صعود طلا به ۲۱۰۰ دلار

به گفته شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری Goehring & Rozencwajg، بانک‌های مرکزی، به ویژه آنهایی که در اقتصادهای نوظهور هستند، در حال افزایش ذخایر طلای خود برای آماده شدن برای یک رژیم پولی جدید هستند که نشان‌دهنده از دست دادن بالقوه وضعیت ارز ذخیره برای دلار آمریکا است. شریک مدیریت شرکت لی گوهرینگ در مصاحبه اخیر توضیح داد که طلا نقش مهمی به عنوان مکانیزم تسویه‌حساب خواهد داشت.

 

Goehring & Rozencwajg پیش‌بینی کردند که طلا به لطف تقاضای بانک مرکزی از ۲ هزار دلار عبور خواهد کرد

در روز چهارشنبه، ۲۱ ژوئن ۲۰۲۳، بازارهای ارزهای دیجیتال طی ۲۴ ساعت ۶.۹۸ درصد رشد داشته اند، اما بازارهای فلزات گرانبها بی‌رونق بوده اند. طلا درست بالای محدوده ۱۹۳۰ دلار در نوسان است، در حالی که نقره زیر ۲۳ دلار است. لی گورینگ، شریک شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری Goehring & Rozencwajg، معتقد است که طلا می‌تواند امسال به محدوده ۲,۱۰۰ دلار در هر واحد برسد. گورینگ پیش‌بینی خود را با کیتکو نیوز به اشتراک گذاشت و توضیح داد که یک رژیم پولی جدید در حال شکل‌گیری است و طلا بخشی جدایی‌ناپذیر از مجموعه قوانین و شیوه‌های پولی جدید خواهد بود.

 

مدیر اجرایی این شرکت سرمایه‌گذاری توضیح داد که اقتصادهای نوظهور از بانک‌های مرکزی خود برای جمع‌آوری ذخایر قابل توجه طلا استفاده می‌کنند. او همچنین مشاهده می‌کند که دلار آمریکا ممکن است با عواقب بالقوه گسترده وضعیت ذخایر خود را در سطح جهانی از دست بدهد.

 

شریک مدیریت Goehring & Rozencwajg اظهار داشت:

دلار آمریکا ممکن است در آستانه از دست دادن وضعیت ارز ذخیره خود باشد. تغییر در وضعیت ارز ذخیره دلار تاثیرگذارترین شوک بازار در چهل سال گذشته خواهد بود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا