مبتدی
آموزش آلت کوین هاآموزش ارز دیجیتال

ارز GLMR چیست و پروتکل MoonBeam چگونه کار می‌کند؟

ارز GLMR توکن ابزار شبکه Moonbeam است. استقرار اولیه Moonbeam در شبکه Polkadot است که به عنوان یک پاراچین مناسب برای توسعه‌دهندگان عمل می‌کند. قابلیت‌های پل‌سازی ارز Moonbeam نشان می‌دهد که ممکن است، در سال ۲۰۲۳ این ارز با پیشرفت‌هایی همراه باشد. ارز Moonbeam یک بلاکچین توسعه‌دهنده است که در تلاش است تا با زنجیره ابزار و شبکه توسعه‌دهندگان اتریوم سازگاری داشته باشد. این کار با ارائه یک پیاده‌سازی کامل EVM، یک API سازگار با Web3 و پل‌هایی که Moonbeam را به شبکه‌های موجود اتریوم متصل می‌کند، انجام می‌دهد.

این به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا قراردادهای هوشمند Solidity و فرانت‌اندهای DApp را با حداقل تغییرات در Moonbeam مستقر کنند. Moonbeam یک پاراچین در شبکه Polkadot خواهد بود. این یعنی که امنیت مشترک را از زنجیره رله پولکادات دریافت می‌کند و می‌تواند با زنجیره‌های دیگری که به پولکادات متصل هستند ادغام شود؛ این عملکرد فقط در پولکادات در دسترس است.

ارز GLMR

 

ارز GLMR چیست؟

ارز GLMR نشانه بومی اکوسیستم Moonbeam است. کاربران برای پرداخت هزینه‌های انجام تراکنش از طریق شبکه و همچنین برای اجرای قراردادهای هوشمند به ارز GLMR نیاز دارند. ارز GLMR برای حکمرانی استفاده می‌شود و به دارندگان توکن این امکان را می‌دهد تا در مورد پیشنهادات شبکه مهم از جمله انتخاب اعضای شورا رای دهند. به عنوان ابزاری برای تشویق به اصطلاح جمع‌کننده‌ها برای حفظ گره‌های کامل، توکن برای ایمن نگه‌داشتن شبکه Moonbeam بسیار مهم است.

 

ارز Moonbeam چیست؟

Moonbeam خود را به‌عنوان یک پلتفرم قرارداد هوشمند برای برنامه‌های زنجیره‌ای متقابل توصیف می‌کند که عملکردهای اتریوم، پولکادات و فراتر از آن را متحد می‌کند. این یعنی که توسعه دهندگان می‌توانند برنامه‌های غیرمتمرکز یا dApps خود را در Moonbeam ایجاد کنند که با اتریوم سازگار است. آن‌ها می‌توانند از ماشین مجازی اتریوم (EVM) یعنی ضربان قلب شبکه اتریوم استفاده کنند، که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا قراردادهای هوشمند و dApps را به زبان برنامه نویسی به نام Solidity ایجاد کنند. کاربران برای رسیدن به این هدف نیازی به پیکربندی مجدد یا بازنویسی کد ندارند.

Moonbeam در سال ۲۰۱۹ توسط درک یو، مدیر عامل پلتفرم زیرساخت رمزارز PureStake و استفان مهلهورن تاسیس شد، سال گذشته به عنوان یک پاراچین در Polkadot راه اندازی شد. این شبکه بر اساس مکانیزم اجماع اثبات سهام (DPoS) عمل می‌کند. پاراچین‌ها، بلاکچین‌های مستقل در پولکادات هستند. آن‌ها به زنجیره رله Polkadot متصل هستند و می‌توانند با زنجیره‌های دیگر در داخل و خارج از Polkadot ارتباط داشته باشند. آن‌ها همان امنیت و مقیاس‌پذیری پولکادات را دارند. شبکه‌های بلاکچین معمولا با ویژگی‌های انحصاری توسعه می‌یابند.

Moonbeam آمده است تا اطمینان حاصل کند که تراکنش‌ها می‌توانند در سراسر شبکه انجام شوند. این پلی است که به کاربران اجازه می‌دهد، روی هر دو بلاکچین اتریوم و پولکادات کار کنند. در حالی که Moonbeam به عنوان “اولین پاراچین کاربردی” در نظر گرفته می‌شود، همه موافق نیستند که در مقیاس مطلوب توسعه یافته است. لنا بوندارنکو، تحلیلگر تحقیقاتی در صرافی کریپتو EXMO مستقر در بریتانیا، معتقد است، در مورد خود پروژه Moonbeam، قابل توجه‌ترین رویداد از ابتدای اکتبر، اولین رای گیری در مورد حکمرانی بوده است. علاوه بر این، ادغام با پروتکل رن همین دیروز (۱۲ اکتبر) انجام شد.

شاید این رویدادها تا حدی بر تعداد جستجوها تاثیر بگذارد. با این وجود، من فکر می‌کنم این احتمال وجود دارد که مردم به ارز Moonbeam به‌ عنوان یکی از زیرشبکه‌های پولکادات در میان اخبار مثبت علاقه پیدا کنند. در ادامه، بوندارنکو گفت: تیم پولکادات یک نقشه راه به روز شده را در پایان سپتامبر ارائه کرد. در ابتدای سال ۲۰۲۳، آن‌ها یک ارتقا شبکه بزرگ را برنامه ریزی می‌کنند که باید توان تراکنش را به یک میلیون انتقال در ثانیه افزایش دهد.

آخرین باری که رسانه‌ها به Moonbeam توجه کردند، در پایان ماه اوت بود که پروتکل پیام رسان زنجیره‌ای LayerZero را برای تسهیل قابلیت همکاری Web3 یکپارچه کرد. همچنین در آن زمان جستجوهای ارز GLMR در جمع‌آوری‌ کننده‌های رمزنگاری افزایش یافت. با این حال، قیمت ارز GLMR در آن لحظه افزایش نیافته است. با این حال، سایت Coinmarketcap گزارش می‌دهد که پلتفرم Moonbeam مجموعه ویژگی‌های پایه اتریوم را با ویژگی‌های اضافی مثل حاکمیت روی زنجیره، سهام‌داری و ادغام زنجیره‌ای متقابل گسترش می‌دهد.

ارزGLMR

ارز GLMR یا Moonbeam چطور کار می کند؟

ارز Moonbeam یک رمز ارز مبتنی بر بلاکچین Polkadot است. پولکادات به کاربران این امکان را می‌دهد که بلاکچین‌های خود را به نام پاراچین ایجاد کنند که به زنجیره رله اصلی پولکادات متصل هستند. ایده پشت Moonbeam این است که در حالی که در Polkadot کار می‌کند، می‌تواند به بلاکچین اتریوم متصل شود و با آن تعامل داشته باشد.

این یعنی که توسعه دهندگان می‌توانند نرم افزار خود را ایجاد کنند که با اتریوم سازگار باشد و به آن‌ها امکان استفاده از ویژگی‌هایی مثل ماشین مجازی اتریوم را می‌دهد. این برنامه‌ای است که به عنوان یک کامپیوتر غیرمتمرکز عظیم عمل می‌کند و به اجرای بلاکچین و اجرای قراردادهای هوشمند کمک می‌کند، برنامه‌های کامپیوتری که به طور خودکار نتایج را در صورت برآورده شدن شرایط خاص آغاز می‌کنند.

در واقع، برنامه Moonbeam به عنوان یک نوع پل عمل می‌کند و به افراد امکان می‌دهد هم روی اتریوم و هم بر روی پولکادات کار کنند. ایده این است که با گذشت زمان، افراد بیشتری بخواهند از ویژگی‌هایی استفاده کنند که در بیش از یک بلاکچین وجود دارد، چیزهایی را در یک پلتفرم ایجاد کنند و سپس از آن‌ها در پلتفرم دیگر استفاده کنند.

ارز GLMR نشانه بومی Moonbeam است. این به تقویت قراردادهای هوشمند در شبکه کمک می‌کند. در ضمن به برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های غیرمتمرکز (dApps) کمک می‌کند تا کار کنند و سیستم را ایمن نگه می‌دارد. همچنین برای پرداخت هزینه‌های تراکنش در شبکه و پرداخت به افرادی که گره‌های سیستم را اجرا می‌کنند، استفاده می‌شود. دارندگان همچنین می‌توانند در مورد پیشنهادات مربوط به حاکمیت شبکه رای دهند.

 

پروژه‌های مبتنی بر اتریوم

پروژه‌هایی که با چالش‌های هزینه و مقیاس‌پذیری در اتریوم دست و پنجه نرم می‌کنند؛ می‌توانند از Moonbeam برای موارد زیر استفاده کنند:

  • بخش‌هایی از بارهای کاری موجود خود را جابه‌جا کرده و لایه ۱ اتریوم را با حداقل تغییرات مورد نیاز خارج کنید.
  • یک رویکرد ترکیبی را پیاده سازی کنید، جایی که برنامه‌ها به طور همزمان روی اتریوم و Moonbeam اجرا می‌شوند.
  • دسترسی آن‌ها را به شبکه پولکادات و سایر زنجیره‌هایی که به پولکادات متصل هستند، گسترش دهید.

ارز مونبیم

 

پروژه‌های مبتنی بر پولکادات

پروژه‌های اکوسیستمی که به عملکرد قرارداد هوشمند نیاز دارند، می‌توانند از Moonbeam برای موارد زیر استفاده کنند:

  • پاراچین‌ها و پاراتریدهای موجود خود را تقویت کنید. قابلیت جدیدی را اضافه کنید که مورد نیاز است؛ اما در زنجیره اصلی رله پولکادات گنجانده نشده است. برای مثال، آن‌ها می‌توانند، مکانی را ایجاد کنند که در آن تیم‌ها بتوانند پروژه‌های خود را سرمایه‌گذاری کنند.
  • lockdrops را پیاده‌سازی کنند و سایر تراکنش‌های مالی پیچیده‌تر را نسبت به عملکرد پایه Substrate پردازش کنند. از زنجیره ابزار توسعه کامل و گسترده اتریوم استفاده کنید.

 

توسعه دهندگان DAppهای جدید

افراد و تیم‌هایی که می‌خواهند ساختن روی پولکادات را امتحان کنند، می‌توانند از Moonbeam برای موارد زیر استفاده کنند:

  • در حین دسترسی به کاربران و دارایی‌های زنجیره‌های دیگر، از عملکرد تخصصی پاراچین‌های پولکادات استفاده کنید.
  • با استفاده از Moonbeam به عنوان یک لایه ادغام سبک وزن که خدمات شبکه را قبل از ارائه به کاربران نهایی جمع‌آوری می‌کند.
  • پیاده‌سازی یک سرویس ترکیبی با استفاده از ادغام‌های از پیش ساخته شده بر روی یک پلتفرم قرارداد هوشمند، بسیار سریع‌تر و آسان‌تر از ساخت یک زمان اجرا کامل Substrate و انجام ادغام‌ها در زمان اجرا خواهد بود.

ارز moonbeam

 

ویژگی‌های کلیدی و عملکرد Moonbeam

Moonbeam با ویژگی‌های کلیدی زیر به این اهداف دست می‌یابد:

غیرمتمرکز و بدون مجوز: یک نیاز پایه برای مقاومت در برابر سانسور و پشتیبانی بسیاری از موارد استفاده از DApp موجود و آینده که شامل یک پیاده‌سازی کامل EVM است. بنابراین قراردادهای هوشمند مبتنی بر Solidity را می‌توان با حداقل تغییر و با نتایج اجرایی مورد انتظار منتقل کرد.

Web3 RPC API را پیاده‌سازی می‌کند: بنابراین می‌توان فرانت‌اندهای موجود DApp را با حداقل تغییرات مورد نیاز منتقل کرد و ابزارهای موجود مبتنی بر اتریوم مانند Truffle، Remix و MetaMask را بدون تغییر در مقابل Moonbeam استفاده کرد.

سازگاری با مجموعه ابزار اکوسیستم زیرلایه: شامل کاوشگرهای بلوک، کتابخانه‌های توسعه، کیف پول‌ها، به توسعه دهندگان و کاربران این امکان را می‌دهد تا از ابزار مناسب برای آن‌چه در تلاش هستند، استفاده کنند.

یکپارچه سازی زنجیره‌ بومی: از طریق شبکه Polkadot و از طریق پل‌های توکن که امکان جابجایی توکن، نمایان شدن حالت و ارسال پیام با اتریوم و سایر زنجیره‌ها را فراهم می‌کند.

 

Substrate چارچوب بلاکچینی

Substrate بستر مناسب فنی خوبی برای Moonbeam است. با ساختن بالای این چارچوب، می‌توانیم از قابلیت‌های گسترده‌ای که Substrate شامل خارج از جعبه است، به جای نیاز به ساختن آن، استفاده کنیم. این شامل شبکه‌های همتا به همتا، مکانیسم‌های اجماع، عملکرد حاکمیتی، اجرای EVM و موارد دیگر است.

به طور کلی، استفاده از Substrate زمان و تلاش مورد نیاز برای پیاده سازی Moonbeam را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد. Substrate درجه بالایی از سفارشی‌سازی را می‌دهد که برای دستیابی به اهداف سازگاری اتریوم ما ضروری است. با استفاده از Rust، هم از تضمین‌های ایمنی و هم از مزایای عملکرد بهره مند می‌شویم.

ارزmoonbeam

 

شبکه و اکوسیستم پولکادات

شبکه Polkadot نیز برای Moonbeam مناسب است. به عنوان یک پاراچین در پولکادات، Moonbeam می‌تواند مستقیما با هر پاراچین و پاراترید دیگری در شبکه یکپارچه شود و نشانه‌ها را بین آن‌ها جابه‌جا کند. ما همچنین می‌توانیم از هر یک از پل‌هایی که به‌طور مستقل برای اتصال زنجیره‌های غیر پولکادات به پولکادات ساخته شده‌اند، از جمله پل‌هایی به اتریوم استفاده کنیم.

مدل قابلیت همکاری Polkadot به طور منحصربه‌فردی از اهداف یکپارچه‌سازی زنجیره‌ای متقابل Moonbeam پشتیبانی می‌کند و یک فناوری کلیدی برای Moonbeam است. اما شاید به همان اندازه که معیارهای فنی بالا مهم است، ما تحت تاثیر اکوسیستم پولکادات هستیم. این شامل افرادی می‌شود که در Parity یا Web3 Foundation و همچنین پروژه‌های دیگر در اکوسیستم پولکادات هستند.

 

ویژگی‌ قراردادهای هوشمند ارز GLMR

ارز Moonbeam به‌عنوان یک پلتفرم قرارداد هوشمند غیرمتمرکز، برای عملکرد به یک توکن ابزاری نیاز دارد. ارز GLMR، در طراحی شبکه نقش اساسی دارد و نمی‌توان آن را بدون به خطر انداختن امنیت و عملکرد ضروری حذف کرد. اما برای ارز GLMR ویژگی‌های زیر را می‌توان متصور شد:

اجرای هوشمند قرارداد: ارز GLMR برای پرداخت هزینه اجرای قرارداد هوشمند استفاده می‌شود و همان نقشی را ایفا می‌کند که ETH در اتریوم انجام می‌دهد.

کارمزد تراکنش: تمام هزینه‌های تراکنش با ارز GLMR پرداخت می‌شود.

استیک کردن: با استفاده از ارز GLMR، جمع‌آوران را معرفی کنید و به پشتیبانی از زنده بودن شبکه کمک کنید.

حکومت: در رای گیری و حکمرانی با وزن ارز GLMR در زنجیره شرکت کنید.

 

از کجا ارز GLMR بخریم؟

ابتدا باید یکی از ارزهای دیجیتال اصلی را بخرید، معمولا بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، تتر (USDT). سپس در صرافی ارز دیجیتال بایننس یا کوکوین می‌توانید، با توجه به جفت ارزهای لیست شده، خرید و فروش ارز GLMR را انجام دهید. بایننس یکی از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال است که سپرده‌های فیات را می‌پذیرد. بایننس یک صرافی رمزنگاری محبوب است که در چین راه اندازی شد؛ اما سپس دفتر مرکزی خود را به جزیره دوستدار رمزنگاری مالت در اتحادیه اروپا منتقل کرد.

ارزmoon beam

 

کلام آخر ارز GLMR

عرضه اولیه کوین (ICO) برای ارز GLMR در سپتامبر سال ۲۰۲۱ چیزی حدود ۳۰.۵ میلیون دلار جمع آوری کرد. این سیستم توسط درک یو، مدیر عامل شرکت زیرساخت بلاکچین PureStake تاسیس شد. ارز GLMR آن‌طور که توسعه دهندگان آن می‌خواهند، آزادانه معامله نمی‌شود. افرادی که پشت این کوین هستند، می‌گویند که تا زمانی که برخی حراج‌های پاراچین پولکادات انجام نشود، این اتفاق نمی‌افتد، هرچند مشخص نیست که چه زمانی خواهد بود. برای بررسی بیشتر این ارز می‌توانید به سایت moonbeam.network مراجعه کنید.

از آن‌جایی که ارز GLMR هنوز در مراحل ابتدایی است، باید مراقب معاملات خود باشید. بسیاری از ارزها هفته‌های اولیه جالبی را پشت سر گذاشتند؛ اما پس از آن سقوط کردند و هرگز بهبود نیافتند. همچنین این واقعیت وجود دارد که سایر سیستم‌ها و رمزارزها همان کاری را انجام می‌دهند که Moonbeam انجام می‌دهد، به این معنی که می‌تواند یکی از آن‌ها باشد، به جای Moonbeam که تبدیل به رمزارز مورد استفاده برای توسعه بلاکچین متقابل شود. ما به سادگی نمی‌توانیم مطمئن باشیم که در آینده چه اتفاقی می‌افتد.

 

سوالات متداول ارز GLMR

ارز GLMR برای چه مواردی استفاده می‌شود؟

این ارز نشانه پلتفرم اصلی برای Moonbeam است. این یک توکن کاربردی است که همان هدفی را که اتریوم در اتریوم انجام می‌دهد، به‌علاوه قابلیت‌های پولکادات اضافه شده مانند توابع استیکینگ و حاکمیت روی زنجیره انجام می‌دهد.

آیا ارز GLMR سرمایه گذاری خوبی است؟

Moonbeam یکی از کوین‌های مورد بحث در فضای کریپتو در سال گذشته بود. با در نظر گرفتن این موضوع، عاقلانه است که بگوییم ارز GLMR انتخاب خوبی برای سرمایه گذاری است.

رمزارز Moonbeam چه می‌کند؟

Moonbeam یک پلتفرم قرارداد هوشمند است که توسعه دهندگان را قادر می‌سازد تا برنامه‌هایی بسازند که در چندین بلاکچین کار کنند. توسعه‌دهندگان می‌توانند از ابزارهای محبوب اتریوم برای ساختن یا استقرار مجدد پروژه‌های ایجاد شده با زبان برنامه‌نویسی Solidity و Substrate استفاده کنند.

چند ارز GLMR وجود دارد؟

عرضه فعلی و در گردش ۴۹۰,۲۹۹,۸۷۹ GLMR است.

آیا ارز GLMR حداکثر عرضه دارد؟

بله حداکثر عرضه دارد. عرضه ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ توکن ارز GLMR با ارزش بازار اولیه ۱۳.۷۵ میلیون دلار. ارز GLMR به کاربران این امکان را می‌دهد که در حکمرانی شرکت کنند، هزینه‌های تراکنش را بپردازند و با ارائه نقدینگی و سهام‌داری پاداش کسب کنند.

ارز Moonbeam یا ارز Moonriver؟

ارز Moonbeam عرضه توکن بیشتری نسبت به Moonriver دارد. این سیستم برای صدور ۱ میلیارد ارز GLMR در طول عمر پروژه راه اندازی شده است. شبکه هزینه‌ها را تقسیم می‌کند که ۸۰ درصد آن به آدرس رایت و ۲۰ درصد باقی‌مانده به خزانه جامعه ارسال می‌شود.

آیا ارز GLMR دارای یک بلاکچین است؟

Moonbeam یک پلتفرم قرارداد هوشمند است که با استفاده از چارچوب بلاکچین Substrate ساخته شده است. شرکت پشت پروتکل PureStake است، یک سازوکار توسعه که همچنین ابزارهای توسعه دهنده را برای Algorand ساخته و اعتبار سنجی Polkadot را اجرا می‌کند. PureStake کار روی Moonbeam را در اوایل سال ۲۰۲۰ آغاز کرد.

آیا ارز GLMR اثبات سهام است؟

یکی از بهترین راه‌های کسب درآمد با ارز GLMR، سهام است. از آن‌جایی که Moonbeam از مکانیزم اجماع اثبات سهام استفاده می‌کند، ارز GLMR نیز از اثبات سهام استفاده می‌کند.

آیا ارز GLMR آینده‌ای دارد؟

طبق آخرین پیش‌بینی قیمت Moonbeam برای سال ۲۰۲۳، GLMR باید بین ۰.۷ تا ۰.۴۶ دلار متغیر باشد، حتما به خاطر داشته باشید که بازار کریپتو بسیار بی‌ثبات است و این پیش‌بینی قیمت ارز Moonbeam نوسانات شدید قیمتی را در نظر نمی‌گیرد.

بالاترین قیمت ارز GLMR از ابتدا تا سال ۲۰۲۲ چقدر است؟

ارز GLMR در حال حاضر قیمت ۰.۳۳ دلار را دارد. اما بالاترین قیمت این ارز ۵۱ دلار است. این قیمت در تاریخ ۱۱ ژانویه سال ۲۰۲۲ شکل گرفته است.

ارز GLMR را از کجا بخریم؟

می‌توانید ارز GLMR را در صرافی ارزهای دیجیتال مثل Kraken و Kucoin خریداری کنید. این بازارهای تخصصی به شما امکان خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده و کار مشابه پلتفرم‌های معاملات سهام را می‌دهند. ارز GLMR ارز دیجیتال بومی شبکه Moonbeam است.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

1 × 2 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا