FTX شکست خورد زیرا بایننس عمدا آن را نابود کرد!

کوین اولری با نام مستعار آقای شگفت‌انگیز، به کنگره ایالات متحده گفته است که معتقد است صرافی کریپتویی FTX شکست خورد زیرا رقیب آن، بایننس، عمداً آن را از کار انداخت. او گفت که مدیر عامل سابق FTX سم بنکمن فراید (SBF) به او گفت که بایننس ۲۰ درصد از سهام FTX را در اختیار داشت، هر زمان که FTX برای دریافت مجوز در حوزه‌های قضایی مختلف درخواست می‌کرد، از انطباق با درخواست‌های تنظیم‌کننده‌ها خودداری کرد.

 

کوین اولری دلیل شکست FTX را با سناتورهای آمریکایی به اشتراک می‌گذارد

کوین اولری در جلسه‌ای در کنگره با عنوان Crypto Crash: Why the FTX Bubble Burst and the Harm to Consumers در مقابل کمیته امور بانکی، مسکن و شهرسازی سنا دلایلش را در مورد اینکه چرا فکر می‌کند صرافی رمزارز FTX سقوط کرد، توضیح داد.

 

سناتور پت تومی از اولری پرسید:

چرا فکر می‌کنید FTX شکست خورد؟

 

آقای شگفت انگیز پاسخ داد:

من نظری دارم. من سوابق را ندارم.

 

پس از اینکه وی متوجه ناپدید شدن وجوه از حساب‌های FTX او شد، او آنچه را که مدیر عامل سابق FTX، سم بنکمن فراید (SBF) به او گفت، ارائه داد.

 

اولری به کنگره گفت:

بعد از اینکه حساب‌های من از تمام دارایی‌ها و تمام اطلاعات حسابداری و تجارت محروم شد، نتوانستم از هیچ یک از مدیران شرکت پاسخی دریافت کنم، بنابراین به سادگی با سم بنکمن فراید تماس گرفتم و گفتم پول کجاست سام؟

 

SBF به O’Leary گفت که او دیگر نمی‌دانست زیرا از دسترسی به سرورها منع شده است. سپس اولری به کمیته سنا گفت این یک مورد ساده در ذهن من است که پول کجا رفت؟

 

 

در طول مکالمه تلفنی خود، اولری از Bankman Fried خواست توضیح دهد که چگونه از درآمد حاصل از دارایی‌های FTX در ۲۴ ماه گذشته استفاده کرده است. این زمانی بود که اولری از معامله‌ای به ارزش حدود ۲ تا ۳ میلیارد دلار برای خرید مجدد سهام FTX از بایننس مطلع شد.

 

اولری به سناتورها گفت:

در آن زمان من این را نمی‌دانستم، اما در مقطعی، CZ، چانگ‌پنگ ژائو، که بایننس را اداره می‌کند، ۲۰ درصد مالکیت شرکت Sam Bankman Fried را خریداری کرد.

 

اولری سپس از SBF پرسید که چرا باید سهام را از CZ بازخرید کند:

چه چیزی شما را مجبور به انجام این کار می‌کند؟ چرا دارایی های خود را در ترازنامه نگه نمی‌دارید؟

 

درباره صرافی بایننس بیشتر بدانید.

 

اولری به نقل از Bankman Fried توضیح داد هر بار که FTX برای مجوز در حوزه‌های قضایی مختلف درخواست می‌کند، CZ و Binance با درخواست‌های تنظیم‌کننده‌ها برای ارائه داده‌هایی که FTX را برای مجوز بدون مشکل می‌دانند، موافقت نمی‌کنند.

 

اولری تاکید کرد که FTX حدود ۳ میلیارد دلار برای بازخرید سهام از بایننس هزینه کرده است و این ترازنامه آن را از دارایی‌ها خالی کرده است. وی تصریح کرد:

از نظر شخصی من، این دو غول که با هم صاحب بازار نامرتبط هستند و این تجارت‌های باورنکردنی را رشد داده اند، با یکدیگر در جنگ بودند.

 

اولری نتیجه گرفت:

یکی دیگری را عمداً از کار انداخت. شاید هیچ ایرادی در آن وجود نداشته باشد، اما بایننس در حال حاضر یک انحصار گسترده جهانی بدون نظارت است. آنها FTX را از بازار خارج کردند.

 

اولری بدون اشاره به کلاهبرداری یا اتهامات دیگری که در این هفته توسط دولت ایالات متحده و رگولاتورها علیه FTX و Bankman Fried مطرح شده است، توضیح داد:

الان، مطمئنم دلایل زیادی وجود دارد، اما این نظر شخصی من است.

 

O’Leary اخیرا فاش کرد که FTX به او ۱۵ میلیون دلار پرداخت کرده تا سخنگوی آن شود. پس از فروپاشی FTX، اولری اظهار داشت که Bankman Fried یکی از بهترین معامله‌گران در فضای کریپتو است و اگر سرمایه‌گذاری دیگری داشته باشد، دوباره از او حمایت خواهد کرد. وی همچنین گفت که تقریباً ۸ میلیارد دلار تضمین کرده است تا صرافی مشکل دار رمزارز را از ورشکستگی نجات دهد با این حال مدیر عامل سابق FTX در باهاما دستگیر و از وثیقه محروم شده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا