ارز دیجیتال بانک مرکزی زیمبابوه با پشتوانه طلا

بر اساس گزارشی، بانک مرکزی زیمبابوه آزمایش‌های آزمایشی یا آزمون dry run را برای قابلیت راه‌اندازی یک ارز دیجیتال با پشتوانه طلا آغاز کرده است. نلسون موپونگا، مدیر تحقیقات اقتصادی بانک مرکزی، گفته است که ارز دیجیتال به عنوان جایگزینی برای ارز خارجی عمل خواهد کرد.

 

تقاضای سیری‌ناپذیر ساکنان محلی برای دلار سبز

در گزارشی آمده است که بانک مرکزی زیمبابوه یک dry run را برای آزمایش امکان‌سنجی انتشار یک ارز دیجیتال با پشتوانه طلا که قرار است به عنوان وسیله پرداخت استفاده شود، آغاز کرده است. این ارز دیجیتال که به عنوان ارز قانونی برای تراکنش‌های همتا به همتا پذیرفته می‌شود، بخشی از مجموعه اقدامات بانک مرکزی زیمبابوه (RBZ) است که با هدف تثبیت ارز محلی انجام می‌شود.

 

آخرین افشاگری توسط مقام بانک مرکزی زیمبابوه تنها چند هفته پس از اعلام اولیه RBZ برای راه‌اندازی پلتفرم P2P صورت می‌گیرد. همانطور که گزارش شده است، راه‌اندازی این پلتفرم این امکان را برای دارندگان توکن‌های دیجیتال طلا فراهم می‌کند تا آنها را معامله کنند. جان مانگودیا، فرماندار RBZ، در گذشته اعلام کرده بود که توکن‌های دارای پشتوانه طلا به کشور کمک می‌کند تا نیاز سیری‌ناپذیر خود به ارزهای خارجی مانند دلار آمریکا را کاهش دهد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا