اخبار قانون‌ گذاریاخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

G7 خواستار مقررات سریع و جامع رمزنگاری است!

وزرای دارایی G7 و روسای بانک مرکزی خواستار تنظیم سریع و جامع دارایی های رمزنگاری شده اند. تصمیم G7 به دنبال آشفتگی اخیر بازار کریپتو، از جمله سقوط ارزهای دیجیتال LUNA و UST بود.

 

کشورهای G7 خواستار تنظیم سریع و جامع دارایی های رمزنگاری شده اند

وزرای دارایی و روسای بانک مرکزی کشورهای صنعتی گروه هفت (G7) در ۱۸ تا ۲۰ می در بن و کونیگزوینتر آلمان گرد هم آمدند.

از جمله موضوعاتی که آنها در مورد آن بحث کردند، تنظیم دارایی‌های کریپتو به دنبال آشفتگی بازار اخیر و فروپاشی ارزهای دیجیتال (LUNA) و الگوریتمی استیبل کوین terrausd (UST) بود.

G7 از کار هیئت ثبات مالی (FSB) برای نظارت و رسیدگی به خطرات ثبات مالی ناشی از همه اشکال دارایی های رمزنگاری شده حمایت می کند و از افزایش همکاری جهانی برای رسیدگی به مسائل نظارتی مرتبط با استفاده از دارایی های رمزنگاری شده، از جمله در پرداخت های بین‌المللی استقبال می کند.

روسای مالی G7 اضافه کردند:

با توجه به آشفتگی اخیر در بازار دارایی‌های رمزنگاری شده، G7 از FSB می‌خواهد تا توسعه سریع و اجرای مقررات منسجم و جامع صادرکنندگان و ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های رمزنگاری را پیش ببرد.

 

جزئیات بیشتر در این بیانیه:

FSB با هماهنگی نزدیک با تنظیم‌کنندگان استانداردهای بین‌المللی روی مقررات ارزهای دیجیتال با هدف نگهداری دارایی‌های رمزنگاری، از جمله استیبل کوین‌ها، با استانداردهای مشابه بقیه سیستم مالی کار خواهد کرد.

رهبران مالی ادامه دادند:

به ویژه، G7 خواستار افشای قوی‌تر و گزارش‌دهی نظارتی از گروه ویژه اقدام مالی (FATF) شد.

 

ما مجدداً تأیید می‌کنیم که هیچ پروژه جهانی استیبل کوین تا زمانی که الزامات قانونی و نظارتی مربوطه را از طریق طراحی مناسب و با رعایت استانداردهای قابل اجرا به‌خوبی برآورده نکند، نباید شروع به کار کند.

در پایان این بیانیه آمده است:

G7 به استانداردهای نظارتی بالا برای استیبل کوین‌های جهانی متعهد است و از اصل همان فعالیت، ریسک یکسان، مقررات مشابه پیروی می‌کند.

 

پس از فروپاشی LUNA و UST، تعدادی از کشورها به طور مستقل خواستار تنظیم فوری دارایی های کریپتو، به ویژه استیبل کوین ها شده اند.

 

در ایالات متحده، جانت یلن، وزیر خزانه داری، هفته گذشته به کنگره گفت که تنظیم مقررات استیبل کوین مهم و فوری است. او سقوط terrausd را مثال زد. دولت بریتانیا نیز در این هفته بر تعهد خود به تنظیم استیبل کوین ها تاکید کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا