۰ دلار در هر اونس، طلا نیازی به افزایش ارزش ندارد!

 

استراتژیست BOFA اظهار داشت:

خریدهای غیرتجاری نیازی به افزایش مادی ندارند تا طلا در سال جاری به ۲,۵۰۰ دلار در هر اونس برسد. جریان ورودی به ETFها حیاتی خواهد بود و پویایی در دارایی‌های تحت مدیریت یک شاخص مهم برای تأیید اینکه آیا افزایش قیمت‌ها را می‌توان حفظ کرد است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا