سقوط FTX نگرانی‌های امنیتی را دوباره برانگیخته است

Laura K Innamedinova، کارشناس بازاریابی Web3، می‌گوید پیامدهای فروپاشی صرافی شکست خورده کریپتویی FTX، برندهای Web3 و پروژه‌هایی را که قبلاً بر روی مدیریت ادراک عمومی متمرکز بودند، مجبور می‌کند تا بر مبارزه برای مشروعیت خود تمرکز کنند. علاوه بر تلاش برای متقاعد کردن حامیان و سرمایه‌گذاران، اینامدینووا گفت که فعالان حوزه Web3 وظیفه بزرگ‌تری برای متقاعد کردن تنظیم‌کنندگان دارند.

 

مسائل امنیتی و قابلیت اطمینان دوباره ظاهر می‌شوند

Laura K Innamedinova موسس آژانس بازاریابی Web3 می‌گوید پس از شروع سالی که در ابتدا بر مدیریت جامعه و ادراک عمومی متمرکز شد، پیامدهای فروپاشی FTX باعث شد بسیاری از برندها و پروژه‌های Web3 به بحث در مورد مشروعیت و شهرت خود روی آورند. او افزود که حتی در مواردی که هیچ ارتباط مستقیمی با FTX وجود ندارد، کارآفرینان Web3 اکنون احساس می‌کنند که مجبور هستند نگرانی‌های مربوط به امنیت و قابلیت اطمینان پروژه‌های خود را برطرف کنند.

 

علاوه بر تلاش آنها برای کاهش ترس سرمایه‌گذاران و حامیان عصبی، اینامدینووا، موسس و مدیر عامل شرکت مشاوره LKI، گفت که بازیکنان Web3 وظیفه بسیار مهمتری برای متقاعد کردن تنظیم‌کننده‌ها دارند. او افزود که این امر در مورد پروژه‌هایی که توسط برندهای سنتی حمایت می‌شوند نیز صدق می‌کند.

 

حتی برای مشاغل و پروژه‌های کاملاً قانونی، این ضربه بزرگی به شهرت آنها بوده است. به دنبال سقوط FTX، می‌توانیم انتظار دور جدیدی از مقررات جهانی و توجه بیشتر به امنیت و اعتبار پروژه‌ها را نسبت به قبل داشته باشیم.

 

برای شرکت‌های بزرگی مانند استارباکس یا نایک که به تازگی پروژه‌های متاورس خود را آغاز کرده‌اند، فروپاشی FTX دوباره مشکلات اعتماد را برانگیخته است که سال‌ها طول می‌کشد. به گفته Innamedinova، رویدادهای چند ماه گذشته به این معنی است که احتمالاً به زمان و منابع بیشتری نیاز داریم تا به مخاطبان انبوه ثابت شود که می‌توان به بلاکچین اعتماد کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا