اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار صرافی‌ هااخبار قانون‌ گذاری

طرح جهانی پانزی کریپتوی ۱۰۰ میلیون دلاری

به گفته وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ)، تاجر اصلی طرح پانزی ۱۰۰ میلیون دلاری جهانی ارز دیجیتال، به گناه خود اعتراف کرده و با پنج سال زندان مواجه است. متهمان مبالغ هنگفتی از پول سرمایه‌گذاران را برای اجاره یک لامبورگینی، خریدهایی در Tiffany & Co، پرداخت پول یک خانه دوم و موارد دیگر مورد سوء استفاده قرار دادند.

 

کلاهبرداری ۱۰۰ میلیون دلاری جاشوا دیوید نیکلاس

وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) روز پنجشنبه اعلام کرد که جاشوا دیوید نیکلاس به دلیل نقش خود به عنوان نفر اصلی در طرح کلاهبرداری جهانی سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال که حدود ۱۰۰ میلیون دلار از سرمایه‌گذاران جمع‌آوری کرده است به گناه خود اعتراف کرده است.

 

مرد ۲۸ ساله فلوریدایی اعتراف کرد که او و دیگران اظهارات نادرست زیادی در مورد Empiresx، یک پلتفرم ادعایی ارزهای دیجیتال، به سرمایه‌گذاران کرده‌اند، از جمله وعده بازدهی تضمین شده و ادعا می‌کنند که Empiresx یک ربات تجاری را راه‌اندازی کرده است که از هوش مصنوعی و انسانی برای به حداکثر رساندن سودآوری برای سرمایه‌گذاران استفاده می‌کند.

 

وزارت دادگستری به تفصیل گفت:

Empiresx با پرداخت پولی که از سرمایه‌گذاران بعدی Empiresx به دست آورده بود، به سرمایه‌گذاران قبلی پرداخت می‌کرد.

 

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) نیکلاس را همراه با بنیانگذاران Empiresx، امرسون پیرس و فلاویو گونکالوز، که هر دو برزیلی اند، در ژوئن به نقض مقررات ثبت و مبارزه با تقلب قانون اوراق بهادار سال ۱۹۳۳ و قانون بورس اوراق بهادار سال ۱۹۳۴ متهم کرد.

 

رگولاتور اوراق بهادار با اشاره به اینکه Empiresx هرگز برنامه سرمایه‌گذاری خود را در SEC ثبت نکرد، گفت:

ربات جعلی بود، معاملات نیکلاس منجر به زیان‌های قابل توجهی شد و متهمان تنها بخش کوچکی از وجوه سرمایه‌گذاران را به حساب کارگزاری Empiresx منتقل کردند.

 

کمیسیون بورس و اوراق بهادار توضیح داد:

متهمان ظاهراً مبالغ هنگفتی از پول سرمایه‌گذاران را برای اجاره یک لامبورگینی، خرید در Tiffany & Co، پرداخت برای خانه دوم و موارد دیگر مورد سوء استفاده قرار دادند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا