سیستم مالی جهانی منسوخ، ناکارآمد و ناعادلانه است

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد می‌گوید سیستم مالی جهانی کنونی منسوخ، ناکارآمد و ناعادلانه است. وی تاکید کرد یک سوگیری سیستمی و ناعادلانه در چارچوب‌های اقتصادی و مالی جهانی به نفع کشورهای ثروتمند وجود دارد که طبیعتاً ناامیدی بزرگی را در کشورهای در حال توسعه ایجاد می‌کند.

 

دبیر کل سازمان ملل متحد خواستار اصلاح سیستم مالی جهانی شد

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل که از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۲ نخست وزیر پرتغال بود، خواستار اصلاح نظام مالی جهانی شده است.

 

او در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی روز یکشنبه در هیروشیما، ژاپن، جایی که در نشست گروه هفت (G7) شرکت کرد، گفت:

پیام من به رهبران G7 واضح است، در حالی که تصویر اقتصادی همه جا نامشخص است، کشورهای ثروتمند نمی‌توانند این واقعیت را نادیده بگیرند که بیشتر بیش از نیمی از جهان، اکثریت قریب به اتفاق کشورها، از یک بحران مالی عمیق رنج می‌برند.

 

دبیرکل سازمان ملل افزود:

یک سوگیری سیستماتیک و ناعادلانه در چارچوب‌های اقتصادی و مالی جهانی به نفع کشورهای ثروتمند وجود دارد که طبیعتاً ناامیدی بزرگی را در کشورهای در حال توسعه ایجاد می‌کند.

 

کشورهای ثروتمند با سیاست‌های پولی و مالی انبساطی از تأثیر اقتصادی همه‌گیری نجات یافتند. تریلیون‌ها و تریلیون‌ها خرج شد. اساساً آنها پول چاپ کردند و راه خود را از دردسر پیدا کردند. اما کشورهای در حال توسعه که بسیاری از آنها بدهی‌های قابل توجهی داشتند، نتوانستند این کار را انجام دهند. اگر این کار را می‌کردند، شاهد سقوط ارزهایشان بودند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا