اخبار صرافی‌ هااخبار جهان

جمینی شایعات وام ۱۰۰ هزار بیت کوین به بلک راک و سیتادل را تکذیب می کند

صرافی و نگهبانی ارز دیجیتال Gemini مستقر در نیویورک، اتهامات مربوط به دست داشتن در فروش گسترده ارز دیجیتال بومی Terra، LUNA را رد کرده است.

جمینی می گوید در کاهش قیمت LUNA دخالتی ندارد

جمینی، از طریق مدیریت رسمی توییتر خود، شایعات قبلی مبنی بر نقش این شرکت در سقوط قیمت LUNA پس از وام ۱۰۰۰۰۰ بیت کوین (به ارزش ۲.۸ میلیارد دلار در زمان نگارش) به غول های شرکت سرمایه گذاری BlackRock و Citadel را رد کرده است. در توییت صرافی ارز دیجیتال آمده است:

ما از یک داستان اخیر آگاه هستیم که نشان می دهد جمینی ۱۰۰ هزار وام بیت کوین به طرف مقابل نهادی بزرگ داده است که ظاهراً منجر به فروش LUNA شده است. جمینی چنین وامی نداد.»

شایعات قبلی بیان می کردند که BlackRock و Citadel به طور مشترک ۱۰۰۰۰۰ BTC از Gemini قرض گرفته اند. هر دو شرکت ظاهراً ۲۵۰۰۰ بیت کوین را با UST، یک استیبل کوین الگوریتمی که پیوند خود را از دست داده است، مبادله کردند، اما بعداً هر دو دارایی را تخلیه کردند، که ظاهراً باعث فروش انبوه LUNA شد و بیشتر از آن، پیوند ۱ دلاری UST را شکست.

طبق گزارش فوربس، بلک راک و سیتادل نیز این شایعات را رد کرده اند. یک منبع سیتادل گفت که این شرکت در هیچ تجارت استیبل کوین از جمله UST شرکت ندارد. بلک راک، مانند سیتادل، همچنین خاطرنشان کرد که این شرکت UST را معامله نکرده است.

طبق CoinGecko، LUNA در حال حاضر بیش از ۹۹٪ کاهش یافته است و قیمت آن در حدود ۰.۳۰ دلار در نوسان است. استیبل کوین UST که هنوز برابری دلار را به دست نیاورده است، ۰.۶ دلار است.

در همین حال، Do Kwon، بنیانگذار Terraform Labs، اخیراً طرحی را برای بازگرداندن میخ UST پیشنهاد کرده است. به گفته مدیر اجرایی، راه رو به جلو این است که «جذب عرضه استیبل کوینی که می‌خواهد قبل از اینکه UST شروع به بازگرداندن کند، خارج شود.»

Kwon همچنین خاطرنشان کرد که Terra پیشنهاد جامعه ۱۱۶۴ را تأیید کرده است، که حاکی از افزایش ظرفیت ضرب‌کاری LUNA از ۲۹۳ میلیون دلار به حدود ۱.۲ میلیارد دلار است. رئیس آزمایشگاه Terraform اضافه کرد که همانطور که UST در حال بازسازی است، تیم مکانیسم استیبل کوین را تنظیم خواهد کرد تا وثیقه شود.

 

صرافی های بزرگ کره جنوبی LUNA را در لیست هشدار قرار می دهند

در پی سقوط قیمت LUNA، صرافی های کره جنوبی هشدارهایی را در مورد توکن کریپتو صادر کرده اند. Upbit LUNA را یک “اقلام احتیاطی” ارزیابی کرد، در حالی که Bithumb این دارایی را به عنوان یک مورد هشدار سرمایه گذاری برای محافظت از سرمایه گذاران تعیین کرد.

این نامگذاری به دلیل نوسانات بالای قیمت توکن صادر شد. Bithumb خاطرنشان کرد که این اخطار به معنای تعلیق LUNA نیست، اما گفت که صرافی می تواند تصمیم بگیرد که معامله توکن را متوقف کند یا نه پس از سپری شدن اخطار تعیین.

امتیاز دهید

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا