بنیانگذار و مدیران ارشد FTX به کلاهبرداری متهم شدند

روز دوشنبه، FTX دومین گزارش تحقیقی را منتشر کرد که در آن سم بنکمن فراید، بنیانگذار و مدیران ارشد را به ترکیب سپرده‌های مشتریان و سرمایه‌های شرکتی و سوء استفاده از آنها متهم کرد. این گزارش ادعا می‌کند که آنها ۲۴۳ میلیون دلار برای املاک مسکونی لوکس برای کارکنان ارشد و اعضای خانواده و همچنین برای املاک تجاری هزینه کرده اند.

 

مدیران FTX متهم به خرج ۲۴۳ میلیون دلاری برای املاک و مستغلات و کلاهبرداری شدند

دومین گزارش تحقیقی توسط بدهکاران FTX ادعا می‌کند که اختلاط و سوء‌استفاده از سپرده‌های مشتریان FTX.com برای چندین سال رخ داده است. این گزارش از این روش تقلبی انتقاد می‌کند که ردیابی منشاء معاملات خاص یا تمایز بین سرمایه‌های عملیاتی و دارایی‌های مشتری را فوق‌العاده چالش‌برانگیز می‌کند.

 

به عنوان بخشی از این گزارش، FTX.com از تاریخ درخواست ورشکستگی ۸.۷ میلیارد دلار به مشتریان بدهکار است. جان جی ری سوم، مدیر عامل فعلی و مدیر ارشد بازسازی FTX، اظهار داشت:

تصویری که گروه FTX به‌عنوان رهبر مشتری مدار عصر دیجیتال به تصویر می‌کشد، یک سراب بود.

 

ری افزود:

از آغاز صرافی FTX.com، گروه FTX سپرده‌های مشتریان و وجوه شرکت‌ها را با هم ترکیب می‌کرد و با رها کردن آنها به دستور و طراحی مدیران ارشد قبلی، از آنها سوء‌استفاده می‌کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا