اخبار جهاناخبار ارز دیجیتالاخبار قانون‌ گذاری

قیمت بنزین ممکن است در زمستان افزایش پیدا کند!

جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا هشدار داده است که قیمت بنزین ممکن است امسال دوباره افزایش یابد. او تاکید کرد این یک خطر است که ما در حال کار روی سقف قیمت هستیم تا بتوانیم آن را برطرف کنیم. پیشنهاد سقف قیمتی ما برای کاهش درآمد روسیه طراحی شده است، در عین حال حفظ عرضه نفت روسیه که به پایین نگه داشتن قیمت جهانی نفت کمک می‌کند.

 

جانت یلن در مورد افزایش قیمت گاز، تورم، تحریم‌های اتحادیه اروپا و نفت روسیه

جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا روز یکشنبه در مصاحبه با CNN درباره اقتصاد، تورم، قیمت گاز و نفت روسیه صحبت کرد. یلن در پاسخ به این سؤال که آیا آمریکایی‌ها باید نگران افزایش مجدد قیمت بنزین در اواخر سال جاری باشند یا خیر، گفت این یک ریسک است و این خطری است که ما در حال کار روی سقف قیمت هستیم تا بتوانیم آن را برطرف کنیم.

 

یلن توضیح داد:

پیشنهاد سقف قیمتی ما برای کاهش درآمدهای روسیه که برای حمایت از اقتصاد خود و مبارزه با این جنگ غیرقانونی استفاده می‌کند، طراحی شده است و در عین حال عرضه نفت روسیه را حفظ می‌کند که به پایین نگه داشتن قیمت‌های جهانی نفت کمک می‌کند. بنابراین من معتقدم این چیزی است که می‌تواند ضروری باشد و این چیزی است که ما در تلاش هستیم برای جلوگیری از افزایش قیمت نفت در آینده، آن را اجرا کنیم.

 

اتحادیه اروپا بسته تحریمی را در ژوئن اعمال کرد که بر اساس آن واردات نفت خام روسیه از طریق دریا از ۵ دسامبر و واردات فرآورده‌های نفتی از ۵ فوریه ۲۰۲۳ ممنوع می‌شود. این تحریم‌ها همچنین شرکت‌های اتحادیه اروپا را از ارائه بیمه حمل و نقل، خدمات دلالی یا خدمات تامین مالی صادرات نفت از روسیه به سایر کشورها منع می‌کند. 

 

یلن یکشنبه توضیح داد:

در زمستان امسال، اتحادیه اروپا در اکثر موارد خرید نفت روسیه را متوقف خواهد کرد. علاوه بر این، آنها ارائه خدماتی را که روسیه را قادر می‌سازد نفت را با نفتکش حمل کند، ممنوع خواهند کرد.

 

وزیر خزانه‌داری هشدار داد:

این ممکن است که باعث افزایش قیمت نفت شود.

 

میانگین قیمت گاز در ایالات متحده از زمان ثبت رکورد در ماه ژوئن به طور پیوسته کاهش یافته است. با این حال، وزارت خزانه‌داری تخمین زده است که ممنوعیت بیمه برای ذخایر دریایی روسیه می تواند تا ۵ میلیون بشکه در روز نفت خام و محصولات پالایش شده را از بازار خارج کند که باعث افزایش شدید قیمت می‌شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا