دیدگاه گری گنسلر به بیت کوین و اتریوم در سال ۲۰۱۸

رئیس SEC در سال ۲۰۱۸ گفت که BTC ،ETH ،LTC و BCH اوراق بهادار نیستند. ویدئویی که به تازگی منتشر شده است که به سال ۲۰۱۸ بازمی‌گردد، نشان می‌دهد که رئیس فعلی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، گری گنسلر چندین ارز دیجیتال از جمله بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) را به این عنوان که اوراق بهادار نیستند طبقه‌بندی کرده است. موضع او از نزدیک به پنج سال پیش با دیدگاه امروزی او در تضاد است. Gensler چندین بار استدلال کرده است که تنها دارایی دیجیتالی که می‌تواند به عنوان کالا طبقه‌بندی شود، BTC است.

 

دیدگاه گنسلر قبل از اینکه رئیس SEC شود

طبق ویدئویی که در توییتر منتشر شد، نشان می‌دهد که چگونه Gensler می‌گوید چهار ارز دیجیتال پیشرو، بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، لایت کوین (LTC) و بیت کوین کش (BCH) نباید به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته شوند.

 

گنسلر در سال ۲۰۱۸ در کنفرانس بلومبرگ در نیویورک گفت:

بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و بیت کوین کش اوراق بهادار نیستند.

 

ویدئو به سال ۲۰۱۸ باز می‌گردد، زمانی که گنسلر به عنوان رئیس کمیسیون حمایت از مصرف‌کننده مالی مریلند خدمت می‌کرد. او در سال ۲۰۲۱ به عنوان رئیس SEC انتخاب شد، یک آژانس دولتی ایالات متحده که بازارهای اوراق بهادار را تنظیم و نظارت می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا