اخبار جهاناخبار ارز دیجیتال

فروش طلا در بازارها ادامه میابد!

بازارهای فلزات گرانبها در این هفته به ریزش خود ادامه می‌‎دهند زیرا ارزش هر اونس طلا در ماه گذشته ۶.۵۳ درصد از نظر ارزش در برابر دلار آمریکا کاهش یافته است، در حالی که نقره در ۳۰ روز ۲.۳۴ درصد کاهش یافته است. در میان تورم شدید در سراسر جهان و بانک‌های مرکزی جنگ‌طلب، قیمت‌های طلا و نقره در سال ۲۰۲۲ با مشکل مواجه شده‌اند و سرمایه‌گذاران انتظار داشتند اتفاقی برعکس اتفاق بیفتد.

 

فلزات گرانبها به ریزش ادامه می‌دهد

ارزش دلاری هر اونس طلا (Au) و نقره (Ag) طی ۲۴ ساعت گذشته کاهش یافته است. طی ۳۰ روز گذشته، قیمت طلا در برابر دلار آمریکا ۶.۵۳۱ درصد کاهش یافت و نقره نیز در همان بازه زمانی ۲.۳۴ درصد در برابر دلار کاهش یافت.

 

زیان فلزات گرانبها در حالی رخ می‌دهد که تورم جهانی بیداد کرده و اقتصاد جهانی با بازارهای متلاطم روبرو است. علاوه بر این، فدرال رزرو آمریکا چهارشنبه گذشته نرخ بهره بانکی را ۷۵ واحد پایه (bps) افزایش داد و شاخص ارز دلار آمریکا (DXY) در جمعه بعد به بالاترین حد در ۲۰ سال گذشته رسید.

 

Bart Melek، رئیس استراتژی بازارهای کالای جهانی TD Securities، روز جمعه به کیتکو نیوز گفت که افزایش اخیر نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا یک عامل منفی خالص برای طلا بوده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا