اخبار دیفای (DEFI)اخبار جهان

ناظر مالی آلمان درباره DeFi هشدار جدی صادر کرد

ناظر مالی آلمان BaFin خواستار تنظیم صنعت مالی غیرمتمرکز شده است.

 

به گفته Birgit Rodolphe از BaFin، در حالی که بخش DeFi هنوز نسبتاً کوچک است، اگر در نهایت به یک رقیب جدی برای بخش مالی سنتی تبدیل شود، می تواند یک تهدید جدی برای مصرف کنندگان باشد.

 

تنظیم کننده تاکید کرده است که DeFi را نمی توان در موقعیت نظارتی بهتری در مقایسه با بازار مالی سنتی قرار داد.

اگر دارایی‌های ارز دیجیتال به طور ناگهانی ناپدید شوند، هیچ محافظتی برای سپرده‌گذاری برای کاربران وجود ندارد، که آنها را به طور فزاینده‌ای آسیب‌پذیر می‌کند. از این رو، طبق گفته BaFin، به یک چارچوب نظارتی خاص نیاز دارد.

هفته گذشته، Terra، که برخی معتقد بودند برای شکست بسیار بزرگ است، در عرض چند روز سقوط کرد و بسیاری از کاربران را بی پول گذاشت. Anchor Protocol، یک پلتفرم محبوب پس‌انداز، وام‌دهی و استقراض مبتنی بر بلاک چین مشکل‌دار، همراه با اکوسیستم گسترده‌تر پیشرفت کرد.

انفجار Terra منجر به سقوط شدید بازار شد. بیت کوین، برترین ارز دیجیتال، به پایین ترین سطح از دسامبر ۲۰۲۰ سقوط کرد.

در ماه مارس، پارلمان اروپا به بسته نظارتی بازار دارایی‌های رمزنگاری (MiCA) رأی مثبت داد. چارچوب «دوستانه نوآوری» بدون محدودیت‌های مرتبط با بیت کوین از متن آن تصویب شد. این لایحه قبل از تصویب به عنوان قانون رسمی باید مرحله سه گانه را طی کند.

 

امتیاز دهید

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا