اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار صرافی‌ ها

موسس Thodex ترکیه در آلبانی دستگیر شد

مقامات آلبانیایی بنیانگذار و مدیر اجرایی صرافی ارز دیجیتال Thodex ترکیه را که گفته می‌شود با از بین رفتن پلتفرم معاملاتی با سرمایه مشتری‌ها از ترکیه گریخته است، بازداشت کرده اند. فاروق فاتح اوزر به دلیل کلاهبرداری با اخطار قرمز صادر شده از سوی اینترپل تحت تعقیب بود.

 

آلبانی کلاهبردار ادعایی رمزارز را دستگیر کرد و آماده تحویل او به قوه قضاییه ترکیه شد

پلیس آلبانی، تاجر ۲۷ ساله ترکیه‌ای فاروق فاتح اوزر را که صرافی رمزنگاری Thodex را تاسیس و اداره می کرد، دستگیر کرد. مجری قانون آلبانی از زمانی که او با ۲ میلیارد دلار دارایی سرمایه گذاران به این کشور گریخت، در تلاش برای یافتن او بوده است. تخمین زده می شود که نزدیک به ۴۰۰,۰۰۰ نفر متحمل خسارت شده اند.

 

بر اساس اعلامیه وزارت کشور ترکیه به نقل از خبرگزاری آنادولو و دیگر رسانه های ترکیه، بلدار چوچی وزیر کشور آلبانی به سلیمان سویلو همتای خود در آنکارا اطلاع داد که اوزر در شهر ولورا دستگیر شده است. هویت او با داده‌های بیومتریک تایید شد.

 

اوزر در سال ۲۰۲۱ به دنبال تعطیلی پلت فرم معاملاتی خود ناپدید شد که در طول رونق کریپتو در ترکیه محبوبیت زیادی پیدا کرد، جایی که بسیاری در تلاش بودند از پس انداز خود در برابر تورم لیر ترکیه که به سرعت در حال کاهش بود محافظت کنند. در آپریل سال گذشته، ترکیه حکم بازداشت بین المللی را برای او صادر کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا