FTX، بدترین ضرر معاملاتی جهان از نظر ویکی پدیا

پس از فروپاشی FTX در ابتدای نوامبر، دو مدیر ارشد FTX و Alameda Research به نام‌های Sam Bankman Fried و Caroline Ellison، در فهرست معامله‌گرانی قرار گرفتند که بیشترین ضررهای تجاری در سراسر جهان را در ویکی‌پدیا داشتند. بر اساس صفحه ویکی، به اصطلاح زیان تجاری بنکمن فراید و الیسون به میزان ۵۱ میلیارد دلار، از نظر بالاترین میزان وجوه از دست رفته در معاملات، در صدر فهرست قرار دارد.

 

مقاله ویکی نشان می‌دهد که FTX با وجود تحقیقات در حال انجام، ۵۱ میلیارد دلار ضرر در معاملات داشته است

شکست FTX یک معامله‌گر بزرگ بوده است و طبق داده‌ها، یکی از بزرگترین زیان‌های دنیای مالی در مدتی طولانی بوده است. در واقع، با توجه به صفحه ویکی‌پدیا به نام فهرست زیان‌های تجاری (List of Trading Losses)، سم بنکمن فراید (SBF) یکی از بنیان‌گذاران FTX و کارولین الیسون، مدیرعامل Alameda Research، ظاهراً به دلیل از دست دادن ۵۱ میلیارد دلار به بالای لیست اضافه شده‌اند. به اصطلاح ضرر معاملاتی مرتبط با SBF و الیسون بزرگترین ضرر معاملاتی سابق را که در سال ۲۰۲۱ رخ داد را تحت الشعاع قرار داد.

 

پیش از سقوط FTX، شرکت Archegos Capital Management طبق گزارش‌ها ۱۰ میلیارد دلار در کل معاوضه‌های بازدهی از دست داد و بنا به گزارش‌ها، بنیانگذار Archegos، بیل هوانگ آن را در دو روز از دست داد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا