کاهش قیمت طلا به دلیل بازدهی بالاتر خزانه‌داری

قیمت طلا و سایر فلزات گرانبها در روز چهارشنبه به دلیل افزایش بازدهی آمریکا و پول ملی کاهش یافت. این کاهش در پس زمینه انتظارات افزایش نرخ بهره جدید در ماه آینده و در بحبوحه تورم مداوم در ایالات متحده و جاهای دیگر رخ می‌دهد.

 

کاهش قیمت طلا و نقره با شرط‌بندی سرمایه‌گذاران برای افزایش نرخ بهره در ماه می

قیمت طلا در ۱۹ آپریل بیش از ۱ درصد کاهش یافت، زیرا بازدهی بالاتر خزانه‌داری ایالات متحده و دلار باعث آن شد و تعدادی از سرمایه‌گذاران اکنون متقاعد شده اند که فدرال رزرو ایالات متحده احتمالاً توقف افزایش نرخ بهره را به تعویق می‌اندازد.

 

رویترز گزارش داد که هر اونس طلا تا ساعت ۱۲:۰۰ به وقت گرینویچ با ۱.۷ درصد کاهش به ۱,۹۷۰.۳۱ دلار رسید، در حالی که قیمت طلای آمریکا با ۱.۹ درصد کاهش به ۱,۹۸۲.۲۰ دلار رسید. طلا کمتر از میانگین متحرک ۲۱ روزه خود در حدود ۱,۹۹۰ دلار معامله شد. در همان زمان، نقره با ۱.۹ درصد کاهش به ۲۴.۷۳ دلار در هر اونس رسید در حالی که پلاتین با ۱.۵ درصد کاهش به ۱,۰۶۶.۴۲ دلار رسید.

 

پیش از کاهش قیمت فلزات گرانبها، بازدهی خزانه‌داری آمریکا به بالاترین حد یک ماهه رسید که باعث افزایش ارزش دلار شد و طلا را برای خریدارانی که با ارزهای دیگر پرداخت می‌کنند کمتر مقرون به صرفه کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا