آموزش صرافی‌ها

صرافی جمینی، بستری ایمن برای ارزهای دیجیتال

معرفی صرافی Gemini

جمینی یک صرافی جهانی است که در سال ۲۰۱۴ وارد بازار کریپتو شد. این صرافی یک سرویس معاملاتی ارزهای دیجیتال می‌باشد که ترکیبی از صرافی، خدمات امانت‌داری از دارایی‌های دیجیتالی و یک پلتفرم معاملاتی است. صرافی Gemini مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار به عنوان ضمانت در پلتفرم قرار داده است تا ضمانتی را برای دارندگان کریپتو در صرافی ایجاد کند. جمینی در بیش از ۶۰ کشور خدمات خرید و فروش ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهد و امکان استفاده از کریپتو برای خرید رمزارز دیگر و یا ارز رسمی کشور برای خرید ارزهای دیجیتال نیز وجود دارد.

این صرافی برای کلیه کاربران اعم از حرفه‌ای و تازه‌وارد مناسب می‌باشد. جمینی در نسخه‌های تحت وب و همچنین اپلیکیشن فعالیت دارد. کیف‌پول جمینی برای اشخاصی که از اپلیکیشن آن استفاده می‌کنند، فعال است که امکان پرداخت برای محصولات با دارایی‌های رمزارزی را به کاربران خود می‌دهد. 

در مقایسه با سایر فعالیت‌ها، Gemini تقریباً پلتفرمی امن با تجربه کاربری نوآور و پرکاربرد می‌باشد. علاوه بر امکان خرید و فروش و یا معاملات رمزارزی در این صرافی، کاربران امکان کسب سود از طریق سپرده‌گذاری ارزهای دیجیتال خود را نیز دارند. همچنین کیف‌پول داغی را نیز ارائه می‌دهد که پرداخت محصولات با ارزهای دیجیتال از طریق آن انجام می‌شود.

 

معرفی صرافی Gemini

 

تاریخچه صرافی Gemini

بنیانگذاران صرافی دو قلوهای Tyler Winklevoss و Cameron Winklevoss، جمینی را در سال ۲۰۱۴ پس از یافتن جایی برای نگهداری ارزهای دیجیتال خود تأسیس کردند. صرافی Gemini از زمان پیدایش بر ۴ رکن اصلی تمرکز دارد: محصول، امنیت، مجوز و انطباق.

 

هدف صرافی جمینی

هدف این صرافی ایجاد و حفظ اعتبار کاربران با ارائه پلتفرمی ایمن و سازگار برای مبادله ارز دیجیتال است. Gemini شرکت معتبر نیویورکی، آزمون‌های بانکی را به طور منظم می‌گذراند و مشمول ممیزی‌های امنیت سایبری است که توسط دپارتمان خدمات مالی نیویورک انجام می‌شود. تمرکز صرافی بر امنیت و سازگاری می‌باشد و همین موضوع آن را از سایر صرافی‌ها متمایز می‌کند، اما جمینی ارزهای دیجیتال کمتری را به نسبت رقبا پشتیبانی می‌کند.

 

مزایا و معایب صرافی Gemini

 • بر خلاف سایر رقبا در این زمینه، صرافی جمینی در ۵۰ ایالت در آمریکا در دسترس می‌باشد.
 • جمینی کیف پول داغ خود را نیز ارائه می‌دهد که تحت نظر بیمه دارایی دیجیتال است و سرمایه کاربران را به دور از هک و با امنیت کامل نگهداری می‌کند.
 • یکی از ویژگی‌های بینظیر این صرافی امنیت بالای آن می‌باشد. از همان ابتدای تأسیس صرافی، امنیت کاربران از مسائل مهم می‌بود. معیارها و بیمه‌های مختلفی برای حفاظت از دارایی‌های کاربران به کار گرفته می‌شود.
 • دریافت سود از سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال در این صرافی نیز از سری ویژگی‌های دیگر آن است.
 • در صورت استفاده از نسخه موبایلی، امکان پرداخت برخی از محصولات با دارایی‌های دیجیتال وجود دارد.

 

مزایا و معایب صرافی Gemini

 

 • صرافی Gemini تنها از ۱۰۰ رمزارز پشتیبانی می‌کند که در مقایسه با رقبای این صنعت، رمزارزهای کمی را برای خرید و فروش و مبادله ارائه می‌دهد.
 • کارمزد مبادلات تقریباً بالا می‌باشد؛ زمانی که میزان رمزارز مورد نظر کم باشد، کارمزد بیشتری اعمال می‌شود.

 

برنامه‌های صرافی جمینی

Gemini سال ۲۰۱۶ با تبدیل شدن به اولین صرافی قانونی اتریوم در ایالات متحده، خود را از سایر رقبا متمایز کرد. همچنین مبادلات Zcash برای اولین بار در صرافی جمینی در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد. در همان سال ویژگی‌ای به این پلتفرم اضافه شد که کاربران می‌توانستند سفارش‌های بزرگی از ارزهای دیجیتال را خارج از اوردر بوک جمینی خرید و فروش کنند که نقدینگی مازاد را هم ایجاد می‌کرد.

مشارکت و همکاری جمینی با Nasdaq یکی از قابل توجه‌ترین همکاری‌های این صرافی با سایر شرکت‌ها بود. این همکاری به جمینی کمک می کند تا با استفاده از فناوری‌های SMARTS شرکت، فعالیت‌های تقلبی و دستکاری قیمت ارزهای دیجیتال را از بین ببرد. این صرافی همچنین با شرکت خدمات ارز دیجیتال و مدیریت ریسکِ Caspian همکاری نمود.

 

ارزهای دیجیتال قابل پشتیبانی در صرافی Gemini

از آنجایی که جمینی ارزهای رمزنگاری کمتری را نسبت به سایر صرافی‌ها پشتیبانی می‌کند، در حال حاضر ۱۰۰ دارایی در این پلتفرم قابل دسترسی است. کاربران قادر اند تا خرید و فروش برخی از مشهورترین رمزارزها را در این پلتفرم داشته باشید. در لیست زیر برخی از این رمزارزها و استیبل‌کوین‌ها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت:

 • Bitcoin با نماد BTC
 • Ethereum با نماد ETH
 • Dogecoin با نماد DOGE
 • Gemini Dollar با نماد GUSD
 • Solana با نماد SOL
 • Cardano با نماد ADA
 • USD Coin با نماد USDC
 • Terra با نماد LUNA
 • Uniswap با نماد UNI

 

مدیریت حساب در Gemini

کاربر صرافی از طریق دشتبورد آنلاین و اپلیکیشن‌های موبایلی در هر دو نسخه اندروید و iOS می توانند تا به حساب خود دسترسی داشته باشند و به خرید و فروش و سپرده‌گذاری خود بپردازند. پلتفرم ActiveTrader نیز برای دسکتاپ و تلفن‌های همراه فعال می‌باشد و به کاربران امکان ترید را در خانه و یا در هر مکانی می‌دهد. به عنوان یک کاربر جمینی می بایست آمادگی تجربه حساب با مدیریت خود را داشته باشید. اکثر صرافی‌ها نیز به همین منوال فعالیت می‌کنند و خود کاربران را مسئول انجام تراکنش‌های خود می‌دانند.

 

مدیریت حساب در Gemini

 

کارمزد در صرافی Gemini

ساختار تعیین کارمزدها در صرافی Gemini با سایر صرافی‌ها متفاوت است؛ به این شکل که کارمزدها بر اساس میزان ارز موردنظر برای مبادله و پلتفرم مورد استفاده اعمال می‌شوند. به عوان مثال، جمینی برای هر کدام از نسخه ها، موبایل و یا تحت وب، برنامه کارمزد جداگانه‌ای دارد. کارمزد مبادله‌های بزرگتر از ۵۰ دلار اما کمتر از ۲۰۰ دلار، تا ۲.۹۹ درصد می‌باشد و برای معامله‌های حداقل ۲۰۰ دلار و به بالا، ۱.۴۹ درصد در نظر گرفته می‌شود. برای ۳۰ برداشت در ماه کارمزدی دریافت نمی‌شود. 

برای اطلاع دقیق از کارمزدها به صفحه رسمی وبسایت جمینی برای mobile و web مراجعه نمایید.

 

امنیت صرافی جمینی

صرافی Gemini ویژگی‌های استاندار امنیتی این صنعت، از جمله احراز هویت دو مرحله‌ای، وایت لیست آدرس کیف‌پول و بررسی دستگاه‌های مورد استفاده، را کامل رعایت می‌کند. به منظور داشتن دسترسی به کلیه ویژگی‌های این پلتفرم، کاربران می‌بایست فرایند احراز هویت KYC را نیز پشت سر بگذارند که شامل آپلود عکس کارت ملی می‌باشد.

 

امنیت صرافی

 

علاوه بر مسائل امنیتی که به آنها اشاره شد، جمینی اخیراً در SOC 2 مجوز گرفت که تعهد پلتفرم را به امنیت نشان می‌دهد. همچنین این صرافی بیمه‌ی FDIC  را برای سپرده‌گذاری‌های دلار (تا سقف ۲۵۰,۰۰) در ایالات متحده آمریکا در نظر می‌گیرد که به حفاظت از دارایی‌های دارندگان در کیف پول داغ خود به هنگام هک کمک می‌کند. 

 

خدمات مشتری در صرافی Gemini

جمینی دارای بخش help center می‌باشد که کاربران جواب سؤال‌های رایج خود را در آن بخش می‌بینند. همچنین صرافی جمینی بخشی را در سایت خود قرار داده است تا در صورت لزوم، کاربران سؤال خود را در آنجا وارد کنند و از جانب نیروهای صرافی کمک و پشتیبانی دریافت کنند. جمینی درست همانند سایر صرافی‌ها، پشتیبانی آنلاین بر روی گوشی‌های همراه را ارائه نمی‌دهد.

 

خدمات مشتری در صرافی Gemini

 

ایجاد حساب در صرافی Gemini

تنها با ارائه نام، آدرس ایمیل و رمز ورود می توان در صرافی ثبت‌نام کرد. سپس از طریق ایمیلی که به پلتفرم داده شده می بایست حساب را تأیید و احراز هویت چند مرحله‌ای را انتخاب و ایجاد کرد. فرایند تأیید و احراز هویت خیلی زمان نمی‌برد اما می‌بایست تمام و کمال انجام شود. به محض اتمام موارد گفته شده، حساب کاربر آماده ارائه خدمات می‌باشد و می تواند تا  حساب بانکی خود را به آن متصل کند و خرید و فروش ارزهای دیجیتال خود را آغاز کند.

 

ایجاد حساب در صرافی Gemini

 

نحوه برداشت در صرافی جمینی

وارد اپلیکیشن خود شوید و مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. آیکن پروفایل را لمس کنید و گزینه “Withdraw from Gemini” را انتخاب نمایید تا صفحه انتخابِ ارز نمایان شود.
 2. در این مرحله “USD” را بزنید و مبلغی که قصد دارید برداشت کنید را وارد نمایید.
 3. در کادر پایینی، آدرس حساب بانکی شما خواسته می‌شود. “Add payment method” را لمس کنید.
 4. گزینه بعدی مورد نیاز، “Automatically link bank account” می باشد. اطلاعات بانکی را وارد و از طریق تماس و یا پیام، حساب خود را تأیید کنید.
 5. در آخر “Swipe to confirm” را بزنید و تا چند روز (حداکثر ۴ روز) منتظر انجام برداشت از حساب خود باشید.

 

مقایسه صرافی Gemini و Coinbase

هر دو صرافی از جمله صرافی‌های مطرح و معتبر در جهان هستند:

 • Gemini در بیش از ۶۰ کشور قابل استفاده می‌باشد و این در حالی است که کوین‌بیس در بیش از ۱۰۰ کشور فعالیت می‌کند.
 • جمینی در ۵۰ ایالت متحده آمریکا و کوین‌بیس در ۴۹ ایالت (بجزء هاوایی) فعالیت می‌کنند.
 • هر دو صرافی کارت‌های پاداش با ارزهای رمزنگاری دارند که به دارندگان این کارت‌ها امکان دریافت کریپتو از کلیه خریدهای خود می‌دهد.
 • هر دو صرافی تقریباً امن هستند و جلسات قانون‌گذاری برای خدمات خود برگزار می‌کنند.
 • صرافی‌های Coinbase و Gemini از ارز رسمی پشتیبانی می‌نمایند اما کوین‌بیس از AUD ،CAD ،EUR ،GBP ،SGD ،HKD، USD و USD، و جمینی تنها از GBP ،EUR و USD پشتیبانی می‌کند.

 

سؤالات متدوال

صرافی جمینی بهتر است یا کراکن؟

کارمزدهای هر دو صرافی بالا می‌باشند. کراکن تنها از کارت اعتباری CAD برای سپرده‌گذاری پشتیبانی می‌کند. جمینی برای سپرده‌گذاری هزینه‌ای نمی‌گیرد و تا ۳۰ برداشت‌ در ماه برای کاربران رایگان است؛ در عوض کارمزد معاملاتی بالاتری را نسبت به کراکن اعمال می‌کند.

آیا کاربر در جمینی صاحب کوین‌های خودش است؟

 بله، اختیار کل کوین‌ها در صرافی جمینی با کاربر است. 

برداشت پول از Gemini چقدر زمان می‌برد؟

 برداشت به طور معمول ۲ الی ۳ ساعت طول می‌کشد، اما تا ۴۸ ساعت نیز امکان دارد که به طول بینجامد. 

احراز هویت در صرافی جمینی جقدر زمان می‌برد؟

 بین ۲ الی ۵ روز کاری ممکن است که احراز هویت به طول بینجامد. 
امتیاز دهید
عملکرد - ۸
اعتبار - ۸
امنیت - ۸
پشتیبانی - ۸
کارمزد - ۸
۸
۱۰

امتیاز ما

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا