اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار صرافی‌ ها

سیستم گزارش رمزنگاری برای جلوگیری از فرار مالیاتی!

AFIP، آژانس مالیاتی آرژانتین، از ایجاد یک سیستم متمرکز که به عنوان یک رجیستری برای دارندگان ارزهای دیجیتال عمل می کند، حمایت می کند. بر اساس اظهارات رئیس آن، این امر باعث می شود آژانس های مالیاتی در سرتاسر جهان جلوی فرار مالیات را بگیرند. این سازمان قبلاً از اطلاعات مالی برای جمع آوری مالیات از کاربران آرژانتینی با حساب های بانکی خارج از کشور استفاده کرده است.

 

آژانس مالیاتی آرژانتین از ایجاد رجیستری دارنده رمزنگاری حمایت می کند

AFIP، که آژانس ملی جمع آوری مالیات آرژانتین است، می خواهد کارایی خود را در جمع آوری مالیات های مربوط به رمزنگاری افزایش دهد. از این نظر، این سازمان حمایت عمومی خود را از ایجاد یک رجیستری دارنده ارزهای دیجیتال، با ایجاد تغییراتی برای گنجاندن دارایی های دیجیتال در سیستم داده تبادل خودکار فعلی که توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) اداره می شود، ابراز کرده است. رئیس AFIP، مرسدس مارکو دل پونت، در یک رویداد اظهار داشت:

لازم است پول الکترونیک، ارزهای دیجیتال و دارایی های رمزنگاری شده را در مکانیسم های تبادل اطلاعات بین المللی گنجانده شود تا از تبدیل شدن آنها به ابزاری برای تسهیل گریز جلوگیری شود.

 

علاوه بر این، مارکو دل پونت همچنین تجربه اخیر تنظیم کننده در مقابله با فرار مالیاتی بر مالیات دهندگانی را که دارای حساب بانکی یا دارایی در کشور نبودند، توضیح داد. رگولاتور موفق شد از تبادل اطلاعات با سایر کشورها برای دسترسی به بخش مهمی از این وجوه سوء استفاده کند.

 

AFIP کنترل ها را تقویت می کند

اداره مالیات آرژانتین موفق شد کیف‌پول‌های دیجیتال، یعنی وجوهی را که کاربران در پلتفرم‌های فین‌ تک ذخیره کرده بودند، به‌عنوان بخشی از دارایی‌هایی که می‌توان برای پرداخت بدهی مالیاتی توقیف کرد، لحاظ کرد. این اقدام به سازمان اجازه داد تا در بیش از ۵,۰۰۰ مورد که مالیات دهندگان اموال دیگری برای تصرف نداشتند، اقدام کند. این امر به این دلیل امکان پذیر است که سازمان گزارش هایی را از شرکت های فین تک در مورد دارایی های مشتریان خود دریافت می کند.

 

دولت آرژانتین در تلاش است تا برای پرداخت بدهی خود به صندوق بین المللی پول، بودجه جمع آوری کند و یکی از راهبردهای آن اجرای روش های جدید اخذ مالیات است.

 

در ماه مارس، سازمان شروع به بررسی دقیق تحرکات معامله گران ارزهای دیجیتال به طور مستقیم کرد و الزاماتی را برای برخی از آنها ارسال کرد تا حرکات رمزنگاری خود را گزارش کنند. همچنین، یک پروژه قانونی که به دنبال مالیات بر دارایی های آرژانتینی ها در سراسر جهان است، از جمله ارزهای دیجیتال، در اوایل ماه جاری به سنا ارائه شد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا