گادوین امفیله بازداشت شد

رئیس بانک مرکزی نیجریه، گادوین امفیله، توسط رئیس جمهور نیجریه، بولا احمد تینوبو در ۹ ژوئن تعلیق شد و متعاقبا توسط یک آژانس امنیتی داخلی دستگیر شد. چندین گزارش تعلیق Emefiele را به تمرین بحث برانگیز بانک مرکزی برای پول‌زدایی نایرا مرتبط می‌دانند.

 

تحقیقات درباره دوران ریاست جمهوری Emefiele

رئیس بانک مرکزی نیجریه، گادوین امفیله، در ۹ ژوئن توسط رئیس جمهور جدید این کشور غرب آفریقا، بولا احمد تینوبو تعلیق شد. انتظار می‌رود این تعلیق راه را برای تحقیقات بیشتر در مورد رفتار Emefiele در طول دوره تصدی خود به عنوان رئیس بانک مرکزی نیجریه (CBN) هموار کند.

 

بلافاصله پس از تعلیق وی، چندین گزارش رسانه محلی گفتند که Emefiele توسط یک آژانس امنیتی داخلی موسوم به وزارت خدمات دولتی (DSS) دستگیر شد. همانطور که در ۲۸ دسامبر ۲۰۲۲ گزارش شد، رئیس ضد بیت کوین CBN متهم به تامین مالی تروریست‌ها و ناتوانی در مدیریت صحیح بانک مرکزی است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا