قوانین و استانداردهای جهانی کریپتوی FSB

روز دوشنبه، هیئت ثبات مالی (FSB)، محصول سازمان G20، دستورالعمل‌های پیشنهادی خود را برای یک ساختار نظارتی جهانی که بر عملیات دارایی‌های دیجیتال نظارت دارد، رونمایی کرد. این نهاد بین‌المللی تاکید می‌کند که کشورها باید با خطراتی که ارزهای دیجیتال برای ثبات مالی جهانی ایجاد می‌کنند، مقابله کنند. FSB ادعا می‌کند که اتفاقات در سال گذشته بر آسیب‌پذیری ساختاری دارایی‌های دیجیتال و بازیگران مرتبط تاکید کرده است.

 

هیئت ثبات مالی G20 نه توصیه صنعت محور ارز دیجیتال را برای کشورها و نهادهای تعیین کننده استاندارد ارائه می‌کند

همانطور که در گزارش جدید منتشر شده بیان شده است، هیئت ثبات مالی G20 (FSB) می‌خواهد صنعت کریپتو را با مقررات سخت‌گیرانه و چارچوب‌های استاندارد مهار کند. استراتژی FSB برای اداره عملیات دارایی‌های دیجیتال به تشویق همکاری بین مقامات مالی حوزه قضایی و نهادهای تنظیم استاندارد (SSB) بستگی دارد. هدف این همکاری تضمین این است که چنین فعالیت‌هایی با مقررات و نظارت محکمی مطابق با خطرات ثبات مالی که ایجاد می‌کنند، اداره می‌شوند و در عین حال نوآوری مسئولانه را تقویت می‌کنند.

 

FSB چندین شکست قابل توجه در صنعت کریپتو در سال گذشته شناسایی کرده است، از جمله رویداد depegging stablecoin Terra و نابودی FTX.

 

نویسندگان گزارش FSB می‌گویند:

این رویدادها نشان‌دهنده ارتباط متقابل بین بازارهای دارایی‌های کریپتو و سیستم مالی سنتی است.

 

با این وجود، مرجع نظارتی اذعان می‌کند که تأثیر آن بر امور مالی متعارف در میان این دو حادثه متمایز محدود بوده است. با این حال، گزارش FSB توضیح می‌دهد که ارتباطات متقابل و سرریزهای احتمالی بین دارایی کریپتویی و سیستم‌های مالی سنتی می‌تواند به طور قابل توجهی افزایش یابد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا